• PROFIL ŠKOLY

VÍZIA:
        Naša škola je miestom, kde žiaci dosahujú v rešpektujúcom prostredí svoje maximálne výkony pri poznávaní sveta v súvislostiach.

POSLANIE:
        Vzdelávať a vychovávať osobnosti, ktoré majú svoje sny a vedia hľadať cesty ako ich naplniť.

HODNOTY:
        Rešpekt: Každý (žiak, učiteľ, rodič) má právo byť rešpektovaný a povinnosť rešpektovať iných
        Sloboda: v názoroch, v rozhodovaní, bez obmedzenia slobody iných
        Atmosféra: zakladáme si na dobrých vzťahoch a pracujeme v príjemnej atmosfére
        Zodpovednosť: všetci zodpovedáme za svoje konanie, teda aj vzdelávanie

ZAMERANIE NA ŠKOLSKÝ ROK 2023/2024

Vzdelanie je moja hodnota
        - učím sa pre seba, nie pre známky, rodičov, učiteľov,
        - vynaložím veľkú snahu na prekonávanie prekážok v učení,
        - dôležité si opakujem, preto nezabúdam.

PREČO SI VYBRAŤ NAŠU ŠKOLU?

• Kvalitní učitelia - odborníci, inovátori, vzdelávajúci sa, s dobrým prístupom k žiakom.
        • Vyučovanie angličtiny už od 1. ročníka.
        • Moderné odborné učebne vybavené najnovšími pomôckami.
        • Moderné vyučovanie s technikou - počítače, tablety, vizualizéry, projektové vyučovanie.
        • Zobrazovacia technika v každej triede.
        • Moderné testovacie prostredie ALF pre všetky predmety.
        • Práca s talentovanými žiakmi - príprava na súťaže, individuálny prístup.
        • Starostlivosť o žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacím potrebami - individuálny plán, poradenstvo.
        • Školská psychologička.
        • Krúžok stolného tenisu - vynikajúce výsledky na celoslovenskej úrovni.
        • Zahraničné exkurzie pre žiakov - Viedeň, Londýn, Paríž.
        • Kurzy - plavecký, korčuliarsky, tanečný, lyžiarsky, škola v prírode.

ZÁLEŽÍ NÁM NA:

• trvalých vedomostiach žiakov,
        • tvorivosti, logickom myslení a samostatnosti žiakov,
        • slušnom správaní žiakov v škole aj mimo nej,
        • dobrej atmosfére v škole,
        • vzťahoch,
        • spravodlivosti a hľadaní pravdy.

SILNÉ STRÁNKY ŠKOLY:

• Škola je lídrom na Slovensku v oblasti využívania počítačov, tabletov, interaktívnych tabúľ, vizualizérov a inej najmodernejšej techniky.

• Škola zrealizovala výnimočné vzdelávacie projekty ako Škola na dotyk podporených firmou Samsung a spoločnosťou EDULAB, Notebook pre každého žiaka podporeného spoločnosťou Microsoft,

• Škola zvíťazila v celoslovenskom finále súťaže iKID - detské podnikanie.

• Učitelia školy sa zúčastňujú zahraničných pracovných stretnutí s učiteľmi škôl sveta a súťaží v tvorbe projektových vyučovaní. Zúčastnili sme sa týchto zahraničných ciest - Viedeň (2009, 1 učiteľka), Rio de Janeiro (2009, 1 učiteľka), Berlín (2010, 1 učiteľka), Moskva (2011, 3 učitelia), Berlín (2012, 1 učiteľka), Etwinning (Lisabon, 2018).

• Učitelia získavajú ocenenia v súťažiach s témou inovatívneho vyučovania (naposledy získali mimoriadnu cenu za projekt This time for Africa, cenu kvality SR za projekt partnerstva eTwinning, cena za digitálne vzdelávacie materiály pre vyučovanie).

• V rámci projektu eTwinning realizujeme partnerské výmeny žiakov so školami v zahraničí - naposledy Grécko - Atény.

• Do školy chodia návštevy manažérov IKT a učiteľov zo zahraničia (Tajwan, Nemecko, USA, Holandsko, Keňa).

• Škola realizovala nezvyčajný projekt financovaný Slovak Aid s Kenskou školou, čo prispelo k častej medializácii školy vo všetkých televíziách, denníkoch a na internete.

• Škola zrekonštruovala prostredie chodieb s oddychovými zónami pre žiakov v rámci projektu Modernizácia školy.

ZELENÉ AKTIVITY:

• Separovaný zber v triedach 1. stupňa.
        • Škola realizovala enviroprojekt.
        • Žiaci zisťujú energetickú stopu, množstvo energie, ktorá sa v škole spotrebuje.
        • Každý rok organizujeme Deň vody, Deň Zeme.
        • Zber papiera organizujeme dvakrát za rok.
        • Náučný chodník v okolí školy.
        • Hmyzí hotel, vtáčie búdky, informačné tabule.