| Názov školy | Základná škola, Školská 14, Bošany |
| Adresa školy | Základná škola, Školská 14, 956 18 Bošany |
| Telefón | 038 5372011 |
| zsbosany@zsbosany.sk | |
| WWW stránka | www.zsbosany.sk |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľka | RNDr. Jana Kontúrová | 038 5372011 | konturova@zsbosany.sk |
| Zástupkyňa riaditeľky | Mgr. Katarína Schneidgenová | 038 5372012 | schneidgenovak@zsbosany.sk |
| Vedúca ŠJ | Mgr. Michaela Kašičková | 038 5372019 | kasickovam@zsbosany.sk |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Janka Mišejová |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Henrieta Korvasová |
| ostatní zamestnanci | Jana Kunovská |
| zástupcovia rodičov | Anna Kutláková |
| Simona Čúz | |
| Mária Rusňáková | |
| Lenka Maťová | |
| zástupcovia zriaďovateľa | Mgr. Branislav Pajda |
| Mgr. Pavol Šišmič | |
| Ján Bočkay | |
| Mgr. Jozef Vlasák |
| Názov | Obec Bošany |
| Sídlo | SNP 112, 95618 Bošany |
| Telefón | +421385427225 |
| bosany@bosany.sk |
Rada školy zasadala dvakrát
1.zasadnutie: 25.8.2023
Uznesenie č. 1: RŠ berie na vedomie Správu o
výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok
2022/2023
Uznesenie č. 2: RŠ berie na vedomie Školský vzdelávací
program a Školský výchovný program na školský rok 2023/2024.
Uznesenie č. 3: RŠ berie na vedomie Školský poriadok na
školský rok 2023/2024.
Uznesenie č. 4: RŠ berie na vedomie Koncepčný zámer rozvoja
školy na roky 2023-2027.
Uznesenie č. 5: RŠ berie na vedomie Návrh rozpočtu na rok
2024.
Uznesenie č. 6: RŠ schvaľuje Plán zasadnutí rady školy (RŠ)
na školský rok 2023/2024.
2.zasadnutie: 18.6.2024
Uznesenie č. 1: RŠ berie na vedomie Návrhy na počty
prijímaných detí a žiakov a návrhy na počty tried pre
školský rok 2024/2025
Uznesenie č. 2: RŠ berie na vedomie Informáciu o
pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom
zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu pre školský rok 2024/2025.
Počet žiakov školy: 418
Počet tried: 19
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 19 |
| počet žiakov | 56 | 38 | 53 | 53 | 53 | 37 | 40 | 45 | 43 | 418 |
| z toho v ŠKD | 45 | 23 | 20 | 16 | 104 |
| Počet | Prepočítaný počet | |
|---|---|---|
| Pedagogickí zamestnanci | 35 | 33,91 |
| Odborní zamestnanci - šk. psychológ | 1 | 0,35 |
| Nepedagogickí zamestnanci | 14 | 13,53 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 29 | 29 | |
| asistentov učiteľa | 3 | 3 | |
| vychovávateľov | 3 | 3 | |
| spolu | 35 | 35 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 6.AB, 7.AB, 9.B | OBN | 5 |
| 5.B, 6.B | MAT | 10 |
| 5.A | THD | 1 |
| 5.AB | SJL | 10 |
| 5.A, 6.A, 8.A, 9.AB | VYV | 6 |
| 3.AB, 5.AB, 7.AB, 8.AB | INF | 12 |
O úspechoch žiakov v okresných a vyšších kolách súťaží informujeme na webovej stránke školy: https://zsbosany.edupage.org/awards/.
Škola organizovala veľké množstvo aktivít pre žiakov v rámci vyučovania a aj mimo neho. O všetkých akciách informovala na internetovej stránke školy v časti aktuality: https://zsbosany.edupage.org/?
Škola organizovala pre žiakov tieto kurzy a pobyty:
- Škola v prírode:
Penzión Erika, Tatranská Lesná 1
Termín: 3.6.-9.6.2024
Počet žiakov: 35
Korčuliarsky kurz pre 1. stupeň
Zimný štadión Topoľčany
Termín: 26.2.-8.3.2023
Počet žiakov: 115
Lyžiarsky kurz
Penzión Solisko, Stred 456, 02705 Zázrivá
Lyžiarske stredisko Vrátna Paseky
Termín: 28.1.-2.2.2024
Počet žiakov 48
Projekty v školskom roku 2023/2024:
A) Názov projektu: eTwinning
Podpora projektu: Národná kancelária eTwinning, Žilina
Cieľ: Partnerstvo škôl, učiteľov, žiakov v rámci Európskej
únie
Zodpovedná osoba: Eva Hradiská
Termín: 2009-2023
Zapojenie žiakov: 20 žiakov
B) Názov projektu: „Zvyšovanie kvality vzdelávania na
základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“.
Podpora projektu: NÚCEM
Cieľ: Tvorba a využívanie elektronických testov
Zodpovedná osoba: Jana Buláková
Termín: 2013-2023
Zapojenie žiakov: 396 žiakov
Zapojenie učiteľov: 24 učiteľov
C) Názov projektu: Postcrossing
Podpora projektu: školský
Cieľ: anglický jazyk v praxi
Zodpovedná osoba: Dana Pecárová, Jana Buláková
Termín: 2016-2023
Zapojenie žiakov: 40 žiakov
Zapojenie učiteľov: 2 učitelia
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 3.5.-4.5.2022
Druh inšpekcie: Tematická inšpekcia - Práca pedagogického asistenta so žiakmi so zdravotným znevýhodnením.
Závery:
Pre výchovu a vzdelávanie žiakov so ZZ vytvoril kontrolovaný subjekt vhodné podmienky. V súlade s odporúčaniami zariadení poradenstva a prevencie pre žiakov so ZZ škola zabezpečila pomoc PA, poskytovala odborné špeciálnopedagogické i logopedické intervencie a zaobstarala kompenzačné a špeciálne učebné pomôcky. Dokumentácia žiakov so ZZ bola prehľadne vedená, bola bez nedostatkov.
Z kontroly dokumentácie a rozhovorov s PA vyplynulo, že títo vykonávali činnosť vyplývajúcu z ich pracovnej pozície a v súlade s určenou náplňou práce. PA boli rovnocennými členmi pedagogického zboru školy, ich návrhy a spätná väzba k výchovno-vzdelávacím výsledkom žiakov so ZZ boli akceptované. PA aktívne spolupracovali so školskými špeciálnymi pedagogičkami, ktoré im radili a usmerňovali ich činnosť. PA si svoje profesijné kompetencie týkajúce sa edukácie žiakov so ZZ rozvíjali účasťou na rôznych vzdelávaniach. Pozitívom vyučovacích hodín bol priateľský a trpezlivý prístup PA k žiakom so ZZ, ktorí podporovali rozvíjanie korektných vzťahov medzi žiakmi, PA sa snažili o bezproblémové správanie sa žiakov so ZZ, vytvárali pokojné rešpektujúce prostredie a pozitívnu atmosféru vyučovania. Vo výchovno-vzdelávacom procese PA koordinovali svoju činnosť s vyučujúcimi, napomáhali žiakom so ZZ s prípravou učebných pomôcok, s pochopením pokynov a zadaní úloh vyučujúcich. Aktívne podnecovali zapojenie sa žiakov so ZZ do plnenia úloh vlastným učebným a pracovným tempom. Monitorovali ich koncentráciu a správanie sa a pomáhali udržať pozornosť žiakov vo vyučovacom procese. Povzbudením a pochvalou motivovali žiakov k učeniu a poskytovali im individuálnu podporu. Nie vždy bola žiakovi so ZZ zabezpečená relaxačná prestávka na zotavenie a relax. Zlepšenie si vyžaduje oblasť sebahodnotenia žiakov a hodnotenie výsledkov ich činností PA.
Z vyjadrení učiteľov v riadených rozhovoroch vyplynulo, že činnosť a prístup PA žiakom so ZZ bola prínosom v ich edukačnom procese, čo potvrdili aj vedúci pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci školy. Spoluprácou s učiteľmi a rešpektovaním ich pokynov a požiadaviek pomáhali PA rozvíjať schopnosti a zručnosti žiakov so ZZ vhodne ich motivovali, pomáhali im prekonávať prekážky v edukácii žiakov.
Priestory školy:
- opravy maľoviek v triedach,
- doplnenie pomôcok do všetkých kabinetov,
- modernizácia priestorov budovy ŠKD - oprava po havárií vody,
- doplnenie nábytku do školskej jedálne - stoly a stoličky,
- maľovanie a rekonštrukcia 5 tried v bloku B, 1 triedy v bloku A,
- vybudovanie ihriska pre potreby ŠKD.
Analýza súčasného stavu a potreby:
- dokúpiť pomôcky do kabinetov, podľa potreby a rozpočtu,
- úprava športového areálu podľa štúdie,
- oprava telocvične,
- vymaľovanie a estetická úprava tried v bloku A a B,
- rekonštrukcia elektroinštalácie - postupne pred maľovaním tried.
SILNÉ STRÁNKY ŠKOLY:
Vyučovanie zamerané na IKT
Vyučovanie anglického jazyka od 1. ročníka
Postcrossing
Kvalifikovanosť učiteľov
Starostlivosť o žiakov, individuálne riešenie výchovných problémov
Starostlivosť o slaboprospievajúcich žiakov
Program pre žiakov ohrozených školským neúspechom
Práca s talentami - účasť v súťažiach
Inovácie vo vyučovani
SLABÉ STRÁNKY
Zastaralý športový areál.
PRÍLEŽITOSTI
Potenciál učiteľov na zavádzanie inovácií do vyučovania.
Zlepšiť motiváciu žiakov k vzdelávaniu.
OHROZENIA
Nedostatočné finančné ohodnotenie mladých učiteľov.
Nedostatok kvalitných učebníc.
Neustále zmeny v štátnom programe a v školských zákonoch.
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2023: 64 z toho 26 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2023: 55 z toho 24 dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 9 z toho 2 dievčatá
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2024
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 42 | 42 |
| škola | počet žiakov |
|---|---|
| Gymnázium Partizánske | 1 |
| Gymnázium Topoľčany | 5 |
| Gymnázium SKŠ Nitra | 1 |
| SOŠ techn. a remesiel Bratislava | 1 |
| Stredná zdravotná škola Topoľčany | 1 |
| Obchodná akadémia Topoľčany | 5 |
| SOŠ obchodu a služieb Topoľčany | 3 |
| Súkromná SOŠ pedagogická Topoľčany | 2 |
| SOŠ J.A.B Partizánske | 7 |
| SOŠ agrotechnická Topoľčany | 1 |
| SOŠ techniky a služieb Topoľčany | 3 |
| SOŠ drevárska Topoľčany | 2 |
| Škola umel. priemyslu Trenčín | 2 |
| Stredná športová škola Nitra | 1 |
| Stredná zdravotnícka škola Nitra | 1 |
| Súkromné konzervatórium Topoľčany | 2 |
| SŠUP Topoľčany | 2 |
| SOŠ informačných techn. Banská Bystrica | 1 |
| iné | 1 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | HUV | CHE | MAT | NEJ | OBN | PDA | PRV | RUJ | SJL | SPR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | ||||||||||||||
| 1.B | 1 | ||||||||||||||
| 1.C | 4 | 4 | 3 | 4 | 1,11 | ||||||||||
| 2.A | 1,18 | 1,29 | 1,12 | 1,47 | 1 | ||||||||||
| 2.B | 1,29 | 2 | 1,47 | 1,94 | 1 | ||||||||||
| 3.A | 1,31 | 1,42 | 1,31 | 1,58 | 1 | ||||||||||
| 3.B | 1,24 | 1,28 | 1,28 | 1,52 | 1 | ||||||||||
| 4.A | 1,33 | 1,67 | 1,54 | 1,67 | 1 | ||||||||||
| 4.B | 1,38 | 1,54 | 1,62 | 1,88 | 1,08 | ||||||||||
| 5.A | 1,71 | 2,13 | 1,42 | 2,13 | 1 | 2,08 | 2,21 | 1 | |||||||
| 5.B | 1,64 | 2 | 1,52 | 2,04 | 1 | 2,04 | 2,36 | 1,04 | |||||||
| 6.A | 2,5 | 2,61 | 2,06 | 2,11 | 2,28 | 1,06 | 2,67 | 1,67 | 2,33 | 1 | |||||
| 6.B | 1,72 | 2,17 | 1,78 | 1,67 | 1,72 | 1 | 1,78 | 1,33 | 2,17 | 1 | |||||
| 7.A | 2,21 | 2,63 | 2,79 | 2,32 | 2,26 | 2,32 | 2,84 | 2,42 | 1,63 | 2,63 | 1 | ||||
| 7.B | 1,56 | 1,72 | 1,94 | 1,5 | 2 | 1,61 | 2,17 | 1,67 | 1,11 | 2 | 1 | ||||
| 8.A | 1,8 | 1,75 | 2,35 | 1,9 | 1,8 | 2 | 2,45 | 1,92 | 1,65 | 2 | 2,4 | 1 | |||
| 8.B | 1,78 | 1,83 | 2,35 | 1,91 | 2 | 1,96 | 2,43 | 1,85 | 1,65 | 2,1 | 2,52 | 1,04 | |||
| 9.A | 1,86 | 2,1 | 2,14 | 1,48 | 1,81 | 1,67 | 2,52 | 1,45 | 1,52 | 2,33 | 2,29 | 1 | |||
| 9.B | 1,52 | 2,43 | 2,29 | 1,76 | 1,62 | 2,14 | 2,9 | 2,19 | 1,29 | 2,2 | 2,1 | 1,05 |
| Trieda | VLA | VYV |
|---|---|---|
| 1.A | ||
| 1.B | ||
| 1.C | ||
| 2.A | ||
| 2.B | ||
| 3.A | 1,62 | |
| 3.B | 1,36 | |
| 4.A | 1,42 | |
| 4.B | 1,35 | |
| 5.A | 1 | |
| 5.B | 1 | |
| 6.A | 1,11 | |
| 6.B | 1,06 | |
| 7.A | 1,11 | |
| 7.B | 1 | |
| 8.A | 1 | |
| 8.B | 1 | |
| 9.A | 1 | |
| 9.B | 1,15 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 1.B | 19 | 19 | 0 | 1 |
| 1.C | 19 | 19 | 0 | 1 |
| 2.A | 19 | 19 | 0 | 2 |
| 2.B | 19 | 18 | 1 | 2 |
| 3.A | 27 | 27 | 0 | 1 |
| 3.B | 26 | 26 | 0 | 1 |
| 4.A | 26 | 26 | 0 | 1 |
| 4.B | 27 | 27 | 0 | 1 |
| 5.A | 26 | 26 | 0 | 2 |
| 5.B | 27 | 27 | 0 | 2 |
| 6.A | 18 | 17 | 1 | 0 |
| 6.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 7.A | 21 | 21 | 0 | 2 |
| 7.B | 19 | 19 | 0 | 1 |
| 8.A | 22 | 22 | 0 | 2 |
| 8.B | 23 | 22 | 1 | 0 |
| 9.A | 22 | 22 | 0 | 1 |
| 9.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hádzaná | 12 | Mgr. Barbora Rybárová | |
| Hasičský krúžok 1 | 11 | PaedDr. Andrea Koligyer | |
| Hasičský krúžok 2 | 14 | PaedDr. Andrea Koligyer | |
| Stolný tenis I. | 10 | Ivan Gašparík | |
| Stolný tenis II. | 10 | Ivan Gašparík | |
| Stolný tenis III. | 12 | Ivan Gašparík | |
| Stolný tenis IV. | 11 | Ivan Gašparík | |
| Stolný tenis V. | 10 | Ivan Gašparík | |
| ŠKD1H | 25 | Zuzana Hodálová | |
| ŠKD1Ž | 20 | Mgr. Laura Žišková | |
| ŠKD2J | 23 | Mgr. Linda Jamrišková | |
| ŠKD3G | 15 | Mgr. Mária Gulišová | |
| ŠKD4M | 21 | Mgr. Janka Mišejová | |
| ŠKDRH | 22 | Zuzana Hodálová | |
| ŠKDRJ | 23 | Mgr. Linda Jamrišková |
Vypracoval: RNDr. Jana Kontúrová
V Bošanoch, 23.8.2024
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 23.8.2024
Rada školy prerokovala Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2023/2024, vzala ju na vedomie a odporúča zriaďovateľovi schváliť ju bez pripomienok.
Mgr. Janka Mišejová, predseda rady školy
V Bošanoch, 18.9.2024
Prerokované v obecnom zastupiteľstve dňa: 30.9.2024
Stanovisko zriaďovateľa:
Obec Bošany schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2023/2024.
Mgr. Branislav Pajda, starosta obce
Powered by aSc EduPage