| Názov školy | Základná škola |
| Adresa školy | Školská 14, 95618 Bošany |
| Fax: | 038 5372015 |
| Telefón | 038 5372014 |
| zsbosany@zsbosany.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zsbosany.edu.sk |
| Zriaďovateľ | Obec Bošany, SNP112, 95618 Bošany |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľka | RNDr. Jana Kontúrová | 038 5372011 | konturova@zsbosany.edu.sk |
| Zástupkyňa riaditeľky | Mgr. Katarína Schneidgenová | 038 5372012 | schneidgenovak@zsbosany.edu.sk |
| Vedúca ŠJ | Ing. Jana Panáková | 038 5372019 | panakovaj@zsbosany.edu.sk |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Janka Mišejová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Henrieta Korvasová |
| ostatní zamestnanci | Ivana Tkáčová |
| zástupcovia rodičov | Beáta Halmová |
| Silvia Adamkovičová | |
| Anna Kutláková | |
| Andrea Skladaná | |
| zástupcovia zriaďovateľa | Mgr. Branislav Pajda |
| Mgr. Pavol Šišmič | |
| Ján Bočkay | |
| Mgr. Jozef Vlasák |
| Názov MZ a PK | Vedúci |
|---|---|
| MZ 1.-4. ročník, ŠKD | Mgr. Henrieta Korvasová |
| PK JAZYKY | Mgr. Štefánia Šprochová |
| PK PRÍRODNÉ VEDY | Mgr. Jana Valachová |
| PK SPOLOČENSKÉ VEDY | PaedDr. Dana Pecárová |
| PK VÝCHOVY | Mgr. Marta Turzová |
| Pedagogická rada | RNDr. Jana Kontúrová |
Počet žiakov školy: 406
Počet tried: 19
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 19 |
| počet žiakov | 57 | 38 | 44 | 45 | 49 | 55 | 58 | 30 | 30 | 406 |
| z toho ŠVVP | 2 | 1 | 4 | 3 | 3 | 6 | 3 | 2 | 1 | 25 |
| z toho v ŠKD | 40 | 25 | 18 | 16 | 1 | 100 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2019: 57 / 26 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2019: 56 / 26 dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 11 / 5 dievčatá
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2020
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 2 | 1 | 2 | 1 | 29 | 35 |
| Gym 8.roč | Gym bilingválne | Gym 4.roč | SOŠ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 3 | 1 | 5 | 27 | 36 | |
| prijatí | 2 | 1 | 5 | 27 | 35 | |
| % úspešnosti | 67 | 100 | 100 | 100 | 97 |
Hodnotenie
Škola dodržovala usmernenie MŠVVaŠ k hodnoteniu a postupovala v oblasti hodnotenia rovnako vo všetkých predmetoch a ročníkoch. Do 30.4.2020 škola zverejnila nehodnotené predmety na web stránke školy. V ďalšom období podľa vývoja situácie ich postupne upresňovala, komunikovala s rodičmi telefonicky, prostredníctvom emailov, triednych učiteľov a vyhovela aj ich požiadavkám na neklasifikovanie žiakov. Žiaci boli vždy oboznámení s kritériami a spôsobmi hodnotenia prostredníctvom svojich učiteľov.
Priebežné hodnotenie sa uskutočňovalo ako slovné hodnotenie a komentár k odovzdávaným prácam žiakov (bez klasifikácie).
Záverečné hodnotenie:
a) slovné hodnotenie v predmetoch: slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk, matematika,
b) nehodnotenie („absolvoval/neabsolvoval“) vo všetkých ostatných predmetoch s odporúčaním pripojenia slovného komentáru hlavne u najaktívnejších žiakov.
| Trieda | ANJ | BIO | BLV | Činnosť oddychová | DEJ | ETV | FS | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NBV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||||||
| 1.B | |||||||||||||||
| 2.A | |||||||||||||||
| 2.B | |||||||||||||||
| 3.A | |||||||||||||||
| 3.B | |||||||||||||||
| 4.A | |||||||||||||||
| 4.B | |||||||||||||||
| 5.A | |||||||||||||||
| 5.B | |||||||||||||||
| 6.A | |||||||||||||||
| 6.B | |||||||||||||||
| 7.A | |||||||||||||||
| 7.B | |||||||||||||||
| 7.C | |||||||||||||||
| 8.A | |||||||||||||||
| 8.B | |||||||||||||||
| 9.A | |||||||||||||||
| 9.B |
| Trieda | NEJ | OBN | OBV | PP | PCP | PVC | Príprava na vyuč. | PRI | PDA | PRV | RUJ | SJL | SPR | SEE | ŠKD |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | ||||||||||||||
| 1.B | 1 | ||||||||||||||
| 2.A | 1 | ||||||||||||||
| 2.B | 1 | ||||||||||||||
| 3.A | 1 | ||||||||||||||
| 3.B | 1 | ||||||||||||||
| 4.A | 1 | ||||||||||||||
| 4.B | 1 | ||||||||||||||
| 5.A | 1 | ||||||||||||||
| 5.B | 1 | ||||||||||||||
| 6.A | 1 | ||||||||||||||
| 6.B | 1 | ||||||||||||||
| 7.A | 1 | ||||||||||||||
| 7.B | 1 | ||||||||||||||
| 7.C | 1 | ||||||||||||||
| 8.A | 1 | ||||||||||||||
| 8.B | 1 | ||||||||||||||
| 9.A | 1 | ||||||||||||||
| 9.B | 1 |
| Trieda | TEH | THD | TSV | TEV | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | ||||||||
| 1.B | ||||||||
| 2.A | ||||||||
| 2.B | ||||||||
| 3.A | ||||||||
| 3.B | ||||||||
| 4.A | ||||||||
| 4.B | ||||||||
| 5.A | ||||||||
| 5.B | ||||||||
| 6.A | ||||||||
| 6.B | ||||||||
| 7.A | ||||||||
| 7.B | ||||||||
| 7.C | ||||||||
| 8.A | ||||||||
| 8.B | ||||||||
| 9.A | ||||||||
| 9.B |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 27 | 25 | 0 | 2 |
| 1.B | 27 | 25 | 0 | 2 |
| 2.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 2.B | 18 | 17 | 0 | 1 |
| 3.A | 20 | 18 | 0 | 2 |
| 3.B | 22 | 20 | 0 | 2 |
| 4.A | 22 | 20 | 0 | 2 |
| 4.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 5.A | 24 | 23 | 0 | 1 |
| 5.B | 23 | 21 | 0 | 2 |
| 6.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| 6.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| 7.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 7.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 7.C | 20 | 18 | 0 | 2 |
| 8.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 8.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 9.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 9.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 27 | 1043 | 41,72 | 1043 | 41,72 | 0 | 0,00 |
| 1.B | 27 | 1050 | 43,34 | 1050 | 43,34 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 19 | 878 | 50,79 | 878 | 50,79 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 18 | 840 | 49,41 | 840 | 49,41 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 20 | 641 | 35,61 | 641 | 35,61 | 0 | 0,00 |
| 3.B | 22 | 1135 | 59,74 | 1135 | 59,74 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 22 | 905 | 45,25 | 905 | 45,25 | 0 | 0,00 |
| 4.B | 21 | 1118 | 53,24 | 1118 | 53,24 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 24 | 1153 | 51,55 | 1153 | 51,55 | 0 | 0,00 |
| 5.B | 23 | 866 | 41,24 | 866 | 41,24 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 26 | 1802 | 69,31 | 1802 | 69,31 | 0 | 0,00 |
| 6.B | 27 | 1725 | 67,16 | 1725 | 67,16 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 18 | 988 | 54,89 | 988 | 54,89 | 0 | 0,00 |
| 7.B | 19 | 1295 | 68,16 | 1219 | 64,16 | 76 | 4,00 |
| 7.C | 20 | 1305 | 75,91 | 1305 | 75,91 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 13 | 811 | 62,38 | 811 | 62,38 | 0 | 0,00 |
| 8.B | 16 | 1051 | 65,69 | 1051 | 65,69 | 0 | 0,00 |
| 9.A | 10 | 600 | 60,00 | 600 | 60,00 | 0 | 0,00 |
| 9.B | 19 | 1157 | 60,89 | 1157 | 60,89 | 0 | 0,00 |
| Názov | MAT | SJL |
|---|---|---|
| Testovanie 5 | ||
| Počet testovaných žiakov: | 46 | 46 |
| Priemerná úspešnosť školy (v %): | 68,6 | 68 |
| Priemerná úspešnosť v SR: | 63,4 | 64,8 |
| Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru | 5,2 | 3,2 |
| Testovanie 9 - neuskutočnilo sa | ||
| Počet testovaných žiakov: | ||
| Priemerná úspešnosť školy (v %): | ||
| Priemerná úspešnosť v SR: | ||
| Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru |
|
Inovovaný učebný plán pre 1.-9. ročník, 2019/2020 |
||||||||||||
|
vzdelávacia oblasť |
vyučovací predmet |
ročník |
ročník |
|
||||||||
|
|
|
primárne vzdelávanie |
nižšie stredné
vzdelávanie |
|
||||||||
|
|
|
1. |
2. |
3. |
4. |
Spolu |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
Spolu |
|
Jazyk a komunikácia |
Slovenský jazyk a literatúra |
9+1 |
8+1 |
7+1 |
7+1 |
31+4 |
5 |
5 |
4+1 |
5 |
5+1 |
24+2 |
|
anglický jazyk |
0+1 |
0+1 |
3 |
3 |
6+2 |
3+1 |
3 |
3 |
3 |
3 |
15+1 |
|
|
Matematika a práca s
informáciami |
matematika |
4 |
4+1 |
4+1 |
4 |
16+2 |
4+1 |
4+1 |
4+1 |
4+1 |
5+1 |
21+5 |
|
informatika |
|
|
1 |
1 |
2 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
4 |
|
|
Človek a príroda |
prvouka |
1 |
2 |
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
prírodoveda |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
fyzika |
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
2 |
1+1 |
6+1 |
|
|
chémia |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
1+1 |
5+1 |
|
|
biológia |
|
|
|
|
|
2 |
1+1 |
2 |
1 |
1 |
7+1 |
|
|
fenomény sveta |
|
|
|
|
|
0+1 |
|
|
|
0+1 |
0+2 |
|
|
Človek a spoločnosť |
vlastiveda |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
dejepis |
|
|
|
|
|
1 |
1+1 |
1+1 |
1+1 |
2 |
6+3 |
|
|
geografia |
|
|
|
|
|
2 |
1+1 |
1+1 |
1+1 |
1 |
6+3 |
|
|
občianska náuka |
|
|
|
|
|
1 |
1 |
1 |
1 |
4 |
||
|
Človek a hodnoty |
etická/náboženská výchova |
1 |
1 |
1 |
1 |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5 |
|
Človek a svet práce |
pracovné vyučovanie |
|
|
1 |
1 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
technika |
|
|
|
|
|
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5 |
|
|
Umenie a kultúra |
hudobná výchova |
1 |
1 |
1 |
1 |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
4 |
|
výtvarná výchova |
2 |
2 |
1 |
1 |
6 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5 |
|
|
Zdravie a pohyb |
telesná a športová výchova |
2 |
2 |
2 |
2 |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
10 |
|
|
základ |
20 |
20 |
23 |
25 |
88 |
24 |
25 |
26 |
27 |
25 |
127 |
|
|
voliteľné hodiny |
2 |
3 |
2 |
1 |
8 |
3 |
4 |
4 |
3 |
5 |
19 |
|
|
spolu |
22 |
23 |
25 |
26 |
96 |
27 |
29 |
30 |
30 |
30 |
146 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 2 | 56 | 2 |
| Bežných tried | 17 | 350 | 23 |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 19 | 406 | 25 |
| Počet | Prepočítaný počet | |
|---|---|---|
| Pedagogickí zamestnanci | 33 | 30,04 |
| Nepedagogickí zamestnanci | 14 | 14 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 27 | 27 | |
| asistentov učiteľa | 4 | ||
| vychovávateľov | 2 | 2 | |
| spolu | 33 | 33 |
|
Predmet |
Počet
hodín týždenne |
|
OBN |
1 |
|
THD |
7 |
|
INF |
6 |
|
MAT |
5 |
|
Spolu |
19 |
|
Odbornosť vyučovania |
96,48% |
| Typ vzdelávania | Pedagóg | Termín od do | Poskytovateľ | Poznámka |
|---|---|---|---|---|
| Kontinuálne vzdelávanie: | ||||
| Funkčné | - | |||
| Adaptačné | Patrik Gregorík | 31.3.2020 | Základná škola, Školská 14, Bošany | |
| Jakub Manduch | 31.3.2020 | Základná škola, Školská 14, Bošany | ||
| Katarína Kozinková | 29.11.2019 | Základná škola, Školská 14, Bošany | ||
| Ivana Hanusová | 29.11.2019 | Základná škola, Školská 14, Bošany | ||
| Aktualizačné | všetci pedagogickí zamestnanci | jún 2020 | Microsoft | |
| Špecializačné | - | |||
| Inovačné | - | |||
| Atestácie: | ||||
| 1. atestácia: | - | |||
| Prípravné atestačné vzdelávanie: | - |
O úspechoch žiakov v okresných a vyšších kolách súťaží informujeme na webovej stránke školy: https://zsbosany.edupage.org/awards/. V tomto školskom roku sa väčšina okresných kôl súťaží neuskutočnila kvôli mimoriadnej situácii.
Škola organizovala veľké množstvo aktivít pre žiakov v rámci vyučovania a aj mimo neho. O všetkých akciách informovala na internetovej stránke školy v časti aktuality: https://zsbosany.edupage.org/?
Škola organizovala pre žiakov tieto kurzy a pobyty:
- Plavecký kurz pre žiakov 1.-4. ročníka
- Tanečný kurz pre žiakov 9. ročníka
- Lyžiarsky kurz
f) Projekty v školskom roku 2019/2020:
A) Názov projektu: eTwinning
Podpora projektu: Národná kancelária eTwinning, Žilina
Cieľ: Partnerstvo škôl, učiteľov, žiakov v rámci Európskej únie
Zodpovedná osoba: Eva Hradiská
Termín: 2009-2020
Zapojenie žiakov: 20 žiakov
B) Názov projektu: „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a
stredných školách s využitím elektronického testovania“.
Podpora projektu: NÚCEM
Cieľ: Tvorba a využívanie elektronických testov
Zodpovedná osoba: Jana Buláková
Termín: 2013-2020
Zapojenie žiakov: 373 žiakov
Zapojenie učiteľov: 4 učitelia
C) Názov projektu: Postcrossing
Podpora projektu: školský
Cieľ: anglický jazyk v praxi
Zodpovedná osoba: Dana Pecárová, Jana Buláková
Termín: 2016-2020
Zapojenie žiakov: 19 žiakov
Zapojenie učiteľov: 2 učitelia
Inšpekcia sa počas školského roka neuskutočnila.
Priestory školy:
- opravy maľoviek v triedach,
- doplnenie pomôcok do všetkých kabinetov
- maľovanie školskej kuchyne
- zriaďovanie polytechnickej učebne, rekonštrukcia priestorov v suteréne
- pokračovanie v budovaní odborných učební
Analýza súčasného stavu a potreby:
- pokračovať v rekonštrukcii školy - budova ŠKD - zateplenie, fasáda, okolie
- úprava okolia školy, doplnenie stojanov na bicykle s prestrešením
- dokúpiť pomôcky do kabinetov, podľa potreby a rozpočtu
- dovybavenie odborných učební
- rekonštrukcia kotolne
- úprava športového areálu podľa štúdie
|
Ukazovateľ |
Schválený rozpočet |
Upravený rozpočet |
Čerpanie rozpočtu |
z toho |
||||
|
610
- Mzdy |
620-Poistné |
630-Tovary a služby |
640-Transfery |
700-Kapitálové výdavky |
||||
|
Výdavky na prenesené kompetencie (ZŠ) |
|
|||||||
|
normatívne prostriedky |
720059,00 |
769566,00 |
769563,94 |
501761,43 |
173652,29 |
93503,82 |
646,40 |
|
|
vzdelávacie poukazy |
4200,00 |
3277,00 |
3277,00 |
1488,00 |
847,16 |
941,84 |
|
|
|
doprava |
9000,00 |
8724,00 |
8109,16 |
|
|
|
8109,16 |
|
|
žiaci zo SZP |
1050,00 |
750,00 |
750,00 |
|
|
750,00 |
|
|
|
odchodné |
0,00 |
2780,00 |
2780,00 |
|
|
|
2780,00 |
|
|
asistent učiteľa |
5376,00 |
22176,00 |
22176,00 |
16646,00 |
5530,00 |
|
|
|
|
príspevok na učebnice |
0,00 |
1622,00 |
1622,00 |
|
|
1622,00 |
|
|
|
lyžiarsky kurz |
3600,00 |
4500,00 |
4500,00 |
|
|
4500,00 |
|
|
|
škola v prírode |
4900,00 |
3500,00 |
3500,00 |
|
|
3500,00 |
|
|
|
doprava z roku 2018 |
0,00 |
399,92 |
399,92 |
|
|
|
399,92 |
|
|
tovary a služby z r. 2018 |
0,00 |
24104,22 |
24104,22 |
|
|
24104,22 |
|
|
|
z príjmov |
0 |
3029,1 |
3029,10 |
|
333,02 |
2696,08 |
|
|
|
Kapitálové výdavky |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SPOLU PK (ZŠ) |
748185,00 |
844428,24 |
843811,34 |
519895,43 |
180362,47 |
131617,96 |
11935,48 |
0,00 |
|
Výdavky na originálne kompetencie |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ŠKD (podľa VZN) |
54250,00 |
53230,00 |
53230,00 |
38093,21 |
12955,81 |
2046,75 |
134,23 |
|
|
ŠKD (z príjmov) |
3600,00 |
4195,00 |
4195,00 |
|
|
4195,00 |
|
|
|
SPOLU ŠKD |
57850,00 |
57425,00 |
57425,00 |
38093,21 |
12955,81 |
6241,75 |
134,23 |
0,00 |
|
ŠJ (podľa VZN) |
68470,00 |
75490,00 |
75490,00 |
52589,01 |
18052,01 |
4677,19 |
171,79 |
|
|
ŠJ (z príjmov) |
6000,00 |
7748,93 |
7748,93 |
|
|
7748,93 |
|
|
|
SPOLU ŠJ |
74470,00 |
83238,93 |
83238,93 |
52589,01 |
18052,01 |
12426,12 |
171,79 |
0,00 |
|
SPOLU OK (ŠJ + ŠKD) |
132320,00 |
140663,93 |
140663,93 |
90682,22 |
31007,82 |
18667,87 |
306,02 |
0,00 |
|
Hmotná núdza |
||||||||
|
HN šk.potreby a strava |
530,00 |
543,00 |
543,00 |
|
|
393,60 |
149,40 |
|
|
Činnosť stravovanie |
||||||||
|
Dotácia ÚPSVaR-strav.ž. |
0,00 |
19578,60 |
19035,60 |
|
|
19035,60 |
|
|
|
Potraviny, poplatky |
46000,00 |
33182,46 |
33080,40 |
|
|
33080,40 |
|
|
|
SPOLU STRAVOVANIE |
46000,00 |
52761,06 |
52116,00 |
0,00 |
0,00 |
52116,00 |
0,00 |
0,00 |
|
VÝDAVKY SPOLU |
927035,00 |
1038396,23 |
1037134,27 |
610577,65 |
211370,29 |
202795,43 |
12390,90 |
0,00 |
Stanovené ciele a ich plnenie
• naučiť žiakov učivo podľa vzdelávacích štandardov, prepájať poznatky z rôznych oblastí, zamýšľať sa nad nimi, používať ich, ďalej ich rozširovať
Plnenie:
- zorganizovaných niekoľko projektových dní
- exkurzie žiakov na Slovensku
- používanie počítačov
- zapájanie sa do projektov
- zvýšená komunikácia s rodičmi neprospievajúcich žiakov
• naučiť správať sa primerane situácii, konať dobro, budovať dobré medziľudské vzťahy
Plnenie:
- výchovné rozhovory so žiakmi
- riešenie záškoláctva s rodičmi
• pripraviť žiakov vedomostne a osobnostne pre štúdium na strednej škole (Testovanie 9, prijímacie pohovory, samostatnosť, tvorivosť, zodpovednosť vo vzdelávaní)
Plnenie:
- účasť na akcii Hrdina remesla
- motivácia žiakov k duálnemu vzdelávaniu, spolupráca so strednými školami
- účasť deviatakov na veľtrhu stredných škôl okresu Partizánske a v Nitre
- intenzívna príprava žiakov na Testovanie 9, cvičné testy, voliteľná hodina MAT, SJL v 9. ročníku
• pripraviť žiakov na plnenie sociálnych rolí ako partner, rodič, zamestnanec, občan
Plnenie:
- besedy pre žiakov
- exkurzia žiakov vo výrobnom podniku
SILNÉ STRÁNKY ŠKOLY:
Vyučovanie zamerané na IKT
Vyučovanie anglického jazyka od 1. ročníka
Postcrossing
Kvalifikovanosť učiteľov
Starostlivosť o žiakov, individuálne riešenie výchovných problémov
Starostlivosť o slaboprospievajúcich žiakov
Práca s talentami - účasť v súťažiach
Inovácie vo vyučovani
SLABÉ STRÁNKY
Zastaralý športový areál
Oddychové zóny chýbajú
PRÍLEŽITOSTI
Potenciál učiteľov na zavádzanie inovácií do vyučovania.
OHROZENIA
Nedostatočné finančné ohodnotenie mladých učiteľov.
Nedostatok učebníc.
Neustále zmeny v štátnom programe a v školských zákonoch.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Futbal | 18 | Mgr. Lukáš Ondriš | |
| Nemecký jazyk | 14 | Mgr. Dana Vlasáková | |
| Stolný tenis I | 12 | Ivan Gašparík | |
| Stolný tenis II | 13 | Ivan Gašparík | |
| Stolný tenis III | 12 | Ivan Gašparík |
a) Školský klub detí
Pri škole fungoval školský klub detí (ŠKD). Zapísaných bolo 100 žiakov - prevažne žiaci 1.stupňa. Svoju činnosť vykonával v mimo-vyučovacom čase, ráno od 6.00 do 7.30 hodín a od 11.30 do 16.00 hodín. ŠKD riadila zástupkyňa riaditeľky školy. Boli zriadené 4 oddelenia - 2 vychovávateľky a 2 vychovávateľky - učiteľky. ŠKD patrí pod originálne kompetencie obce.
b) Školské stravovanie
Na desiatu chodilo: 56 žiakov, z toho 32 žiakov z 1.stupňa, 24 žiakov z 2.stupňa
Na obed chodilo: 250 žiakov, z toho 120 žiakov z 1. stupňa, 130 žiakov z 2.stupňa
V súčasnosti sa pre školské stravovanie využívajú tieto priestory: kuchyňa - samotná príprava jedál, sklad potravín, sklad zeleniny, sklad čistiacich potrieb, šatňa a sociálne zariadenia, kancelária vedúcej ŠJ a jedáleň.
Pripravuje sa denne desiata a jedno hlavné jedlo podľa Materiálno-spotrebných noriem a receptúr pre školské stravovanie (revízia2018) schválených MŠ SR a SOI Bratislava .
V ŠJ sa realizuje mliečny program „Školské mlieko“ podporované štátom v spolupráci TAMI - Kežmarok, mlieko sa odoberá v zvýhodnených cenách 0,07€/1 liter. Realizovali sme aj program podpory konzumácie ovocia a zeleniny „Školské ovocie“ v spolupráci s BFL Ostratice. (1 l šťavy 0,54€, jablká 0,22€/kg, hrušky 0,23€/kg, slivky 0,23€/kg).
Podávaním zeleniny či už vo forme varenej, alebo v šalátoch sa propaguje zdravá výživa. Jedáleň sa vždy snaží pripraviť stravu chutnú a zdravú, aby vyhovovala biologickým a výživovým hodnotám.
Školské stravovanie patrí pod originálne kompetencie obce, rodičia uhrádzajú denný stravný lístok za obed vo výške 1,15€ (žiak od 6-10 rokov), 1,23€ (žiak od 11-15), za desiatu vo výške 0,53€ (všetci žiaci). Zamestnanci uhrádzajú denný stravný lístok za obed vo výške 2,88€ a cudzí stravníci 2,88€.
Od 1.9.2019 nadobudla účinnosť novela zákona 544/2010 Z.z. o dotáciách na stravu. Podľa §4 ods. 6 tohto zákona bola dotácia na stravu vo výške 1,20€ poskytnutá za každý deň, kedy sa žiak zúčastnil vyučovania a odobral obed.
c) Spolupráca s inými inštitúciami
Škola spolupracovala s nasledovnými inštitúciami - rodičovské združenie, rada školy, materská škola, základná umelecká škola, slovenský skauting - miestna organizácia, iné miestne organizácie - dôchodcovia, záhradkári, športovci, CPPPaP v Partizánskom, úrad práce sociálnych vecí a rodiny.
Ďalej spolupracovala s partnerskými organizáciami a firmami - EDULAB.
Od 13. marca 2020 do 30. júna 2020 prebiehalo v škole vyučovanie mimoriadnym spôsobom v súlade s nariadeniami hlavného hygienika a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. O spôsobe vyučovania, metódach, formách a hodnotení informuje škola v samostatnej správe, ktorá je prílohou Správy o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2019/2020.
Vypracoval: RNDr. Jana Kontúrová
V Bošanoch, 26.8.2020
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 26.8.2020
Rada školy prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2019/2020, vzala ju na vedomie a odporúča zriaďovateľovi schváliť ju bez pripomienok.
Mgr. Janka Mišejová, predseda rady školy
26.8.2020
Prerokované v obecnom zastupiteľstve dňa: 7.9.2020
Stanovisko zriaďovateľa:
Obec Bošany schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2019/2020.
Mgr. Branislav Pajda, starosta obce
Powered by aSc EduPage