| Názov školy | Základná škola |
| Adresa školy | Školská 14, 95618 Bošany |
| Fax: | 038 5372015 |
| Telefón | 038 5372014 |
| zsbosany@zsbosany.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zsbosany.edu.sk |
| Zriaďovateľ | Obec Bošany, SNP112, 95618 Bošany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | RNDr. Jana Kontúrová | 038 5372011 | konturova@zsbosany.edu.sk |
| Zástupca riadteľa | Mgr. Katarína Schneidgenová | 038 5372012 | schneidgenovak@zsbosany.edu.sk |
| Vedúca ŠJ | Ing. Jana Panáková | 038 5372019 | panakovaj@zsbosany.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Janka Mišejová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Henrieta Korvasová |
| ostatní zamestnanci | Ivana Tkáčová |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Gyongy Srnková |
| Silvia Čuláková | |
| Simona Zaťková | |
| Andrea Skladaná | |
| zástupcovia zriaďovateľa | Mgr. Branislav Pajda |
| Mgr. Martin Hallon | |
| Mgr. Soňa Korcová | |
| Patrik Zajíc |
| Názov MZ a PK | Vedúci |
|---|---|
| MZ 1.-4. ročník, ŠKD | Mgr. Henrieta Korvasová |
| PK JAZYKY | Mgr. Štefánia Šprochová |
| PK PRÍRODNÉ VEDY | Mgr. Jana Valachová |
| PK SPOLOČENSKÉ VEDY | PaedDr. Dana Pecárová |
| PK VÝCHOVY | Mgr. Marta Turzová |
| Pedagogická rada | RNDr. Jana Kontúrová |
Počet žiakov školy: 379
Počet tried: 19
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 19 |
| počet žiakov | 42 | 43 | 50 | 51 | 55 | 31 | 31 | 39 | 37 | 379 |
| z toho ŠVVP | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 6 | 6 | 31 |
| z toho v ŠKD | 22 | 26 | 21 | 16 | 85 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2017: 43 / 21 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2017: 44 / 26 dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 8 / 2 dievčatá
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2018
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 2 | 1 | 37 | 40 |
| Gym 8.roč | Gym bilingválne | Gym 4.roč | SOŠ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 1 | 5 | 25 | 7 | 40 |
| prijatí | 2 | 1 | 5 | 25 | 7 | 40 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | HUV | CHE | MAT | NEJ | OBN | PVC | PDA | PRV | RUJ | SJL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||||||
| 1.B | |||||||||||||||
| 2.A | 1,4 | 1,4 | 1,25 | 1,75 | |||||||||||
| 2.B | 1,14 | 1,24 | 1,19 | 1,33 | |||||||||||
| 3.A | 1,58 | 1,75 | 1 | 1,58 | 1,92 | ||||||||||
| 3.B | 1,68 | 1,59 | 1 | 1,68 | 1,73 | ||||||||||
| 4.A | 1,84 | 1,68 | 1 | 1,48 | 2 | ||||||||||
| 4.B | 1,58 | 1,88 | 1,04 | 1,65 | 2 | ||||||||||
| 5.A | 1,56 | 1,72 | 1,33 | 1,28 | 1 | 1,78 | 1,17 | 2,11 | |||||||
| 5.B | 1,61 | 1,78 | 1,44 | 1,72 | 1 | 2,11 | 1,39 | 2,22 | |||||||
| 5.C | 1,65 | 1,71 | 1,35 | 1,59 | 1 | 1,94 | 1,41 | 1,82 | |||||||
| 6.A | 2,29 | 2,21 | 2,07 | 2,36 | 2,36 | 1,14 | 2,79 | 2,07 | 2,71 | ||||||
| 6.B | 1,94 | 1,76 | 1,59 | 1,94 | 2 | 1,06 | 2 | 1,35 | 2,18 | ||||||
| 7.A | 1,83 | 2 | 1,33 | 1,83 | 1,92 | 1,08 | 2,08 | 2,08 | 1,58 | 2,25 | |||||
| 7.B | 1,74 | 1,89 | 2,05 | 1,89 | 1,68 | 1 | 1,84 | 1,74 | 1,63 | 2,21 | |||||
| 8.A | 2,58 | 2,26 | 2,37 | 2,26 | 2,42 | 2,26 | 2,74 | 1,77 | 1,74 | 3,4 | 2,32 | ||||
| 8.B | 2 | 1,82 | 2,24 | 2,06 | 1,82 | 1,94 | 2,59 | 1,63 | 1,35 | 1,88 | 2,06 | ||||
| 9.A | 2,12 | 2,29 | 2,76 | 2,76 | 2,24 | 2,47 | 2,76 | 2,11 | 2,06 | 2,38 | 2,65 | ||||
| 9.B | 2,2 | 2,5 | 2,85 | 2,7 | 2,35 | 2,8 | 2,55 | 1,63 | 2 | 2,44 | 2,7 |
| Trieda | SPR | VLA | VUM | VYV |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | |||
| 1.B | 1 | |||
| 2.A | 1 | |||
| 2.B | 1 | |||
| 3.A | 1 | 1,25 | ||
| 3.B | 1 | 1,27 | ||
| 4.A | 1 | 1,72 | ||
| 4.B | 1,08 | 1,96 | ||
| 5.A | 1 | 1 | ||
| 5.B | 1 | 1,06 | ||
| 5.C | 1 | 1,12 | ||
| 6.A | 1,07 | 1 | ||
| 6.B | 1 | 1 | ||
| 7.A | 1 | 1,08 | ||
| 7.B | 1 | 1 | ||
| 8.A | 1,05 | 1,26 | ||
| 8.B | 1 | 1,12 | ||
| 9.A | 1 | |||
| 9.B | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 21 | 19 | 0 | 2 |
| 1.B | 21 | 20 | 0 | 1 |
| 2.A | 22 | 19 | 1 | 2 |
| 2.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 3.A | 26 | 24 | 0 | 2 |
| 3.B | 24 | 22 | 0 | 2 |
| 4.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| 4.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| 5.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 5.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 5.C | 19 | 17 | 0 | 2 |
| 6.A | 14 | 12 | 2 | 0 |
| 6.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 7.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| 7.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 8.A | 20 | 18 | 1 | 1 |
| 8.B | 19 | 16 | 1 | 2 |
| 9.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 9.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 21 | 1108 | 58,32 | 1108 | 58,32 | 0 | 0,00 |
| 1.B | 21 | 1332 | 66,60 | 1327 | 66,35 | 5 | 0,25 |
| 2.A | 22 | 1263 | 63,15 | 1263 | 63,15 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 21 | 1195 | 56,90 | 1195 | 56,90 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 26 | 1842 | 76,75 | 1842 | 76,75 | 0 | 0,00 |
| 3.B | 24 | 1489 | 67,68 | 1489 | 67,68 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 25 | 2183 | 87,32 | 2183 | 87,32 | 0 | 0,00 |
| 4.B | 26 | 2233 | 85,88 | 2233 | 85,88 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 18 | 1469 | 81,61 | 1469 | 81,61 | 0 | 0,00 |
| 5.B | 18 | 1342 | 74,56 | 1342 | 74,56 | 0 | 0,00 |
| 5.C | 19 | 1526 | 92,39 | 1526 | 92,39 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 14 | 1530 | 109,29 | 1502 | 107,29 | 28 | 2,00 |
| 6.B | 17 | 1253 | 73,71 | 1253 | 73,71 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 12 | 1398 | 116,50 | 1398 | 116,50 | 0 | 0,00 |
| 7.B | 19 | 1402 | 73,79 | 1402 | 73,79 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 20 | 2080 | 109,47 | 2074 | 109,16 | 6 | 0,32 |
| 8.B | 19 | 1311 | 77,12 | 1311 | 77,12 | 0 | 0,00 |
| 9.A | 17 | 1772 | 106,54 | 1772 | 106,54 | 0 | 0,00 |
| 9.B | 20 | 1912 | 95,60 | 1912 | 95,60 | 0 | 0,00 |
| Názov | MAT | SJL |
|---|---|---|
| Testovanie 5 | ||
| Počet testovaných žiakov: | 48 | 48 |
| Priemerná úspešnosť školy (v %): | 72,4 | 66,6 |
| Priemerná úspešnosť v SR: | 64,7 | 62,8 |
| Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru | 7,7 | 3,8 |
| Testovanie 9 | ||
| Počet testovaných žiakov: | 35 | 35 |
| Priemerná úspešnosť školy (v %): | 52,3 | 61,4 |
| Priemerná úspešnosť v SR: | 55,9 | 63,0 |
| Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru | -3,6 | -1,6 |
|
Inovovaný učebný plán, aktuálny je 1., 2., 3., 5., 6., 7.
ročník, 2017/2018 |
||||||||||||
|
vzdelávacia oblasť |
vyučovací predmet |
ročník |
ročník |
|
||||||||
|
|
|
primárne vzdelávanie |
nižšie stredné
vzdelávanie |
|
||||||||
|
|
|
1. |
2. |
3. |
4. |
Spolu |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
Spolu |
|
Jazyk a komunikácia |
Slovenský jazyk a literatúra |
9+1 |
8+1 |
7+1 |
7+1 |
31+4 |
5 |
5 |
4+1 |
5 |
5+1 |
24+2 |
|
anglický jazyk |
0+1 |
0+1 |
3 |
3 |
6+2 |
3+1 |
3 |
3 |
3 |
3 |
15+1 |
|
|
Matematika a práca s
informáciami |
matematika |
4 |
4+1 |
4+1 |
4 |
16+2 |
4+1 |
4+1 |
4+1 |
4+1 |
5+1 |
21+5 |
|
informatika |
|
|
1 |
1 |
2 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
4 |
|
|
Človek a príroda |
prvouka |
1 |
2 |
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
prírodoveda |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
fyzika |
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
2 |
1 |
6 |
|
|
chémia |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
1 |
5 |
|
|
biológia |
|
|
|
|
|
2 |
1+1 |
2 |
1 |
1+1 |
7+2 |
|
|
Človek a spoločnosť |
vlastiveda |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
dejepis |
|
|
|
|
|
1 |
1+1 |
1+1 |
1+1 |
2 |
6+3 |
|
|
geografia |
|
|
|
|
|
2 |
1+1 |
1+1 |
1+1 |
1+1 |
6+4 |
|
|
občianska náuka |
|
|
|
|
|
0+1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
4+1 |
|
|
Človek a hodnoty |
etická/náboženská výchova |
1 |
1 |
1 |
1 |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5 |
|
Človek a svet práce |
pracovné vyučovanie |
|
|
1 |
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
technika |
|
|
|
|
|
1 |
1 |
1 |
1 |
1+1 |
5+1 |
|
|
Umenie a kultúra |
hudobná výchova |
1 |
1 |
1 |
1 |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
4 |
|
výtvarná výchova |
2 |
2 |
1 |
1 |
6 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5 |
|
|
Zdravie a pohyb |
telesná a športová výchova |
2 |
2 |
2 |
2 |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
10 |
|
|
základ |
20 |
20 |
23 |
25 |
88 |
24 |
25 |
26 |
27 |
25 |
127 |
|
|
voliteľné hodiny |
2 |
3 |
2 |
1 |
8 |
3 |
4 |
4 |
3 |
5 |
19 |
|
|
spolu |
22 |
23 |
25 |
26 |
96 |
27 |
29 |
30 |
30 |
30 |
146 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 2 | 42 | 2 |
| Bežných tried | 17 | 337 | 29 |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 19 | 379 | 31 |
| Počet | Prepočítaný počet | |
|---|---|---|
| Pedagogickí zamestnanci | 27 | 26,74 |
| Nepedagogickí zamestnanci | 13 | 13 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 25 | 25 | |
| vychovávateľov | 2 | 2 | |
| spolu | 27 | 27 |
|
Predmet |
Počet
hodín týždenne |
|
OBN |
11 |
|
THD |
6 |
|
INF |
4 |
|
TŠV |
6 |
|
NEJ |
2 |
|
SEE |
2 |
|
TEH |
2 |
| Typ vzdelávania | Pedagóg | Termín od do | Poskytovateľ | Poznámka |
|---|---|---|---|---|
| Kontinuálne vzdelávanie: | ||||
| Funkčné | ||||
| Adaptačné | ||||
| Aktualizačné | ||||
| Špecializačné | ||||
| Inovačné | ||||
| Atestácie: | ||||
| 2. atestácia: | Jana Buláková | 4.5.2018 | MPC Bratislava | |
| Eva Hradiská | 19.4.2018 | KU Ružomberok | ||
| Ivana Bátovská | 11.5.2018 | MPC Bratislava | ||
| Prípravné atestačné: |
|
Súťaž |
Učiteľ |
Žiaci |
Trieda |
OK |
RK |
KK |
CK |
Internet.K |
Iné |
|
|
Pytagoriáda |
Neštinová |
Martin Rybanský |
4.B |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kontúrová |
Samuel Bílik |
7.B |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Šándor |
Kristína Srnková |
8.B |
3. |
|
|
|
|
|
|
|
Biblická olympiáda |
Kollárová |
Kristína Trtíková, Soňa
Kluková, Simona Španková |
8.A |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
Olympiáda v ANJ |
Bátovská |
Roland Holubiar |
6.B |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
Spelling competition |
Bátovská |
Roland Holubiar |
6.B |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
Matematická olympiáda |
Ondriš |
Simona Martonková |
6.B |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
Geografická olympiáda |
Pecárová |
Magdaléna
Kristová Tomáš Minarovič Soňa Kluková Kristína Trtíková |
5.B 7.B 8.A 8.A |
2. 1. 1. 3. |
|
4. 6. 17. |
|
|
|
|
|
Ľahká atletika |
Turzová |
Sabína Beličinová Roland Němeček |
6.B 7.B |
2. 2. |
|
|
|
|
|
|
|
Ľahká atletika |
Šándor |
Michal Ondruška |
9.B |
1. |
|
8. |
|
|
|
|
|
Slávik Slovenska 2018 |
Mišejová |
Lea Galbavá |
2.A |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
Slávik Slovenska 2018 |
Buláková |
T. A. Ondrušková |
5.B |
2. |
|
|
|
|
|
|
|
English star |
Bátovská |
Roland Holubia |
6.B |
|
|
|
|
1. |
|
|
|
English star |
Bátovská |
Tomáš Vlasák |
7.A |
|
|
|
|
1. |
|
|
|
English star |
|
Lukáš Menšík |
4.A |
|
|
|
|
1. |
|
|
|
Stolný tenis |
Šišmič |
družstvo chlapcov |
|
1. |
3. |
|
|
|
|
|
|
Všetkovedko |
Korvasová |
Laura Tsakiridou |
3.B |
|
|
|
|
1. |
|
|
|
|
Ondriš |
Alexandra Halmová |
5.C |
|
|
|
|
1. |
|
|
|
iBobor |
Pecárová |
Kristína Trtíková |
8.A |
|
|
|
|
1. |
|
|
|
|
Ondriš |
Ema Smatanová |
5.C |
|
|
|
|
1. |
|
|
|
Mladý záchranár |
Hallon |
družstvo žiakov |
7.B |
4. |
|
|
|
|
|
Škola organizovala veľké množstvo aktivít pre žiakov v rámci vyučovania a aj mimo neho. O všetkých akciách informovala na internetovej stránke školy v časti aktuality: https://zsbosany.edupage.org/?
Škola organizovala pre žiakov tieto kurzy a pobyty:
- Plavecký kurz pre žiakov 1.-4. ročníka
- Tanečný kurz pre žiakov 9. ročníka
A) Názov projektu: eTwinning
Podpora projektu: Národná kancelária eTwinning, Žilina
Cieľ: Partnerstvo škôl, učiteľov, žiakov v rámci Európskej únie
Zodpovedná osoba: Eva Hradiská
Termín: 2009-2018
Zapojenie žiakov: 20 žiakov
B) Názov projekt: „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných
školách s využitím elektronického testovania“.
Podpora projektu: NÚCEM
Cieľ: Tvorba a využívanie elektronických testov
Zodpovedná osoba: Jana Buláková
Termín: 2013-2018
Zapojenie žiakov: 370 žiakov
Zapojenie učiteľov: 4 učiteľov
C) Názov projektu: Škola na dotyk
Podpora projektu: EDULAB, SAMSUNG
Cieľ: Tabletové vyučovanie
Zodpovedná osoba: Dana Pecárová
Termín: 2013-2018
Zapojenie žiakov: 31 žiakov
Zapojenie učiteľov: 7 učiteľov
D) Názov projektu: Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému
regionálneho školstva
Podpora projektu: MŠVVaŠ
Cieľ: Tabletové vyučovanie
Zodpovedná osoba: Peter Šándor
Termín: 2014-2018
Zapojenie žiakov: 100 žiakov
Zapojenie učiteľov: 1 učiteľ
E) Názov projektu: Národný projekt Moderné vzdelávanie – digitálne
vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
Podpora projektu: MŠVVaŠ
Cieľ: inovácia obsahu a metódy výučby s dôrazom na využívanie
digitalizovaného obsahu; zvýšenie popularizácie a motivácie žiakov a študentov
vzdelávať sa v prírodovedných a technických predmetoch a smeroch;
Zodpovedná osoba: Dana Pecárová
Termín: 2014-2018
Zapojenie žiakov: 100 žiakov
Zapojenie učiteľov: 1 učiteľka
F) Názov projektu: iKID
Podpora projektu: KPMG
Cieľ: Podpora žiackych startupov
Zodpovedná osoba: Tereza Šimková, Jana Buláková
Termín: 2015-2018
Zapojenie žiakov: 10 žiakov
Zapojenie učiteľov: 2 učitelia
G) Názov projektu: Microsoft pre vzdelávanie
Podpora projektu: Microsoft
Cieľ: Vyučovanie pomocou IKT
Zodpovedná osoba: Ivana Bátovská
Termín: 2016-2018
Zapojenie žiakov: 20 žiakov
Zapojenie učiteľov: 1 učiteľ
H) Názov projektu: Postcrossing
Podpora projektu: školský
Cieľ: anglický jazyk v praxi
Zodpovedná osoba: Ivana Bátovská, Dana Pecárová
Termín: 2016-2018
Zapojenie žiakov: 31 žiakov
Zapojenie učiteľov: 2 učitelia
I) Názov projektu: Malá finančná akadémia
Podpora projektu: Edulab
Cieľ: moderné vzdelávanie na 1. stupni
Zodpovedná osoba: Ivana Honzová, Eva Neštinová
Termín: 2016-2018
Zapojenie žiakov: 50 žiakov
Zapojenie učiteľov: 2 učitelia
J) Názov projektu: Overovanie učebnice matematiky v 1. ročníku
Podpora projektu: LiberaTerra
Cieľ: overiť novú učebnicu – Bero, Berová
Zodpovedná osoba: Martin Hallon
Termín: 2017-2018
Zapojenie žiakov: 21 žiakov
Zapojenie učiteľov: 1 učiteľ
Inšpekcia sa počas školského roka neuskutočnila.
Priestory školy:
- priestory chodieb v ŠKD boli vymaľované, urobená podlaha - dlažba, stropné podhlady,
- vymaľované vstupn priestory v bloku A a B
- oprava stien a maľovanie v 1 triede
- maľovanie klubovne,
- opravy maľoviek v triedach,
- nové obklady a sanita v 5 triedach,
- osvetlenie v klubovni a NU1
- nové rolety 8 ks
- doplnenie pomôcok do všetkých kabinetov
Analýza súčasného stavu a potreby:
- pokračovať v rekonštrukcii školy - budova ŠKD - zateplenie, fasáda, okolie
- úprava okolia školy, doplnenie stojanov na bicykle s prestrešením
- dokúpiť pomôcky do kabinetov, podľa potreby a rozpočtu
- vybavenie odborných učební
- rekonštrukcia kotolne
- úprava športového areálu podľa štúdie
|
Ukazovateľ |
Schválený rozpočet |
Upravený rozpočet |
Čerpanie rozpočtu |
z toho |
||||
|
610
- Mzdy |
620-Poistné |
630-Tovary a služby |
640-Transfery |
700-Kapitálové výdavky |
||||
|
Výdavky na prenesené kompetencie |
|
|||||||
|
normatívne prostriedky |
643683,00 |
671706,00 |
671704,97 |
429154,94 |
150086,36 |
91816,49 |
647,18 |
|
|
vzdelávacie poukazy |
5580,00 |
5453,00 |
5453,00 |
3991,00 |
1394,89 |
67,11 |
|
|
|
doprava |
9800,00 |
8652,00 |
8276,94 |
|
|
|
8276,94 |
|
|
szp |
|
693,00 |
693,00 |
|
|
693,00 |
|
|
|
Lyžiarsky kurz |
4500,00 |
3600,00 |
3600,00 |
|
|
3600,00 |
|
|
|
Škola v prírode |
5800,00 |
4900,00 |
4900,00 |
|
|
4900,00 |
|
|
|
Prísp. Na učebnice |
|
156,00 |
156,00 |
|
|
156,00 |
|
|
|
doprava z roku 2016 |
|
580,78 |
580,78 |
|
|
|
580,78 |
|
|
SPOLU PK |
669363,00 |
695740,78 |
695364,69 |
433145,94 |
151481,25 |
101232,60 |
9504,90 |
|
|
Výdavky na originálne kompetencie |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
normatívne prostriedky |
95000,00 |
95000,00 |
95000,00 |
65013,03 |
22334,36 |
7553,27 |
99,34 |
|
|
Vlastné príjmy |
|
|||||||
|
Vlastné príjmy |
9300,00 |
11434,56 |
11434,56 |
|
|
11434,56 |
|
|
|
z toho na prenesené komp. |
600,00 |
1346,76 |
1346,76 |
|
|
1346,76 |
|
|
|
z toho na originálne komp. |
8700,00 |
10087,80 |
10087,80 |
|
|
10087,80 |
|
|
|
Príspevky hmotná núdza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stravovanie, šk. potreby |
2015,00 |
1507,55 |
1507,55 |
|
|
1125,75 |
381,80 |
|
|
Kapitálové výdavky |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
|
|
|
|
|
SPOLU |
775678,00 |
803682,89 |
803306,80 |
498158,97 |
173815,61 |
121346,18 |
9986,04 |
0,00 |
Stanovené ciele a ich plnenie
• naučiť žiakov učivo podľa vzdelávacích štandardov, prepájať poznatky z rôznych oblastí, zamýšľať sa nad nimi, používať ich, ďalej ich rozširovať
Plnenie:
- zorganizovaných niekoľko projektových dní
- exkurzie žiakov na Slovensku a v zahraničí
- používanie počítačov
- zapájanie sa do projektov
- zvýšená komunikácia s rodičmi neprospievajúcich žiakov
• naučiť správať sa primerane situácii, konať dobro, budovať dobré medziľudské vzťahy
Plnenie:
- výchovné rozhovory so žiakmi
- riešenie záškoláctva s rodičmi
- výchovné filmy a programy pre žiakov
• pripraviť žiakov vedomostne a osobnostne pre štúdium na strednej škole (Testovanie 9, prijímacie pohovory, samostatnosť, tvorivosť, zodpovednosť vo vzdelávaní)
Plnenie:
- účasť na akcii Hrdina remesla
- motivácia žiakov k duálnemu vzdelávaniu, spolupráca so strednými školami
- účasť deviatakov na veľtrhu stredných škôl okresu Partizánske
- intenzívna príprava žiakov na Testovanie 9, cvičné testy, voliteľná hodina MAT, SJL v 9. ročníku
• pripraviť žiakov na plnenie sociálnych rolí ako partner, rodič, zamestnanec, občan
- besedy pre žiakov
- exkurzia žiakov vo výrobnom podniku
- návšteva manažérov ZKW v škole
-videokonferenciu s pracovníkom EÚ v Luxemburgu
SILNÉ STRÁNKY ŠKOLY:
Vyučovanie zamerané na IKT
Vyučovanie anglického jazyka od 1. ročníka
Postcrossing
Kvalifikovanosť učiteľov
Starostlivosť o žiakov, individuálne riešenie výchovných problémov
Starostlivosť o slaboprospievajúcich žiakov
Práca s talentami - účasť v súťažiach
Inovácie vo vyučovani
SLABÉ STRÁNKY
Nedostatočne vybavené odborné učebne
Chýbajúce dielne a laboratória
Zastaralý športový areál
PRÍLEŽITOSTI
Potenciál učiteľov na zavádzanie inovácií do vyučovania.
OHROZENIA
Nedostatočné finančné ohodnotenie mladých učiteľov..
Nedostatok učebníc.
Neustále zmeny v štátnom programe a v školských zákonoch.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci |
|---|---|---|
| 01 Turistický krúžok I. | 26 | Mgr. Tereza Šimková |
| 02 Volejbal Ch+D | 17 | Mgr. Marta Turzová |
| 03 Varenie | 16 | Mgr. Pavol Šišmič |
| 04 Malí tanečníci | 34 | Mgr. Janka Mišejová |
| 05 Vševedko do každého počasia | 19 | Mgr. Janka Mišejová |
| 06 Poznávajme minulosť | 6 | Mgr. Jana Buláková |
| 07 Výtvarný krúžok I. | 7 | PaedDr. Dana Pecárová |
| 08 Výtvarný krúžok II. | 6 | Mgr. Štefánia Šprochová |
| 09 Enkaustika I. | 15 | Mgr. Mária Gulišová |
| 10 Futbal_Ch | 12 | Mgr. Lukáš Ondriš |
| 11 Enkaustika II. | 8 | Mgr. Mária Gulišová |
| 12 Enkaustika III. | 15 | Mgr. Mária Gulišová |
| 13 Turistický krúžok II. | 24 | Mgr. Pavol Šišmič |
| ŠKD1 | 23 | Mgr. Janka Mišejová |
| ŠKD2 | 26 | Zuzana Hodálová |
| ŠKD3 | 21 | Mgr. Tatiana Jakubičková |
| ŠKD4 | 16 | Mgr. Tatiana Jakubičková |
a) Školský klub detí
Pri škole fungoval školský klub detí (ŠKD). Zapísaných bolo 85 žiakov - prevažne žiaci 1.stupňa. Svoju činnosť vykonával v mimo-vyučovacom čase, ráno od 6.30 do 7.30 hodín a od 11.30 do 16.00 hodín. ŠKD riadila zástupkyňa riaditeľky školy. Boli zriadené tri oddelenia - 2 vychovávateľky. ŠKD patrí pod originálne kompetencie obce.
b) Školské stravovanie
Na desiatu chodilo: 104 žiakov, z toho 67 žiakov z 1.stupňa, 37 žiakov z 2.stupňa
Na obed chodilo: 200 žiakov, z toho 113 žiakov z 1. stupňa, 87 žiakov z 2.stupňa
V súčasnosti sa pre školské stravovanie využívajú tieto priestory: kuchyňa - samotná príprava jedál, sklad potravín, sklad zeleniny, sklad čistiacich potrieb, šatňa a sociálne zariadenia, kancelária vedúcej ŠJ a jedáleň.
Pripravuje sa denne desiata a jedno hlavné jedlo podľa Materiálno-spotrebných noriem a receptúr, ktoré charakterizujú príslušnú územnú oblasť pre školské stravovanie platných od roku 2011 a schválených MŠ SR a SOI Bratislava .
V ŠJ sa realizuje mliečny program „Školské mlieko“ podporované štátom v spolupráci TAMI - Kežmarok, mlieko sa odoberá v zvýhodnených cenách 0,08€/1 liter. Realizovali sme aj program podpory konzumácie ovocia a zeleniny „Školské ovocie“ v spolupráci s BFL Ostratice. (1 l šťavy 0,47€, jablká 0,19€/kg, hrušky 0,21/kg).
Podávaním zeleniny či už vo forme varenej, alebo v šalátoch sa propaguje zdravá výživa. Jedáleň sa vždy snaží pripraviť stravu chutnú a zdravú, aby vyhovovala biologickým a výživovým hodnotám.
Školské stravovanie patrí pod originálne kompetencie obce, rodičia uhrádzajú denný stravný lístok za obed vo výške 0,95€ (žiak od 6-10 rokov), 1,01€ (žiak od 11-15), za desiatu vo výške 0,39€ (všetci žiaci). Zamestnanci uhrádzajú denný stravný lístok za obed vo výške 1,05€ a cudzí stravníci 2,50€. Pre deti v hmotnej núdzi poskytujeme obedy žiakom 1. stupňa zdarma - sú preplácané štátom, deti 2. stupňa platia 1 cent.
c) Spolupráca s inými inštitúciami
Škola spolupracovala s nasledovnými inštitúciami - rodičovské združenie, rada školy, materská škola, základná umelecká škola, slovenský skauting - miestna organizácia, iné miestne organizácie - dôchodcovia, záhradkári, športovci, CPPPaP v Partizánskom, úrad práce sociálnych vecí a rodiny.
Ďalej spolupracovala s partnerskými organizáciami a firmami - EDULAB.
Vypracoval: RNDr. Jana Kontúrová
V Bošanoch, 27.8.2018
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 27.8.2018
Rada školy prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2017/2018 a vzala ju na vedomie.
Mgr. Janka Mišejová, predseda rady školy
17.9.2018
Prerokované v obecnom zastupiteľstve dňa: 1.10.2018
Stanovisko zriaďovateľa:
Obec Bošany schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2017/2018.
Mgr. Branislav Pajda, starosta obce
Powered by aSc EduPage