• RADA ŠKOLY

Rada školy je iniciatívny a samosprávny orgán, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti školy. Rada školy sa skladá z 11 členov: zriaďovateľ-obec 4, pedagogickí zamestnanci 2, nepedagogický zamestnanec 1, rodičia 4.

Rada školy pracuje podľa vlastného štatútu a plánu práce. Na svojich zasadnutiach sa zaoberá problematikou výchovno-vzdelávacieho procesu školy, pomáha i hľadaním sponzorov - finančne pri väčších akciách školy. Rada školy prerokováva školský vzdelávací program, záverečnú správu o podmienkach výchovy a vzdelávania, školský poriadok a iné dôležité dokumenty.

Dňa 25.5.2022 sa uskutočnili riadne voľby do rady školy prezenčnou formou - za rodičov, pedagogických a nepedagogických zamestnancov. Zriaďovateľ delegoval svojich zástupcov dňa 6.6.2022. Dňa 14.6.2022 sa konalo ustanovujúce zasadnutie rady školy, na ktorom bola za predsedníčku zvolená Janka Mišejová.

Rada školy pre funkčné obdobie 14.6.2022 - 14.6.2026 bude pracovať v tomto zložení:

1. Anna Kutláková, zástupca rodičov
        2. Simona Čúz, zástupca rodičov