| Názov školy | Základná škola, Školská 14, Bošany |
| Adresa školy | Školská 14, 95618 B0ŠANY |
| Fax: | 038 5372015 |
| Telefón | 038 5372014 |
| zsbosany@zsbosany.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zsbosany.edu.sk |
| Zriaďovateľ | Obec Bošany, SNP112, 95618 Bošany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | RNDr. Jana Kontúrová | 038 5372011 | konturova@zsbosany.edu.sk |
| Zástupca riadteľa | Mgr. Katarína Schneidgenová | 038 5372012 | schneidgenovak@zsbosany.edu.sk |
| Vedúca ŠJ | Ing. Jana Panáková | 038 5372019 | panakovaj@zsbosany.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Janka Mišejová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Buláková |
| Mgr. Henrieta Korvasová | |
| ostatní zamestnanci | Ing. Roman Moravčík |
| zástupcovia rodičov | Silvia Čuláková |
| Mgr. Gyongy Srnková | |
| Jozef Kováčik | |
| Ing. Igor Sith | |
| zástupcovia zriaďovateľa | Ing. Pavel Štros |
| Mgr. Eugen Guliš | |
| Ervín Hronkovič |
| Názov MZ a PK | Vedúci |
|---|---|
| MZ 1.-4. ročník, ŠKD | Mgr. Henrieta Korvasová |
| PK JAZYKY | Mgr. Štefánia Šprochová |
| PK MAT | Mgr. Peter Šándor |
| PK BIO_FYZ_CHE | Mgr. Jana Valachová |
| PK DEJ_GEG_OBN | PaedDr. Dana Pecárová |
| PK VÝCHOVY | Mgr. Marta Turzová |
| Pedagogická rada | RNDr. Jana Kontúrová |
Počet žiakov školy: 364
Počet tried: 20
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 20 |
| počet žiakov | 49 | 54 | 37 | 37 | 43 | 36 | 37 | 33 | 38 | 364 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 3 | 6 | 5 | 6 | 4 | 2 | 28 | |
| z toho v ŠKD | 28 | 27 | 11 | 3 | 69 |
Počet zapísaných prvákov k 30.5.2014: 52
Neskôr odhlásených: 2
Opakuje ročník: 1
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2014: 51
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 7
Odsťahovali sa: 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2015
Počet žiakov, ktorí dokončili školskú dochádzku na ZŠ: 41
v tom: v 1.-4. ročníku: 0
v tom: v 5.-8. ročníku: 3 (1 - osemročné gymnázium Partizánske, 1 - Bil. gymnázium Nitra, 1 SOŠ Topoľčany))
v tom: v 9. ročníku: 38
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 1 | 38 | 41 |
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SOŠ | Iné | zahraniční | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 6 | 20 | 13 | 1 | 41 |
| prijatí | 1 | 6 | 20 | 13 | 1 | 41 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | Činnosť oddychová | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NBV | NEJ | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1 | 1 | 1,25 | |||||||||||
| 1.B | 1 | 1 | 1 | 1,38 | |||||||||||
| 1.C | 1,06 | 1 | 1 | 1,18 | |||||||||||
| 2.A | 1,39 | 1 | 1 | 1,22 | |||||||||||
| 2.B | 1,24 | 1 | 1 | 1,29 | |||||||||||
| 2.C | 1,31 | 1 | 1 | 1,24 | |||||||||||
| 3.A | 1,5 | 1 | 1 | 1,5 | |||||||||||
| 3.B | 1,44 | 1 | 1 | 1,44 | |||||||||||
| 4.A | 1,71 | 1 | 1 | 2 | |||||||||||
| 4.B | 1,32 | 1 | 1 | 1,74 | |||||||||||
| 5.A | 1,87 | 1,65 | 1,39 | 1,87 | 1 | 2,26 | 1,35 | ||||||||
| 5.B | 1,6 | 1,5 | 1,45 | 1,75 | 1 | 1,9 | 1,35 | ||||||||
| 6.A | 2,47 | 2,24 | 2,41 | 2,47 | 1,06 | 2,94 | 2 | 1,76 | |||||||
| 6.B | 2,22 | 2,5 | 2,28 | 2,67 | 1 | 2,67 | 1,17 | 2,22 | |||||||
| 7.A | 2,67 | 2,5 | 2,56 | 2,06 | 2,56 | 1,11 | 2,89 | 1,71 | 2,17 | ||||||
| 7.B | 2,18 | 2,59 | 1,82 | 2,12 | 2,24 | 1 | 2,71 | 2,09 | 1,82 | ||||||
| 8.A | 2,22 | 2,17 | 2,61 | 2,44 | 2,11 | 2,33 | 2,78 | 2 | 1,83 | ||||||
| 8.B | 2,8 | 2,47 | 3,33 | 2,87 | 2,27 | 2,73 | 3,47 | 1,86 | 2,27 | ||||||
| 9.A | 1,84 | 2,26 | 2,95 | 2,05 | 2,53 | 2,58 | 2,53 | 2,09 | 1,68 | ||||||
| 9.B | 1,94 | 2 | 3,17 | 2,33 | 2,11 | 2,33 | 2,94 | 1,56 | 1,44 |
| Trieda | OBV | PP | PCP | PVC | Príprava na vyuč. | PRI | PDA | Prv | RUJ | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TSV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1,13 | 1 | ||||||||||||
| 1.B | 1,06 | 1,31 | 1 | ||||||||||||
| 1.C | 1 | 1,47 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1,06 | 1,22 | 1 | ||||||||||||
| 2.B | 1,06 | 1,35 | 1 | ||||||||||||
| 2.C | 1,18 | 1,59 | 1 | ||||||||||||
| 3.A | 1,39 | 1,61 | 1 | ||||||||||||
| 3.B | 1,28 | 1,5 | 1 | ||||||||||||
| 4.A | 1,29 | 1,82 | 1,94 | 1 | |||||||||||
| 4.B | 1 | 1,42 | 1,84 | 1 | |||||||||||
| 5.A | 2,13 | 1,04 | |||||||||||||
| 5.B | 1,75 | 1 | |||||||||||||
| 6.A | 2,29 | 2,94 | 1 | ||||||||||||
| 6.B | 2 | 2,67 | 1 | ||||||||||||
| 7.A | 2,73 | 2,53 | 1 | ||||||||||||
| 7.B | 2,57 | 2,53 | 1,06 | ||||||||||||
| 8.A | 2,33 | 2,78 | 1 | ||||||||||||
| 8.B | 3,29 | 2,4 | 1 | ||||||||||||
| 9.A | 2,43 | 2,58 | 1,05 | ||||||||||||
| 9.B | 3,11 | 2,72 | 1 |
| Trieda | TEV | THF | VLA | VUM | VYCHP | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1 | |||||
| 1.B | 1 | 1 | |||||
| 1.C | 1 | 1 | |||||
| 2.A | 1 | 1,06 | 1 | ||||
| 2.B | 1 | 1,12 | 1 | ||||
| 2.C | 1 | 1,12 | 1 | ||||
| 3.A | 1 | 1,5 | 1 | ||||
| 3.B | 1 | 1,11 | 1 | ||||
| 4.A | 1 | 1,71 | 1 | ||||
| 4.B | 1 | 1,47 | 1 | ||||
| 5.A | 1,13 | ||||||
| 5.B | 1,05 | ||||||
| 6.A | 1,35 | ||||||
| 6.B | 1,17 | ||||||
| 7.A | 1,17 | ||||||
| 7.B | 1 | ||||||
| 8.A | 1 | ||||||
| 8.B | 1,2 | ||||||
| 9.A | 1,05 | ||||||
| 9.B | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 1.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 1.C | 17 | 16 | 1 | 0 |
| 2.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 2.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 2.C | 19 | 16 | 1 | 2 |
| 3.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 3.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 4.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 4.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 5.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 5.B | 20 | 19 | 0 | 1 |
| 6.A | 17 | 14 | 3 | 0 |
| 6.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 7.A | 19 | 18 | 0 | 1 |
| 7.B | 18 | 16 | 1 | 1 |
| 8.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 8.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 9.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 9.B | 19 | 18 | 0 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 16 | 963 | 60,19 | 963 | 60,19 | 0 | 0,00 |
| 1.B | 16 | 1077 | 67,31 | 1077 | 67,31 | 0 | 0,00 |
| 1.C | 17 | 1120 | 65,88 | 1120 | 65,88 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 18 | 1230 | 68,33 | 1230 | 68,33 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 17 | 1163 | 68,41 | 1163 | 68,41 | 0 | 0,00 |
| 2.C | 19 | 1205 | 73,04 | 1205 | 73,04 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 18 | 1215 | 67,50 | 1215 | 67,50 | 0 | 0,00 |
| 3.B | 18 | 972 | 54,00 | 972 | 54,00 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 17 | 1703 | 103,03 | 1703 | 103,03 | 0 | 0,00 |
| 4.B | 19 | 839 | 44,16 | 839 | 44,16 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 23 | 1470 | 63,91 | 1470 | 63,91 | 0 | 0,00 |
| 5.B | 20 | 1651 | 86,89 | 1651 | 86,89 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 17 | 1969 | 115,82 | 1969 | 115,82 | 0 | 0,00 |
| 6.B | 18 | 1535 | 85,28 | 1535 | 85,28 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 19 | 1818 | 101,00 | 1816 | 100,89 | 2 | 0,11 |
| 7.B | 18 | 1264 | 74,35 | 1264 | 74,35 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 17 | 1298 | 76,35 | 1298 | 76,35 | 0 | 0,00 |
| 8.B | 15 | 1256 | 83,73 | 1244 | 82,93 | 12 | 0,80 |
| 9.A | 19 | 2199 | 118,69 | 2199 | 118,69 | 0 | 0,00 |
| 9.B | 19 | 2256 | 125,33 | 2256 | 125,33 | 0 | 0,00 |
| Názov | MAT | SJL |
|---|---|---|
| Počet testovaných žiakov: | 36 | 36 |
| Priemerný počet bodov školy: | 8,92 | 13,58 |
| Priemerná percentuálna úspešnosť školy: | 44,58% | 56,60% |
| Percentil školy: | 28,13 | 25,32 |
| Priemerný počet bodov v rámci SR: | 10,54 | 15,02 |
| Priemerná percentuálna úspešnosť v rámci SR: | 52,68% | 62,58% |
| Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru | -8,10% | -5,98% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 19 |
| 1. stupeň: | ||||||||||
| SJL | 9 | 9 | 8 | 8 | 34 | |||||
| ANJ | 1 | 1 | 3 | 3 | 8 | |||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 2 | 1 | 5 | |||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 2 | 4 | ||||||
| ETV/NBV | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| MAT | 4 | 4 | 4 | 4 | 16 | |||||
| Informatická výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 1 | ||||||||
| Výtvarná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 8 | |||||
| Hudobná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| Telesná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 8 | |||||
| Spolu | 22 | 23 | 25 | 26 | 96 | |||||
| 2. stupeň: | ||||||||||
| SJL | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 25 | ||||
| ANJ | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 16 | ||||
| RUJ/NEJ | 2 | 1 | 1 | 1 | 5 | |||||
| FYZ | 2 | 2 | 2 | 6 | ||||||
| CHE | 2 | 2 | 4 | |||||||
| BIO | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 9 | ||||
| DEJ | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 9 | ||||
| GEG | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 9 | ||||
| OBN | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | ||||
| ETV/NBV | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | ||||
| MAT | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 25 | ||||
| INF | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | ||||
| THD | 1 | 1 | ||||||||
| SEE | 1 | 1 | ||||||||
| HUV | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| VYV | 2 | 2 | 2 | 6 | ||||||
| VUM | 1 | 1 | 2 | |||||||
| TSV | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 | ||||
| Spolu | 27 | 29 | 30 | 30 | 30 | 146 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 3 | 49 | 1 |
| Bežných tried | 17 | 315 | 27 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 20 | 364 | 28 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. a odb. zam. | Počet nepedag. zam. | Počet úväzkov pedag. a odb. zam. | Počet úväzkov nepedag. zam. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 24 | 12 | 24 | 12 |
| Znížený úväzok | 3 | 2,55 | ||
| Spolu | 27 | 12 | 26,55 | 12 |
| Na dohodu | 2 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 25 | 25 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 27 | 27 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.A | OBN | 1 |
| 5.A | INF | 1 |
| 5.A | VYV | 2 |
| 5.B | INF | 1 |
| 5.B | OBN | 1 |
| 6.A | OBN | 1 |
| 6.A | VYV | 2 |
| 6.A | INF | 1 |
| 6.B | OBN | 1 |
| 6.B | INF | 1 |
| 6.AB | NEJ | 2 |
| 7.A | OBN | 1 |
| 7.A | VYV | 2 |
| 7.A | INF | 1 |
| 7.B | OBN | 1 |
| 7.B | INF | 1 |
| 7.AB | NEJ | 1 |
| 8.A | OBN | 1 |
| 8.A | INF | 1 |
| 8.B | OBN | 1 |
| 8.B | INF | 1 |
| 8.B | VUM | 1 |
| 8.AB | NEJ | 1 |
| 9.A | OBN | 1 |
| 9.B | OBN | 1 |
| 9.B | INF | 1 |
| Typ vzdelávania | Pedagóg | Termín od do | Poskytovateľ | Poznámka |
|---|---|---|---|---|
| Kontinuálne vzdelávanie: | ||||
| Funkčné | - | |||
| Adaptačné | Mgr. Terézia Šimková | 9.4.2015 | škola | |
| Aktualizačné | Mgr. Jana Valachová | 14.3.2015 | ||
| Špecializačné | - | |||
| Inovačné | - | |||
| Atestácie: | ||||
| 2. atestácia | Mgr. Štefánia Šprochová | 20.5.2015 | MPC Trenčín | |
| Mgr. Jana Valachová | 25.11.2014 | UKF Nitra |
|
Súťaž |
Učiteľ |
Žiaci |
Trieda |
OK |
RK |
KK |
CK |
Internet.K |
Iné |
|
MY POPSTAR |
Buláková |
Linda Brečeová |
7.B |
1. |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Cezpoľný beh |
Hallon |
Damian Holák |
6.B |
2. |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
Turzová |
Annamária Peciarová |
9.B |
3. |
- |
- |
- |
- |
- |
|
|
Turzová |
staršie žiačky |
|
1. |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Stolný tenis |
Šišmič |
žiaci |
|
1. |
1. |
1. |
4. |
|
|
|
Volejbal |
Turzová |
st. žiačky |
|
|
|
|
|
|
|
|
Geografická olympiáda |
Pecárová |
Lenka Minarovičová |
8.A |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Milan Minarovič |
5.B |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Soňa Kluková |
5.A |
2. |
|
|
|
|
|
|
olympiáda v ANJ |
Hradiská |
Kristián Menšík |
9.A |
2. |
|
|
|
|
|
|
Pytagoriáda |
Šándor |
Lenka Minarovičová |
8.A |
2. |
|
|
|
|
|
|
Slávik Slovenska |
Gulišová |
Magdaléna Kristová |
2.B |
3. |
|
|
|
|
|
|
|
Buláková |
Lukáš Bezák |
6.A |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Bezáková |
7.B |
3. |
|
|
|
|
|
|
Ľahká atletika |
Turzová |
st. žiačky |
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarína Cabajová |
8.B |
3. |
|
|
|
|
|
|
Geovedy |
Pecárová, Valachová |
|
|
|
|
|
1. |
|
|
|
Osmijanko |
Kapustová |
|
2.A |
|
|
|
1. |
|
|
25.6.2015 Večera s najlepšími žiakmi školy
22.6.2015 Vystúpenie žiakov na 95. výročí futbalu
1.6.2015 Tanečný maratón, Deň detí
21.5.2015 Deň prírodných vied
18.5.2015 Brigáda učiteľov na atletickej dráhe
14.5.2015 Týždeň hlasného čítania
30.4.2015 Projekt Roztancujme celú školu
24.4.2015 Deň Zeme - úprava školského areálu
8.4.2015 Uvítanie detí do života - vystúpenie žiakov
1.4.2015 Prijatie učiteľov starostom obce
1.4.2015 Zber papiera
30.3.2015 Testovanie 9
17.3.2015 Riaditeľka školy ocenená prijatím u prezidenta SR
13.3.2015 Charitatívna akcia - zber vrchnákov pre Alexa
11.2.2015 Fašiangový zápas hviezd - deviataci vs. učitelia
11.2.2015 Fašiangový karneval
10.2.2015 Vystúpenie žiakov v klube dôchodcov
4.2.2015 Dotazník spokojnosti rodičov
4.2.2015 Zápis do prvého ročníka
30.1.2015 Kurz korčuľovania
17.1.2015 20. školský ples
14.1.2015 Informačný deň pre rodičov
20.12.2014 Žiaci odovzdali darčeky deťom v Orchidei
19.12.2014 Vianočné besiedky 1.AB, 3.AB
19.12.2014 Ocenenie Vianočná šanca
16.12.2014 Deň gastronómie v školskej jedálni
12.12.2014 Otvorené ukážkové hodiny v tabletovej učebni pre učiteľov SR
1.12.2014 Misionári v škole
14.11.2014 Venček žiakov 9. ročníka
5.11.2014 Uvítanie do života - vystúpenie žiakov
6.11.2014 Strašidelné čítanie
3.11.2014 Vystúpenie učiteľov na konferencii v Partizánskom
24.10.2014 Medzinárodný deň knižníc - projekt žiakov
23.10.2014 Starí rodičia 8.A v škole
17.10.2014 Záložka do knihy spája - projekt žiakov
7.10.2014 Zber papiera
1.10.2014 Rodičovské združenie
19.9.2014 Výstava ovocia a zelenina - výstavka žiakov a učiteľov
19.9.2014 Žiaci na výlete v Dubline za 1.miesto v SR - iKID
12.9.2014 Návšteva žiakov, učiteľov a rodičov na írskej ambasáde
8.9.2014 Plavecký kurz pre 63 žiakov
1) Názov projektu: Bezpapierová škola
Cieľ: Overiť moderný spôsob vedenia dokumentácie školy - elektronicky v praxi, nájsť efektívny spôsob vedenia dokumentácie, dávať návrhy a podnety
Zodpovedná osoba: Jana Kontúrová
Termín: 2011-2015
2) Názov projektu: eTwinning
Podpora projektu: Národná kancelária eTwinning, Žilina
Cieľ: Partnerstvo škôl, učiteľov, žiakov v rámci Európskej únie
Zodpovedná osoba: Eva Hradiská
Termín: 2009-
Zapojenie žiakov: 20 žiakov
3) Názov projektu: Infovek2, Wifiedu, RIS
Podpora projektu: Ministerstvo školstva
Cieľ: Pripojenie na internet, bezdrôtové pripojenie školy k internetu - využívanie, pripomienkovanie
Zodpovedná osoba: Roman Moravčík
Termín: 2011-
4) Názov projektu: Učebňa kontinuálneho vzdelávania
Podpora projektu: Ministerstvo školstva, MPC
Zodpovedná osoba: Roman Moravčík
Cieľ: Prevádzkovať učebňu pre kontinuálne vzdelávanie učiteľov, spolupráca s MPC
Termín: 2011-2015
5) Názov projektu: „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“.
Podpora projektu: NÚCEM
Cieľ: Tvorba a využívanie elektronických testov
Zodpovedná osoba: Jana Buláková
Termín: 2013-2015
Zapojenie žiakov: 367 žiakov
Zapojenie učiteľov: 6 učiteľov
6) Názov projektu: Škola na dotyk
Podpora projektu: EDULAB, SAMSUNG
Cieľ: Tabletové vyučovanie
Zodpovedná osoba: Dana Pecárová
Termín: 2013-2015
Zapojenie žiakov: 34 žiakov
Zapojenie učiteľov: 7 učiteľov
7) Názov projektu: Škola na dotyk fajn
Podpora projektu: EDULAB
Cieľ: Záujmové vzdelávanie - mimoškolské aktivity
Zodpovedná osoba: Jana Buláková
Termín: 2013-2015
Zapojenie žiakov: 15 žiakov
Zapojenie učiteľov: 1 učiteľka
8) Názov projektu: Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
Podpora projektu: MŠVVaŠ
Cieľ: Tabletové vyučovanie
Zodpovedná osoba: Peter Šándor
Termín: 2014-2015
Zapojenie žiakov: 100 žiakov
Zapojenie učiteľov: 4 učitelia
9) Názov projektu: Národný projekt Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
Podpora projektu: MŠVVaŠ
Cieľ: inovácia obsahu a metódy výučby s dôrazom na využívanie digitalizovaného obsahu; zvýšenie popularizácie a motivácie žiakov a študentov vzdelávať sa v prírodovedných a technických predmetoch a smeroch;
Zodpovedná osoba: Dana Pecárová
Termín: 2014-2015
Zapojenie žiakov: 100 žiakov
Zapojenie učiteľov: 1 učiteľka
1) Tematická inšpekcia
Uskutočnila sa jedna následná tematická inšpekcia so zameraním na integrovaných žiakov dňa 17.3.2015.
V stanovenom termíne boli splnené 3 opatrenia priajté riaditeľkou školy, čo prispelo ku skvalitneniu vedenia dokumentácie integrovaných žiakov a k dôslednejšiemu rešpektovaniu platných predpisov.
2) Komplexná inšpekcia
Komplexná inšpekcia sa počas školského roka neuskutočnila.
Priestory školy:
- pokračovala rekonštrukcia školy, v prvej etape bola vymenená strešná krytina, finančné prostriedky boli z havarijného fondu ministerstva školstva a spolufinancovala obec
- v druhej etape sa menili okná v bloku A, zatepľoval sa celý blok A
- udržiavané maľovky, PVC podlahy, drobné opravy
- doplnenie nového školského nábytk - ten je už vo všetkých triedach školy
- výmena osvetlenia v školskej kuchyni
- vybudovaný nový systém šatňových skriniek umiestnených na chodbách, každý žiak má svoju vlastnú skrinku
Zabezpečenie vyučovania:
- zriadená mobilná tabletová učebňa na 1. stupni
- drobné učebné pomôcky do kabinetov
Analýza súčasného stavu a potreby:
- pokračovať v rekonštrukcii školy - blok B, spojovacia chodba, telocvičňa, fasáda
- pokračovanie v budovaní interaktívnych učební, doplniť do 3 učební projektor
- doplniť tablety do prenosnej tabletovej učebne
- dokúpiť pomôcky do kabinetov, podľa potreby a rozpočtu
- rekonštrukcia šatní
- rekonštrukcia kotolne
|
Zúčtovanie prostriedkov
poskytnutých na bežné a kapitálové výdavky v roku 2014 |
|||
|
v eurách na dve
desatinné miesta. |
|||
|
|
Suma poskytnutých |
Suma skutočne |
Rozdiel |
|
Finančné prostriedky |
finančných |
použitých finančných |
(stĺ.1-stĺp.2) |
|
|
prostriedkov |
prostriedkov |
vratka nepoužitej |
|
|
v roku 2014 |
k 31.12.2014 |
dotácie |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
A. Bežné výdavky spolu |
680 573,14 |
680 315,44 |
257,70 |
|
z toho: |
|
|
|
|
1. Prenesené kompetencie spolu |
590 044,25 |
589 786,55 |
257,70 |
|
z toho: |
|
|
|
|
a) normatívne výdavky spolu |
567 194,00 |
567 194,00 |
0,00 |
|
z toho: osobné náklady |
483 298,00 |
483 298,00 |
0,00 |
|
prevádzkové náklady |
83 896,00 |
83 896,00 |
0,00 |
|
b) nenormatívne výdavky spolu |
18 734,80 |
18 477,10 |
257,70 |
|
z toho: vzdelávacie poukazy |
6 580,78 |
6 580,78 |
0,00 |
|
dopravné |
7 979,00 |
7 721,30 |
257,70 |
|
dopravné z roku 2013 |
558,06 |
558,06 |
0,00 |
|
odchodné |
1 566,96 |
1 566,96 |
0,00 |
|
asistent učiteľa |
|
|
|
|
mimoriadne výsledky práce |
|
|
|
|
príspevok na žiakov so SZP* |
2 050,00 |
2 050,00 |
0,00 |
|
havárie |
|
|
|
|
c) vrátené príjmy od zriaďov. Na
PK |
4 115,45 |
4 115,45 |
0,00 |
|
2. Originálne kompetencie spolu |
87 554,14 |
87 554,14 |
0,00 |
|
z toho: školský klub |
34 079,00 |
34 079,00 |
0,00 |
|
školská jedáleň |
39 541,00 |
39 541,00 |
0,00 |
|
Havária-oprava podlahy v ŠJ |
5 000,00 |
5 000,00 |
0,00 |
|
Vrátené príjmy od zriaď na OK |
8 934,14 |
8 934,14 |
0,00 |
|
3. ÚPSVaR spolu |
2 974,75 |
2 974,75 |
0,00 |
|
z toho: dotácia na podporu výchovy k: |
|
|
|
|
stravovacím
návykom dieťaťa |
2 343,95 |
2 343,95 |
0,00 |
|
plneniu
školských povinností dieťaťa |
630,80 |
630,80 |
0,00 |
|
4. Ostatné dotácie spolu |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
z toho: bežné výdavky - havárie PK |
|
|
|
|
bežné
výdavky - havárie OK |
|
|
|
|
B. Kapitálové výdavky spolu |
88 987,00 |
88 987,00 |
0,00 |
|
z toho: kapitálové výdavky na PK - havárie výmena okien a fasáda |
50 000,00 |
50 000,00 |
0,00 |
|
kapitálové výdavky - havárie OK |
|
|
|
|
kapitálové výdavky od zriaďovateľa na PK- havária výmena okien a fasáda |
38 987,00 |
38 987,00 |
0,00 |
|
kapitálové výdavky od zriaď. na OK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dotácie celkom ( A + B ) |
769 560,14 |
769 302,44 |
257,70 |
|
Pridelené finančné prostriedky na rok 2014 boli
vyčerpané. Nevyčerpané boli len v položke |
|||
|
dopravné dochádzajúcich žiakov vo výške 257,70 € ,
ktoré boli presunuté do roku 2015. |
|||
Vlastné ciele v školskom roku 2014/2015 a stav ich plnenia:
1) Náš vzdelávací program má názov AKTÍVNA ŠKOLA. Aktívny učiteľ budí aktivitu žiakov a spoločne prispejú k dobrému menu školy v regióne i v rámci Slovenska a bude sa o nej hovoriť ako o aktívnej škole. Náš vzdelávací program budeme orientovať na aktívne učenie, kde žiak bude vo vyučovaní aktívny, bude poznatky objavovať, bude hľadať riešenia, bude si poznatky osvojovať pomocou projektov, hier, aktivít, súťaží. Zároveň budeme klásť dôraz na učenie sa žiaka v škole, odbúravať pasívne vyučovanie a prenášanie školských povinností domov. Chceme sa profilovať a odlišovať od iných škôl položením dôrazu na aktívny prístup žiakov vo vyučovaní.
Stav: Plní sa, dlhodobý cieľ
2) Zmena komunikácie:
- zaviesť motto roka, premietnúť ho do aktivít a vyučovania, motto na školský rok 2014/2015: Za úsmev čakaj úsmev.
- zmena komunikácie - žiak - učiteľ, trvajme na podstatných veciach, za slušný príhovor čakajme slušnú odozvu, pozdravme sa s úsmevom, za úsmev čakaj úsmev, nekričme - naozaj keď je to nutné
- minimalizovať podvádzanie - odpisovanie, čipovanie
- udržiavajme poriadok a čistotu všade - odpadky z obeda, majetok, okná, papier na WC
Stav: Plní sa, dlhodobý cieľ. zavedené čipovenie - evidencia dochádzky žiakov aj učiteľov bez väčších problémov, cieľu sme sa venovali na pedagogických radách, výsledky - zmena správania žiakov je bádateľná.
3) Otvorenosť v informovaní
- zverejňovať na internete školskú dokumentáciu, informácie pre rodičov, uvádzať materiály na stiahnutie
- inovovať webovú stránku
Stav: Splnené
4) Tvorivosť
- pokračovať v tvorbe netradičnej, estetickej a zaujímavej výzdoby priestorov školy, tried, chodieb, odborných učební, jedálne
Stav: Splnené
5) Oblasť vzdelávania a výchovy
- testovanie 9 - výsledky z oboch predmetov na úrovni priemeru SR a lepšie
- uskutočniť akciu ku dňu knižníc
- zabezpečiť 1 besedu s anglicky hovoriacim
- venovať pozornosť finančnej gramotnosti žiakov prvého stupňa
- umožniť deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia pravidelne navštevovať školské kluby detí s cieľom podporovať ich adaptáciu na školu, rozvíjať prípravu na vyučovanie
- pokračovať v tvorbe elektronickej verzie školského časopisu, vyrobiť 2 čísla
- uskutočniť besedu o správnej výžive, boj proti obezite a besedu o starostlivosti o chrup
Stav: Splnené čiastočne. Výsledky v Testovaní 9 mierne pod úrovňou priemeru v SR, akcia ku Dňu knižníc uskutočnená formou rovesníckeho vzdelávania, besedy sa neuskutočnili, v školskej jedálni bol gastronomický deň o správnej výžive, finančná gramotnosť - projekt žiakov 3. ročníka, žiakom zo SZP umožnené navštevpvať ŠKD, školský časopis nevychádzal.
6) Riadenie a vedenie
- pracovať v projekte Bezpapierová škola, odbúravať byrokraciu vo všetkých činnostiach školy
- zvyšovať právne vedomie učiteľov - zverejňovanie legislatívy na stránkach školy
- vedenie elektronickej triednej knihy na 1. a 2. stupni, v ŠKD
Stav: Splnené. Pokračovali sme v odbúravaní záťaže učiteľov, legislatívnym zmenám - oboznamovaniu sa s nimi sme sa venovali prostredníctvom emailovej komunikácie.
7) Oblasť spolupráce
- zvýšiť spoluúčasť rodičov a žiakov na riadení školy,1x elektronický dotazník o smerovaní školy
- zorganizovať deň otvorenej školy - účasť rodičov a verejnosti na vyučovaní a akciách školy
- v spolupráci s rodičovským združením pokračovať s podporou školy - 2% z daní
Stav: Splnené čiastočne. Dotazník sa uskutočnil, deň otvorenej školy nebol, 2% sme v spolupráci s rodičovským združením realizovali.
SILNÉ STRÁNKY ŠKOLY:
Vyučovanie zamerané na IKT
Vyučobanie anglického jazyka od 1. ročníka
Celoslovenské a medzinárodné projekty:
1) Škola na dotyk
2) iKID - detské podnikanie
3) Nový šlabikár v 2. ročníku a písmo Comenia Script
Odbúravanie byrokracie - elektornizácia dokumentácie
Výchova zameraná na vzťahy
SLABÉ STRÁNKY
Nedostatok finančných prostriedkov na realizovanie všetkých inovatívnych myšlienok a nápadov do vyučovania.
Nezískali sme doteraz financie z eurofondov. Existujúce učebné pomôcky boli zakúpené z vlastných zdrojov školy, prostriedkov rodičov a sponzorov a ich počet nepostačuje. Učitelia majú viac nápadov ako by sa dali pomôcky a technika využiť, keby ich bolo dostatok.
PRÍLEŽITOSTI
Potenciál učiteľov na zavádzanie inovácií do vyučovania.
Učitelia sa neustále vzdelávajú v systéme kontinuálneho vzdelávania.
Skúsenosti a nazbierané inšpirácie zo zahraničných pracovných ciest učiteľov.
OHROZENIA
V existencii školy nie sú - škola je v obci od nepamäti (hoci právnym subjektom je od 1.7.2000) a je jedinou školou v obci so stabilnou základňou žiakov, ktorá kopíruje demografický vývoj.
Nedostatočné finančné ohodnotenie mladých učiteľov.
Nedostatok finančných prostriedkov, môže spôsobiť zníženie kreditu školy resp. jeho nezvyšovanie.
Predimenzovanosť učiva, potreba redukcie učiva a korekcie štátneho vzdelávacieho programu.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| 1 Turistický krúžok_1 | 21 | Mgr. Martin Hallon | |
| 10 Čitateľský krúžok_2 | 13 | Mgr. Tatiana Jakubičková | |
| 12 Počítače_1 | 19 | Mgr. Eva Kapustová | |
| 13 Počítače_2 | 17 | Mgr. Ivana Honzová | |
| 14 Čitateľský krúžok_1 | 14 | Mgr. Mária Gulišová | |
| 15 Finančná gramotnosť | 18 | Mgr. Pavol Šišmič | |
| 16 Anglický jazyk_1 | 19 | Mgr. Mária Gulišová | |
| 2 Turistický krúžok_2 | 34 | Mgr. Pavol Šišmič | |
| 3 Volejbal - dievčatá | 18 | Mgr. Marta Turzová | |
| 4 Bedminton | 16 | Mgr. Peter Šándor | |
| 5 Mladí tableťáci | 25 | Mgr. Jana Buláková | |
| 6 Tanečný | 12 | Mgr. Jana Valachová | |
| 7 Malí tanečníci | 34 | Mgr. Janka Mišejová | |
| 8 Šikulkovo | 16 | Mgr. Janka Mišejová | |
| 9 Anglický jazyk_2 | 23 | Mgr. Tatiana Jakubičková |
a) Školský klub detí
Pri škole fungoval školský klub detí (ŠKD). Zapísaných bolo 69 žiakov - prevažne žiaci 1.stupňa. Svoju činnosť vykonával v mimo-vyučovacom čase, ráno od 6.30 do 7.30 hodín a od 11.30 do 16.00 hodín. ŠKD riadila zástupkyňa riaditeľky školy. Boli zriadené dve oddelenia - 1 vychovávateľka na 100% úväzok a jedna na 41,67%.
ŠKD patrí pod originálne kompetencie obce, rodičia platili mesačne úhradu vo výške 2 € za žiaka.
b) Školské stravovanie
Z celkového počtu žiakov školy sa stravovalo 47%. V školskej jedálni bolo zapísaných 205 stravníkov - žiaci 1. stupňa 100, žiaci 2. stupňa 72, zamestnanci 30, cudzí stravníci 3.
V súčasnosti sa pre školské stravovanie využívajú tieto priestory: kuchyňa - samotná príprava jedál, sklad potravín, sklad zeleniny, sklad čistiacich potrieb, šatňa a sociálne zariadenia, kancelária vedúcej ŠJ a jedáleň. Vo všetkých priestoroch sú nové - plastové okná. V kuchyni bolo vymenené a doplnené osvetlenie, bola zakúpená sprcha na umývanie čierneho riadu. Kuchyňa bola celá vymaľovaná.
Pripravuje sa denne jedno jedlo podľa Materiálno-spotrebných noriem a receptúr, ktoré charakterizujú príslušnú územnú oblasť 2011 pre školské stravovanie, schválených MŠ SR a SOI Bratislava . V ŠJ sa realizuje mliečny program „Školské mlieko“ podporované štátom v spolupráci TAMI-Kežmarok, mlieko sa odoberá v zvýhodnených cenách 0,20€/1 liter. Podávaním zeleniny či už vo forme varenej, alebo v šalátoch sa propaguje zdravá výživa. Jedáleň sa vždy snaží pripraviť stravu chutnú a zdravú, aby vyhovovala biologickým a výživovým hodnotám.
V škole sme realizovali projekt Školské ovocie v spolupráci s BIOPLANT Ostratice. (1 l šťavy 0,55€, jablká 0,25€/kg, hrušky 0,25/kg).
Školské stravovanie patrí pod originálne kompetencie obce, rodičia uhrádzajú denný stravný lístok vo výške 0,95€ (žiak od 6-10 rokov), 1,01€ (žiak od 11-15), 1,05€ (zamestnanci), cudzí stravníci 2,50€. Pre deti v hmotnej núdzi poskytujeme obedy žiakom 1. stupňa zdarma - sú preplácané štátom, deti 2. stupňa platia 1 cent.
c) Spolupráca s inými inštitúciami
Škola spolupracovala s nasledovnými inštitúciami - rodičovské združenie, rada školy, materská škola, základná umelecká škola, slovenský skauting - miestna organizácia, iné miestne organizácie - dôchodcovia, záhradkári, športovci, CPPPaP v Partizánskom, úrad práce sociálnych vecí rodiny.
Ďalej spolupracovala s partnerskými organizáciami a firmami - EDULAB, Samsung, Indícia.
Vypracoval: RNDr. Jana Kontúrová
V Bošanoch, 24.8. 2015
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 24.8.2015
Prerokované v rade školy dňa: 28. 9. 2015
Rada školy odporúča zriaďovateľovi - Obci Bošany schváliť Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2014/2015.
Mgr. Henrieta Korvasová, podpredseda rady školy
Prerokované v obecnom zastupiteľstve dňa: 5. 10. 2015
Stanovisko zriaďovateľa:
Obec Bošany schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2014/2015.
Mgr. Branislav Pajda, starosta obce
Powered by aSc EduPage