Správa

o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2018/2019

Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z.

§ 2. ods. 1 a Základné identifikačné údaje o škole: názov, adresa, telefónne a faxové čísla, internetová a elektronická adresa, údaje o zriaďovateľovi

Základné identifikačné údaje

Názov školyZákladná škola
Adresa školyŠkolská 14, 95618 Bošany
Fax:038 5372015
Telefón038 5372014
E-mailzsbosany@zsbosany.edu.sk
WWW stránkawww.zsbosany.edu.sk
ZriaďovateľObec Bošany, SNP112, 95618 Bošany

Vedúci zamestnanci školy

 Priezvisko, menoTelefóne-mail
RiaditeľkaRNDr. Jana Kontúrová038 5372011konturova@zsbosany.edu.sk
Zástupkyňa riaditeľkyMgr. Katarína Schneidgenová038 5372012schneidgenovak@zsbosany.edu.sk
Vedúca ŠJIng. Jana Panáková038 5372019panakovaj@zsbosany.edu.sk

Rada školy

 Titl., priezvisko, meno
predsedaMgr. Janka Mišejová
pedagogickí zamestnanciMgr. Henrieta Korvasová
ostatní zamestnanciIvana Tkáčová
zástupcovia rodičovMgr. Gyongy Srnková
 Silvia Adamkovičová
 Simona Zaťková
 Andrea Skladaná
zástupcovia zriaďovateľaMgr. Branislav Pajda
 Mgr. Pavol Šišmič
 Ján Bočkay
 Mgr. Jozef Vlasák

Poradné orgány školy

Názov MZ a PKVedúci
MZ 1.-4. ročník, ŠKDMgr. Henrieta Korvasová
PK JAZYKYMgr. Štefánia Šprochová
PK PRÍRODNÉ VEDYMgr. Jana Valachová
PK SPOLOČENSKÉ VEDYPaedDr. Dana Pecárová
PK VÝCHOVYMgr. Marta Turzová
Pedagogická radaRNDr. Jana Kontúrová

§ 2. ods. 1 b Údaje o počte žiakov školy vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami alebo údaje o počte detí v školskom zariadení

Údaje o počte žiakov

Počet žiakov školy: 363

Počet tried: 19

Podrobnejšie informácie:

Ročník:1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
počet tried22222322219
počet žiakov364142465153292936363
z toho ŠVVP24235321527
z toho v ŠKD262020113    80

§ 2. ods. 1 c Údaje o počte zapísaných žiakov do prvého ročníka základnej školy; údaje o počtoch a úspešnosti žiakov na prijímacích skúškach a ich následnom prijatí na štúdium na stredné školy

Zapísaní žiaci ZŠ

Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: 49 / 20 dievčat

Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2018: 38 / 16 dievčat

Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 11 / 4 dievčatá

Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019

 Nižší ročník5.roč.6.roč.7.roč.8.roč.9.roč.Spolu
Počet žiakov 11 33641

§ 2. ods. 1 d Údaje o počte prijatých žiakov do prvého ročníka strednej školy; údaje o počtoch a úspešnosti uchádzačov na prijatie

Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ

 Gym 8.ročGym bilingválneGym 4.ročSOŠInéSpolu
prihlásení14527441
prijatí14527441
% úspešnosti100100100100100100

§ 2. ods. 1 e Údaje o výsledkoch hodnotenia a klasifikácie žiakov podľa poskytovaného stupňa vzdelania

Klasifikácia tried

TriedaANJBIODEJFYZGEGHUVCHEMATNEJOBNPDAPRVRUJSJLSPR
1.A              1
1.B              1
2.A1,42      1,95   1,37 1,951
2.B1,55      1,5   1,4 1,851
3.A1,26      1,58  1,58  1,471
3.B1,14      1,57  1,29  1,671
4.A1,52      1,78  1,43  1,911
4.B1,45      2,09  1,45  2,141
5.A1,8421,4 21 2,32     2,241
5.B1,962,31,67 2,111 2,15     2,671
6.A1,781,781,721,671,781 2 1,22   2,281
6.B2,372,212,372,422,211,11 2,47 1,63   2,321
6.C2,22,062,251,752,251 2,31 1,81   2,381
7.A2,151,851,771,9221,231,692,62 1,57   2,541
7.B2,181,941,8221,941,061,822,06 1,24   2,121
8.A2,312,382,382,252,061,062,52,63 1,63   31
8.B21,631,952,161,6811,952 1,68   2,161
9.A2,332,332,442,222,44 2,282,51,851,39  2,52,171
9.B1,691,812,191,942,31 1,882,132,381,25  1,8821,06

TriedaVLAVYV
1.A  
1.B  
2.A  
2.B  
3.A1,42 
3.B1,29 
4.A1,52 
4.B1,77 
5.A 1,04
5.B 1,07
6.A 1,22
6.B 1,26
6.C 1,06
7.A 1,08
7.B 1,06
8.A 1,31
8.B 1
9.A  
9.B  

Prospech žiakov

TriedaPočetProspeliNeprospeliNeklasifikovaní
1.A171701
1.B191721
2.A202002
2.B212112
3.A212102
3.B212100
4.A222202
4.B242312
5.A242400
5.B262600
6.A181800
6.B181800
6.C171702
7.A131300
7.B161600
8.A101020
8.B191900
9.A191901
9.B171701

Dochádzka žiakov

TriedaPočetZamešk. hod.Zam. na žiakaOspravedlnenéOspr. na žiakaNeospravedlnenéNeosp. na žiaka
1.A17126474,35126474,3500,00
1.B19127270,67127270,6700,00
2.A2097754,2897754,2800,00
2.B21106355,95106355,9500,00
3.A21106557,19106557,1900,00
3.B21145869,43145869,4300,00
4.A22114557,25114557,2500,00
4.B24167576,14167576,1400,00
5.A24210289,32210289,3200,00
5.B26196275,46196175,4210,04
6.A18129271,78129271,7800,00
6.B18160691,78160691,7800,00
6.C17135590,33134989,9360,40
7.A13113594,73113594,7300,00
7.B16145991,19145991,1900,00
8.A101305130,501305130,5000,00
8.B19162785,63162785,6300,00
9.A192621145,612621145,6100,00
9.B172247145,282247145,2800,00

Výsledky externých meraní

NázovMATSJL
Testovanie 5  
Počet testovaných žiakov:4848
Priemerná úspešnosť školy (v %):65,058,2
Priemerná úspešnosť v SR:59,358,4
Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru5,7-0,2
   
Testovanie 9  
Počet testovaných žiakov:3232
Priemerná úspešnosť školy (v %):65,2%64,7%
Priemerná úspešnosť v SR:63,1%62,3%
Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru2,12,4

§ 2. ods. 1 f Zoznam študijných odborov a učebných odborov a ich zameraní, v ktorých škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie, zoznam uplatňovaných učebných plánov

Odbory a učebné plány

Inovovaný učebný plán, aktuálny je 1.-8. ročník, 2018/2019

vzdelávacia oblasť

vyučovací predmet

ročník

ročník

 

 

 

primárne vzdelávanie

nižšie stredné vzdelávanie

 

 

 

1.

2.

3.

4.

Spolu

5.

6.

7.

8.

9.

Spolu

Jazyk a komunikácia

Slovenský jazyk a literatúra

9+1

8+1

7+1

7+1

31+4

5

5

4+1

5

5+1

24+2

anglický jazyk

0+1

0+1

3

3

6+2

3+1

3

3

3

3

15+1

Matematika a práca s informáciami

matematika

4

4+1

4+1

4

16+2

4+1

4+1

4+1

4+1

5+1

21+5

informatika

 

 

1

1

2

1

1

1

1

 

4

Človek a príroda

prvouka

1

2

 

 

3

 

 

 

 

 

 

prírodoveda

 

 

1

2

3

 

 

 

 

 

 

fyzika

 

 

 

 

 

 

2

1

2

1

6

chémia

 

 

 

 

 

 

 

2

2

1

5

biológia

 

 

 

 

 

2

1+1

2

1

1+1

7+2

fenomény sveta

 

 

 

 

 

0+1

 

 

 

 

0+1

Človek a spoločnosť

vlastiveda

 

 

1

2

3

 

 

 

 

 

 

dejepis

 

 

 

 

 

1

1+1

1+1

1+1

2

6+3

geografia

 

 

 

 

 

2

1+1

1+1

1+1

1+1

6+4

občianska náuka

 

 

 

 

 

1

1

1

1

4

Človek a hodnoty

etická/náboženská výchova

1

1

1

1

4

1

1

1

1

1

5

Človek a svet práce

pracovné vyučovanie

 

 

1

1

2

 

 

 

 

 

 

technika

 

 

 

 

 

1

1

1

1

1+1

5+1

Umenie a kultúra

hudobná výchova

1

1

1

1

4

1

1

1

1

 

4

výtvarná výchova

2

2

1

1

6

1

1

1

1

1

5

Zdravie a pohyb

telesná a športová výchova

2

2

2

2

8

2

2

2

2

2

10

 

základ

20

20

23

25

88

24

25

26

27

25

127

 

voliteľné hodiny

2

3

2

1

8

3

4

4

3

5

19

 

spolu

22

23

25

26

96

27

29

30

30

30

146

Štruktúra tried

 Počet triedPočet žiakovPočet individ. integrovaných
Nultého ročníka   
Prvého ročníka2362
Bežných tried1732725
Špeciálnych tried   
Pre nadaných   
Spolu1936327

§ 2. ods. 1 g Údaje o počte zamestnancov a plnení kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov školy

Zamestnanci

 PočetPrepočítaný počet
Pedagogickí zamestnanci3026,23
Nepedagogickí zamestnanci1313

Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
učiteľov 2828
vychovávateľov 22
spolu 3030

Predmety vyučované nekvalifikovane

Predmet

Počet hodín týždenne

OBN

1

THD

4

INF

7

TŠV

2

NEJ

1

SEE

2

MAT

5

ANJ

7

Spolu

29

Odbornosť vyučovania

95%

§ 2. ods. 1 h Údaje o ďalšom vzdelávaní pedagogických zamestnancov školy

Vzdelávanie zamestnancov

Typ vzdelávaniaPedagógTermín od doPoskytovateľPoznámka
Kontinuálne vzdelávanie:    
Funkčné-   
AdaptačnéLucia Oravcová29.3.2019Základná škola, Školská 14, Bošany 
AktualizačnéLinda Jamrišková29.7.2019Inšpirácia, Stará Kremnička 
 Linda Jamrišková17.7.2019Inšpirácia, Stará Kremnička 
 Linda Jamrišková2.7.2019Inšpirácia, Stará Kremnička 
 Linda Jamrišková30.6.2019Softimex Academy Lubeník 
 Zuzana Hodálová4.6.2019ProSchool Kosorín 
 Lucia Oravcová4.6.2019ProSchool Kosorín 
Špecializačné-   
Inovačné-   
Atestácie:    
1. atestácia:Linda Jamrišková27.5.2019MPC Bratislava 
 Zuzana Hodálová13.5.2019MPC Bratislava 
Prípravné atestačné vzdelávanie:Linda Jamrišková5.12.2018MPC Bratislava 

§ 2. ods. 1 i Údaje o aktivitách a prezentácii školy na verejnosti

Prehľad výsledkov súťaží a olympiád

Súťaž

Učiteľ

Žiaci         

Trieda

OK

RK

KK

CK

Internet.K

Iné

Poznámka                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matematický klokan

Mišejová

Liana košíková

Sebastián Halmo

3.A

 

 

 

 

 

 

  najlepší z našej školy a sú medzi     20% najúspešnejších riešiteľov           v celej SR

Pytagoriáda

Mišejová

Sebastián Halmo

3.A

5.

 

 

 

 

 

 

Englishstar 2019

Bátovská 

Tomáš Vlasák

8.A

 

 

 

 

 

1.

 

 

Bátovská

Alexandra Orságová

8.A

 

 

 

 

 

1.

 

 

Bátovská

Martina Korcová

8.A

 

 

 

 

 

2.

 

 

Bátovská

Ema Skladaná

8.A

 

 

 

 

 

2.

 

 

Bátovská

Martin Štanga

5.B

 

 

 

 

 

3.

 

Slávik Slovenska

Buláková

Terézia A. Ondrušková

6.B

2.

 

 

 

 

 

 

Spelling competition

Bátovská

Roland Holubiar

7.B

2.

 

 

 

 

 

 

Cudzí jazyk nás spája

Bátovská

Roland Holubiar

7.B

1.

 

 

 

 

 

 

 

Bátovská

Alexandra Orságová

8.A

1.

 

 

 

 

 

 

 

Bátovská

Ema Skladaná

8.A

2.

 

 

 

 

 

 

 

Hradiská

Simon Gašparík

9.B

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ĽA - dr. ml. žiačok

Turzová

 

6. r

3.

 

 

 

 

 

 

ĽA - dr. ml. žiakov

Turzová

 

6. r.

3.

 

 

 

 

 

 

ĽA - skok do diaľky

Turzová

Ondrej Holec

6. a

3.

 

 

 

 

 

 

ĽA - beh na 60 m

Turzová

Matej Valach

7. b

3.

 

 

 

 

 

 

ĽA - hod krik. lopt.

Turzová

Matej Valach

7.b

3.

 

 

 

 

 

 

ĽA - hod krik. lopt.

Turzová

S. Beličinová

7. b

1.,3.

 

 

 

 

 

 

ĽA - vrh guľou

Turzová

Ema Skladaná

8. a

1.

 

 

 

 

 

 

Minifutbal ml. žiaci

Ondriš

Družstvo 5. - 7. ročník

 

2.

 

 

 

 

 

 

Olympiáda v ANJ

 Bátovská

Roland Holubiar

7.B

1.

 

 

 

 

 

 

GQIQ

Pecárová

Adam Vlčko

8.B

1.

 

 

 

 

 

 

 

Geografická olympiáda

 Pecárová

Lea Tomanková

Adela Honzová

Tomáš Minarovič

7.A

5.B

8.B

1.

2.

3.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

Biblická olympiáda

Kollárová

družstvo žiakov

 

3.

 

 

 

 

 

 

iBobor

Korvasová

Lukáš Menšík

5.A

 

 

 

 

1.

 

 

 

Pecárová

Tomáš Vlasák

8.A

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Soňa Kluková

9.A

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

Vanesa Rodinová

9.A

 

 

 

 

1.

 

 

Stolný tenis

Šišmič

družstvo žiakov

 

1.

 

 

 

 

 

 

Matematická olympiáda

Ondriš

Simona Martonková

7.B

2.

 

 

 

 

 

 

 

Kontúrová

Samuel Bilik

8.B

3.

 

 

 

 

 

 

 

Kontúrová

Adam Vlčko

8.B

3.

 

 

 

 

 

 

Aktivity a prezentácia na verejnosti

Škola organizovala veľké množstvo aktivít pre žiakov v rámci vyučovania a aj mimo neho. O všetkých akciách informovala na internetovej stránke školy v časti aktuality: https://zsbosany.edupage.org/?

Škola organizovala pre žiakov tieto kurzy a pobyty:

- Plavecký kurz pre žiakov 1.-4. ročníka

- Tanečný kurz pre žiakov 9. ročníka

- Lyžiarsky kurz

- Škola v prírode

§ 2. ods. 1 j Údaje o projektoch, do ktorých je škola zapojená

Projekty

f) Projekty v školskom roku 2018/2019:

 

A) Názov projektu: eTwinning

Podpora projektu: Národná kancelária eTwinning, Žilina

Cieľ: Partnerstvo škôl, učiteľov, žiakov v rámci Európskej únie

Zodpovedná osoba: Eva Hradiská

Termín: 2009-2019

Zapojenie žiakov: 20 žiakov

 

B) Názov projekt: „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“.

Podpora projektu: NÚCEM

Cieľ: Tvorba a využívanie elektronických testov

Zodpovedná osoba: Jana Buláková

Termín: 2013-2019

Zapojenie žiakov: 370 žiakov

Zapojenie učiteľov: 4 učiteľov

 

 

C) Názov projektu: Postcrossing

Podpora projektu: školský

Cieľ: anglický jazyk v praxi

Zodpovedná osoba: Ivana Bátovská, Dana Pecárová

Termín: 2016-2019

Zapojenie žiakov: 31 žiakov

Zapojenie učiteľov: 2 učitelia

§ 2. ods. 1 k Údaje o výsledkoch inšpekčnej činnosti vykonanej Štátnou školskou inšpekciou v škole

Výsledky inšpekčnej činnosti

Inšpekcia sa počas školského roka neuskutočnila.

§ 2. ods. 1 l Údaje o priestorových a materiálno-technických podmienkach školy

Materiálno-technické podmienky

Priestory školy:

- opravy maľoviek v triedach,

- nové obklady a sanita v 5 triedach,

- doplnenie pomôcok do všetkých kabinetov

- maľovanie 6 tried, odborné učebne

- zriaďovanie polytechnickej učebne, rekonštrukcia priestorov v suteréne

Analýza súčasného stavu a potreby:

- pokračovať v rekonštrukcii školy - budova ŠKD - zateplenie, fasáda, okolie

- úprava okolia školy, doplnenie stojanov na bicykle s prestrešením

- dokúpiť pomôcky do kabinetov, podľa potreby a rozpočtu

- dovybavenie odborných učební

- rekonštrukcia kotolne

- úprava športového areálu podľa štúdie

§ 2. ods. 1 m Údaje o finančnom a hmotnom zabezpečení výchovno-vzdelávacej činnosti školy

Finančné a hmotné zabezpečenie

Základná škola, Školská 14, Bošany, mala v roku 2018 pridelené finančné prostriedky na prenesené kompetencie (zo štátneho rozpočtu prostredníctvom zriaďovateľa) normatívne vo výške 696 217 €, nenormatívne vo výške 22 572 €. Do roku 2018 boli presunuté aj nenormatívne finančné prostriedky z roku 2017 určené na dopravné dochádzajúcich žiakov vo výške 375,06 €. Škola do konca roka nevyčerpala normatívne finančné prostriedky určené na položky 630 (tovary a služby), vo výške 24 104,22 €. Získala projekt „Zlepšenie technického vybavenia učební v ZŠ“, ktorý financuje Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Európska únia prostredníctvom obce a finančné prostriedky pridelí v roku 2019. Z projektu bude financované zariadenie učební, a stavebné a inštalačné práce financuje škola. Bude vynakladať väčšie finančné prostriedky na zabezpečenie učebne polytechnickej výchovy, fyzikálnej a biologicko-chemickej učebne, preto horeuvedenú sumu presunula do nasledujúceho roka. Ďalej boli presunuté do nasledujúceho roka aj nenormatívne finančné prostriedky, určené na dopravné dochádzajúcich žiakov v sume 399,92 €. Presunuté finančné prostriedky boli v súlade s rozpočtovými pravidlami na konci roka 2018 odvedené zriaďovateľovi. Zriaďovateľ vrátil tieto prostriedky účtovnej jednotke v januári 2018 a boli použité v zmysle rozpočtových pravidiel do 31. 3. 2019.

Ďalej mala škola pridelené finančné prostriedky na originálne kompetencie (z podielových daní od zriaďovateľa) na školský klub detí a školskú jedáleň - normatívne, vo výške 102 470 €.

Vrátené nedaňové príjmy - poplatok za potraviny a réžie od cudzích a vlastných stravníkov, poplatok za ŠKD, príjmy z dobropisov z predchádzajúceho roka, a preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia boli v celkovej výške 56 928,96 €. Z toho suma 1 918,2 € bola použitá na ZŠ, suma 2 942 € na ŠKD a 52 068,04 bola použitá v školskej jedálni.

Rozpočtová organizácia s účinnosťou od 1. 1. 2018 podľa § 17 odsek 4 a § 22 odsek 4 zákona č. 523/2004 Z.z. rozpočtuje príjmy a výdavky na všetkých účtoch, tzn. že sa rozpočtuje aj školské stravovanie, podnikateľská činnosť, dary... Preto sa zvýšila suma nedaňových príjmov o značnú sumu za potraviny, ktorú uhrádzajú všetci stravníci školy a to vo výške 45 116,19 €. Zostatok na účte školskej jedálne tvorila suma 2 573 €, ktorá bola prijatá od stravníkov za potraviny. Tieto prostriedky boli presunuté do nasledujúceho roka a zapojené do rozpočtu.

Taktiež boli pridelené škole finančné prostriedky z ÚPSVaR, určené na stravovanie a školské potreby pre žiakov v hmotnej núdzi, vo výške 488,25 € (239,25 € na stravovanie a 249 € na školské potreby).

Použitie prostriedkov podľa toho, či boli použité na mzdy (610), poistné na zdravotné alebo sociálne zabezpečenie (620), tovary a služby (630) alebo transfery (640) uvádzame v nasledujúcej tabuľke.


Ukazovateľ

Schválený rozpočet

Upravený rozpočet

Čerpanie rozpočtu

z toho

610   -  Mzdy

620-Poistné

630-Tovary a služby

640-Transfery

700-Kapitálové výdavky

Výdavky na prenesené kompetencie

 

normatívne prostriedky

690000,00

696217,00

672111,93

446250,02

156353,90

68443,98

1064,03

 

vzdelávacie poukazy

3053,00

4698,00

4698,00

3103,50

1213,63

380,87

 

 

doprava

11498,00

7892,00

7492,08

 

 

 

7492,08

 

doprava z roku 2017

 

375,06

375,06

 

 

 

375,06

 

žiaci zo SZP

1040,00

1100,00

1100,00

 

 

1100,00

 

 

odchodné

 

2688,00

2688,00

 

 

 

2688,00

 

asistent učiteľa

 

6048,00

6048,00

4596,00

1452,00

 

 

 

príspevok na učebnice

 

146,00

146,00

 

 

146,00

 

 

hmotná núdza

1630

488,25

488,25

 

 

239,25

249

 

z príjmov

 

1918,92

1918,92

 

 

1918,92

 

 

Kapitálové výdavky

 

 

0,00

 

 

 

 

 

SPOLU PK

707221,00

721571,23

697066,24

453949,52

159019,53

72229,02

11868,17

0,00

Výdavky na originálne kompetencie

 

 

 

 

 

 

 

 

ŠKD (podľa VZN)

47800,00

47444,00

47444,00

32145,00

10922,00

4377,00

 

 

ŠKD (z príjmov)

3150,00

2942,00

2942,00

 

 

2942,00

 

 

SPOLU ŠKD

50950,00

50386,00

50386,00

32145,00

10922,00

7319,00

 

 

ŠJ (podľa VZN)

54670,00

55026,00

55026,00

38363,00

13156,00

3493,00

14,00

 

ŠJ (z príjmov)

7200,00

6952,70

6952,70

 

 

6952,70

 

 

ŠJ (potraviny)

45000,00

45116,19

42543,19

 

 

42543,19

 

 

SPOLU ŠJ

106870,00

107094,89

104521,89

38363,00

13156,00

52988,89

14,00

0,00

SPOLU OK

157820,00

157480,89

154907,89

70508,00

24078,00

60307,89

14,00

0,00

SPOLU ZŠ

865041,00

879052,12

851974,13

524457,52

183097,53

132536,91

11882,17

 

§ 2. ods. 1 n Cieľ, ktorý si škola určila v koncepčnom zámere rozvoja školy na príslušný školský rok, a vyhodnotenie jeho plnenia

Plnenie stanoveného cieľa

Stanovené ciele a ich plnenie

• naučiť žiakov učivo podľa vzdelávacích štandardov, prepájať poznatky z rôznych oblastí, zamýšľať sa nad nimi, používať ich, ďalej ich rozširovať

Plnenie:

- zorganizovaných niekoľko projektových dní

- exkurzie žiakov na Slovensku a v zahraničí

- používanie počítačov

- zapájanie sa do projektov

- zvýšená komunikácia s rodičmi neprospievajúcich žiakov

• naučiť správať sa primerane situácii, konať dobro, budovať dobré medziľudské vzťahy

Plnenie:

- výchovné rozhovory so žiakmi

- riešenie záškoláctva s rodičmi

- výchovné filmy a programy pre žiakov

• pripraviť žiakov vedomostne a osobnostne pre štúdium na strednej škole (Testovanie 9, prijímacie pohovory, samostatnosť, tvorivosť, zodpovednosť vo vzdelávaní)

Plnenie:

- účasť na akcii Hrdina remesla

- motivácia žiakov k duálnemu vzdelávaniu, spolupráca so strednými školami

- účasť deviatakov na veľtrhu stredných škôl okresu Partizánske

- intenzívna príprava žiakov na Testovanie 9, cvičné testy, voliteľná hodina MAT, SJL v 9. ročníku

• pripraviť žiakov na plnenie sociálnych rolí ako partner, rodič, zamestnanec, občan

Plnenie:

- besedy pre žiakov

- exkurzia žiakov vo výrobnom podniku

- návšteva manažérov ZKW v škole

-videokonferenciu s pracovníkom EÚ v Luxemburgu

§ 2. ods. 1 o Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky, a oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť vrátane návrhov opatrení

Úspechy a nedostatky

SILNÉ STRÁNKY ŠKOLY:

Vyučovanie zamerané na IKT

Vyučovanie anglického jazyka od 1. ročníka

Postcrossing

Kvalifikovanosť učiteľov

Starostlivosť o žiakov, individuálne riešenie výchovných problémov

Starostlivosť o slaboprospievajúcich žiakov

Práca s talentami - účasť v súťažiach

Inovácie vo vyučovani

SLABÉ STRÁNKY

Nedostatočne vybavené odborné učebne

Chýbajúce dielne a laboratória

Zastaralý športový areál

PRÍLEŽITOSTI

Potenciál učiteľov na zavádzanie inovácií do vyučovania.

OHROZENIA

Nedostatočné finančné ohodnotenie mladých učiteľov.

Nedostatok učebníc.

Neustále zmeny v štátnom programe a v školských zákonoch.

§ 2. ods. 2 b Voľnočasové aktivity školy

Voľnočasové aktivity

Názov záujmového krúžkuPočet detíPočet skupínVedúci
01 Loptové_hry_Ch12 Mgr. Lukáš Ondriš
02 Stolný tenis II.10 Ivan Gašparík
03 Enkaustika I.10 Mgr. Mária Gulišová
04 Nemecký jazyk13 Mgr. Dana Vlasáková
05 Dekoratívna tvorba I.9 PaedDr. Dana Pecárová
06 Dekoratívna tvorba II.8 Mgr. Štefánia Šprochová
07 Stolný tenis I.14 Ivan Gašparík
08 Enkaustika II.11 Mgr. Mária Gulišová
09 Turistický krúžok 17 Mgr. Tereza Šimková
10 Volejbal_Ch+D13 Mgr. Marta Turzová
11 Stolný tenis III.12 Ivan Gašparík
12 Stolný tenis IV.11 Ivan Gašparík

§ 2. ods. 2 d Vzájomné vzťahy medzi školou a deťmi alebo žiakmi, rodičmi a ďalšími fyzickými osobami a právnickými osobami, ktoré sa na výchove a vzdelávaní v školách podieľajú

Spolupráca školy a verejnosti

a) Školský klub detí

Pri škole fungoval školský klub detí (ŠKD). Zapísaných bolo 80 žiakov - prevažne žiaci 1.stupňa. Svoju činnosť vykonával v mimo-vyučovacom čase, ráno od 6.15 do 7.30 hodín a od 11.30 do 16.00 hodín. ŠKD riadila zástupkyňa riaditeľky školy. Boli zriadené 4 oddelenia - 2 vychovávateľky a 2 vychovávateľky - učiteľky. ŠKD patrí pod originálne kompetencie obce.

b) Školské stravovanie

Na desiatu chodilo: 75 žiakov, z toho 54 žiakov z 1.stupňa, 21 žiakov z 2.stupňa

Na obed chodilo: 190 žiakov, z toho 104 žiakov z 1. stupňa, 86 žiakov z 2.stupňa

V súčasnosti sa pre školské stravovanie využívajú tieto priestory: kuchyňa - samotná príprava jedál, sklad potravín, sklad zeleniny, sklad čistiacich potrieb, šatňa a sociálne zariadenia, kancelária vedúcej ŠJ a jedáleň.

Pripravuje sa denne desiata a jedno hlavné jedlo podľa Materiálno-spotrebných noriem a receptúr pre školské stravovanie (revízia2018) schválených MŠ SR a SOI Bratislava .

V ŠJ sa realizuje mliečny program „Školské mlieko“ podporované štátom v spolupráci TAMI - Kežmarok, mlieko sa odoberá v zvýhodnených cenách 0,07€/1 liter. Realizovali sme aj program podpory konzumácie ovocia a zeleniny „Školské ovocie“ v spolupráci s BFL Ostratice. (1 l šťavy 0,54€, jablká 0,22€/kg, hrušky 0,23/kg).

Podávaním zeleniny či už vo forme varenej, alebo v šalátoch sa propaguje zdravá výživa. Jedáleň sa vždy snaží pripraviť stravu chutnú a zdravú, aby vyhovovala biologickým a výživovým hodnotám.

Školské stravovanie patrí pod originálne kompetencie obce, rodičia uhrádzajú denný stravný lístok za obed vo výške 0,95€ (žiak od 6-10 rokov), 1,01€ (žiak od 11-15), za desiatu vo výške 0,39€ (všetci žiaci). Zamestnanci uhrádzajú denný stravný lístok za obed vo výške 1,05€ a cudzí stravníci 2,50€. Pre deti v hmotnej núdzi poskytujeme obedy žiakom 1. stupňa zdarma - sú preplácané štátom, deti 2. stupňa platia 1 cent.

c) Spolupráca s inými inštitúciami

Škola spolupracovala s nasledovnými inštitúciami - rodičovské združenie, rada školy, materská škola, základná umelecká škola, slovenský skauting - miestna organizácia, iné miestne organizácie - dôchodcovia, záhradkári, športovci, CPPPaP v Partizánskom, úrad práce sociálnych vecí a rodiny.

Ďalej spolupracovala s partnerskými organizáciami a firmami - EDULAB.

Záver

Vypracoval: RNDr. Jana Kontúrová

V Bošanoch, 26.8.2019

Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 26.8.2019

Vyjadrenie rady školy

Rada školy prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2018/2019, vzala ju na vedomie a odporúča zriaďovateľovi schváliť ju bez pripomienok.

Mgr. Janka Mišejová, predseda rady školy

10.9.2019

Schválenie zriaďovateľom školy

Prerokované v obecnom zastupiteľstve dňa: 7.10.2019

Stanovisko zriaďovateľa:

Obec Bošany schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2018/2019.

Mgr. Branislav Pajda, starosta obce

  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje