• Florbal - dievčatá

• 4. 4. 2024
          • S našími žiačkami sme sa zúčastnili školskej florbalovej súťaže. V prvom okresnom kole sme uspeli a postúpili do druhého kola, kde sa nám nepodarilo postúpiť do regionálného kola. Z 11 zúčastnených škôl sme sa napokon umiestnili na 3. mieste, postupujúci bol len víťaz súťaže.  Žiačkam ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a veríme, že postupne sa budeme len zlepšovať.

• Florbal - chlapci

• 4. 4. 2024
          • S našími žiakmi sme sa zúčastnili školskej florbalovej súťaže. V prvom okresnom kole sme uspeli a postúpili do druhého kola, kde sa nám nepodarilo postúpiť do regionálného kola. Z 12 zúčastnených škôl sme sa napokon umiestnili na 4. mieste, postupujúci bol len víťaz súťaže.  Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a veríme, že postupne sa budeme len zlepšovať.

• Začatie stavebných prác

• 3. 4. 2024
          • Žiadame žiakov, rodičov a návštevníkov športového areálu školy, aby obmedzili svoj pohyb za školou a dbali na bezpečnú vzdialenosť od staveniska, nakoľko tu od dnešného dňa začali stavebné práce veľkého rozsahu. Za pochopenie ďakujeme.

• Učiteľov prijal starosta obce

• 27. 3. 2024
          • Učiteľov našej školy spolu s učiteľmi materskej a základnej umeleckej školy prijal starosta obce pri príležitosti Dňa učiteľov na obecnom úrade. V príhovore ocenil prácu učiteľov a poprial im veľa elánu a úspechov v práci. Cenu starostu obce - plaketu a kytičku dostali z našej školy - PaedDr. Dana Pecárová a Mgr. Henrieta Korvasová za vynikajúce výchovno-vzdelávacie výsledky. Po skončení na slávnostnej porade riaditeľka školy ocenila Mgr. Lauru Žiškovú za reprezentáciu školy na konferencii učiteľov Slovenska a Mgr. Martina Hallona za pomoc pri budovaní detského ihriska. V mene rodičov sa poďakovala učiteľom za prácu aj predsedníčka rodičovského združenia. Oceneným gratulujeme a všetkým učiteľom prajeme pevné zdravie a veľa pracovných úspechov.

• 27. 3. 2024
          • Už od nepamäti bolo povolanie učiteľov veľmi uznávané. A nie náhodou. Práve učitelia vzdelávajú a formujú budúce generácie a vštepujú im správne postoje k životu, zodpovednosť a cieľavedomosť.

28. marec  je dňom poďakovania učiteľom za ich prístup k žiakom i k práci, za ľudský postoj plný láskavosti, pochopenia a trpezlivosti. Tento pekný sviatok sme si dnes pripomenuli rozhlasovou reláciou.

• Rezervačné termíny k zápisu do 1. ročníka

• 26. 3. 2024
          • Oznamujeme rodičom, že od dnes, 26.3.2024, si môžu vybrať presný čas zápisu dieťaťa do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční 9.4.2024 od 13,20 do 16,00. Zapisovať bude v jednom čase 7 učiteľov, preto rodičia majú na výber dostatok termínov. Informáciu o rezervácií termínov dostali všetci rodičia do emailových schránok, ktoré uviedli v prihláške.

• Hasičská súťaž prípravky

• 26. 3. 2024
          • Dňa 23.3.2024 sa žiaci našej školy s malou pomocou detí z Materskej školy zúčastnili Hasičskej súťaže prípravky, ktorá sa konala v Základnej škole vo Veľkých Uherciach. Konkrétne našu školu reprezentovali Šimonko Pajda (1.A), Andreasko Bezák (1.B), Tobiasko Švec (1.B), Tomáško Záhradný (1.B), Filipko Šiška (1.B), Miloško Burianek (1.C)Matúško Huba (2.B). Súťaže sa zúčastnilo 22 družstiev z viacerých okresov. Najlepšie sa umiestnilo družstvo Tomáška, Miloška a Tobiaska, ktorí obsadili pekné 5. miesto. Zo súťaže si všetci žiaci odniesli medaile za účasť, ktoré im odovzdal Marshall z Labkovej patroly. Deťom ďakujeme za reprezentáciu školy a obce Bošany a prajeme im veľa úspechov na ďalších súťažiach. Foto.

• Chovateľská výstava trofejí

• 25. 3. 2024
          • Dňa 22. 3. 2024 navštívili prváci, druháci a tretiaci zaujímavú výstavu vo Veľkom Klíži, ktorú pripravila Obvodná poľovnícka komora v Partizánskom v spolupráci s PZ Vrch Hora a Lesy SR.  Sprievodnými akciami tejto výstavy bola lesná pedagogika pre deti, výstava detských malieb a veľkonočných dekorácií, výstava preparátov zvierat nášho regiónu a predstavenie sokoliarov. Deti sa dozvedeli o zvieratkách veľa nových, zaujímavých informácií. Do fotogalérie bol pridaný nový album Chovateľská výstava trofejí.