• Nové lavičky v školskom areáli

• 29. 4. 2023
          • Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v rámci medzinárodného Dňa Zeme, svojpomocne osadiť lavičky v priestore parku, blízko budovy ŠKD. Radi by sme touto cestou poďakovali vedeniu obce za to, že nám lavičky zakúpilo a všetkým zúčastneným za pomoc pri inštalácii. Veľká vďaka pánovi školníkovi, nášmu bývalému pánovi školníkovi, žiakom deviateho ročníka, chlapcom z Boxing Clubu Bošany, Muflo Športu Bošany a najlepšiemu pracantovi- nášmu budúcemu žiakovi Lukáškovi. Do fotogalérie bol pridaný nový album Nové lavičky v školskom areáli.

• ŠKD - smart hodinky

• 28. 4. 2023
          • V poslednom čase deti v ŠKD nosia smart hodinky a ich prostredníctvom rodičia deti ohlásia na odchod z ŠKD. Dieťa povie vychovávateľke, že odchádza, ale vychovávateľka nemá možnosť overiť si to. Navrhujeme preto rodičom jeden z týchto spôsobov:

1. Dieťa cez hodinky vopred ohlásiť, aby sa pripravilo na odchod a potom ho vybrať štandardným spôsobom.

2. Podpísať tlačivo, kde rodičia uvedú, že dieťa môže odchádzať z ŠKD samostatne.

Ďakujeme za pochopenie.

• Štvrtácky Deň Zeme

• 28. 4. 2023
          • Naša planéta Zem mala svoj výnimočný deň, kedy si veľa ľudí pripomínalo jej dôležitosť. Nevynechali sme túto príležitosť. So žiakmi 4. ročníka sme počas týždňa pracovali v triedach na aktivitách zameraných na ochranu životného prostredia. Tvorili sme, čítali, diskutovali. Keď nám počasie prialo a vyšlo slniečko, natiahli sme si rukavice, zobrali vrecia a prispeli svojou trochou k očisteniu blízkeho okolia. Fotografie sú TU!

• Lesnícke dni v Topoľčiankach

• 26. 4. 2023
          • Dňa 25.4.2023 sa v areáli parku v Topoľčiankach konali regionálne lesnícke dni. Podujatie bolo vedené v duchu poznávania našej fauny a flóry, poľovníckych zvykov a tradícii. Deti mohli preukázať svoju zručnosť pri zhotovovaní vtáčej búdky, pílení dreva, získali nové poznatky z oblasti  sokoliarstva a včelárstva, vyskúšali si uhasiť „oheň“ a najväčšiu radosť u detí sme videli pri poľovníckych psoch. Ďakujeme LESOM SR, štátny podnik za pekné podujatie. Fotografie nájdete tu.

• 25. 4. 2023
          • Dňa  21. apríla sa naši žiaci 1.A,1.B,3.A,3.B na DEŇ ZEME zapojili a pomohli aspoň troškou k väčšej čistote v okolí našej školy. Ako každý rok, tak aj teraz vyzbierali odpadky, upravili skalku, bylinkovú špirálu, vyvýšený záhon  a pustili sa do prerábania pocitového chodníka.   Deti pracovali s veľkou chuťou  a nadšením.  Patrí im naozaj poďakovanie.  Dôležité však je to, že naši žiaci sa starajú o prírodu nielen na Deň Zeme, ale  získavajú kladný vzťah k prírode  počas celého školského roka. Aj všetky aktivity, ktoré sme  robili, patrili ,,Našej prírode“. Pripájame aj zopár aktuálnych fotografií :

• Zber papiera - vyhodnotenie

• 25. 4. 2023
          • V mesiaci apríl sme v našej škole mali zber papiera. Teší nás, že do zberu sa zapojila viac ako polovica žiakov. Spolu sme nazbierali 12519 kg papiera. Ďakujeme všetkým, ktorí priniesli papier do zberu, najlepším zberačom a triedam gratulujeme k umiestneniu. V najbližšom čase bude relácia v školskom rozhlase, kde pochválime žiakov, triedne kolektívy a po skončení relácie víťazom odovzdáme ceny. Ďakujeme aj rodičom za podporu školy v zbere. V nasledujúcej tabuľke je vyhodnotenie zberu a vyhodnotenie zapojenosti žiakov podľa tried.

• Okresné kolo geografickej olympiády

• 20. 4. 2023
          • V okresnom kole geografickej olympiády sme zaznamenali pekné úspechy. V kategórii G, v ktorej súťažilo 23 piatakov zo základných škôl nášho okresu, jednoznačne zvíťazila Lianka Dolníková z 5.B triedy. V kategórii F súťažilo 31 žiakov 6. a 7. ročníka. V silnej konkurencii sa na peknom 3. mieste umiestnila Lenka Vlčková zo 7.B triedy. V kategórii F víťazi na prvých troch miestach postupujú do krajského kola a tak budeme Lenke držať palce už na budúci týždeň. Obom dievčatám srdečne blahoželáme. Im a tiež ďalším zúčastneným žiakom ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

• Galéria talentov 2023

• 20. 4. 2023
          • Zapojili sme sa do celoslovenskej výtvarnej súťaže Galéria talentov 2023. Téma 12. ročníka súťaže bola zaujímavá: "Ako si predstavujem svoje mesto/dedinu". Do súťaže sme poslali dve práce žiačok 7.A triedy - Olivky Dolnej a Mišky Porubänovej.