V máji sme si pripomenuli dôležité sviatky - Sviatok práce a Deň víťazstva a vysvetlili sme si ich význam pre súčasnosť. Poznávali sme štátne symboly, dôležité osobnosti a prírodné aj historické zaujímavosti Slovenska. Mamičkám k ich sviatku sme sa naučili pesničku a vyrobili pekné pozdravy. Rozprávali sme sa, kedy býva mamička smutná, čo ju poteší, čo má najradšej a ako im deti pomáhajú pri domácich prácach. Spoznávali sme ľudské telo, ako sa volajú jeho časti, kde sa v tele nachádzajú a na čo nám slúžia. Pripomenuli sme si opatrnosť pri hrách, predchádzanie zbytočným úrazom a tiež škodlivý vplyv fajčenia, alkoholu a drog na ľudský organizmus. Vo výtvarných činnostiach sme otláčali zemiak a bublinkovú fóliu, pracovali sme s krepovým aj farebným papierom. Prostredníctvom prezentácie sme sa oboznámili so životom včiel. Zistili sme, aké druhy včiel žijú v úli, akú majú úlohu, ako spolupracujú a pomáhajú si. Takisto sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o mravcoch a žabkách. Zaujímavou témou boli aj pravidlá kamarátstva. Ukázali sme si na príkladoch, ako sa môžu deti k sebe správať. Deti vedeli rozlíšiť pekné správanie od zlého a vybrať si, akého kamaráta by chceli a akého nie. Rozprávali sme sa aj o negatívnych javoch, ako sú krádeže, vandalizmus, agresívne správanie a používanie vulgárnych slov.