• Môj vlastný erb

• Trieda: 6.B
          Učiteľ: Mgr. Tereza Šimková
          Predmet: Slovenský jazyk a literatúra

Viete, ako musí premýšľať detektív?  S čím všetkým sa stretne počas svojho pátrania?
           Šiestaci to už vedia a všetko si prežili na vlastnej koži.
        • Oddelenie ŠKD 1. 3. 4.  - Exkurzia
        • Oddelenie ŠKD 1. 3. 4. - Exkurzia

• 04.06.2018 07:00
        • Na hodine prírodovedy a prvouky sa žiaci učia poznávať  živočíšnu ríšu. Na  ich poznatky sme nadviazali  aj v školskom klube detí.  V rámci PEOV a PTOV  sme si pozreli prezentáciu o vtákoch, žijúcich  u nás, počúvali sme ich spev.  Súťažili sme,  kto ich uhádne najviac podľa spevu rozlíšiť. Kreslili sme zvieratká v kresliacom programe RNA a v Softíkovi. Teoretické poznatky sme vyskúšali aj v praxi u  pána Bíreša, ktorý je chovateľom exotického  vtáctva a rýb a zároveň vlastní dielne na spracovanie koží. Deti videli mnoho druhov vtáčikov, o ktorých sa dozvedeli veľa nového.  Videli chov sumcov,  karasov a kaprov. Najviac sa tešili , keď si mohli vyskúšať  vyloviť kapra. Veľmi ich zaujala prehliadka dielní na spracovaní koží. Videli farbenie, napínanie, orezávanie a sušenie koží.

• Fyzika na matematike

• 31.05.2018 21:18
        • Učiteľ: Mgr.Peter Šándor
          Predmet: Matematika
          Ročník: ôsmy
          Ako je možné, že malé tenké špáratko udrží na svojom končeku príbor? Je tam lepidlo? Aj takéto otázky zazneli na hodine matematiky v ôsmom ročníku.  Rysovali sme ťažnice a hľadali ťažisko v trojuholniku. Zábavné pokusy s ťažiskom si vyskúšali niektorí dobrovoľníci na vlastnej koži. Urobiť pokus na vrchole osembokého ihlana  nám dalo zabrať.