• Veselé písmená

• Učiteľ: Tatiana Jakubičková
          Trieda: 1. B
          Predmet: Slovenský jazyk a literatúra

V prvej triede žiaci poznávajú tvary písmen nielen v písankách a pracovných zošitoch. Pre lepšie zapamätanie ich vytvárajú z rôznych prírodnín, napr. z listov, alebo modelujú z plastelíny. Všetko, čo sa naučili si overia v teste, vytvorenom v interaktívnom programe ALF. Fotografie TU.
        • Matematika trochu inak

• 27.11.2016 23:43
        • Učiteľ: Lukáš Ondriš
          Trieda: 6.A
          Predmet: Matematika
          Kto povedal, že hodiny matematiky musia byť nudné a pre žiakov nezáživné? Moderné technológie (tablety, internet) vedia veľmi jednoducho, aj z tak u žiakov neobľúbenej témy, akou je geometria, spraviť zábavnú a aj napriek tomu osožnú hodinu.
        • Výroba keramiky virtuálne

• 27.11.2016 22:14
        • Učiteľ: Katarína Schneidgenová
          Trieda: 6.B
          Predmet: Dejepis
          Žiaci pri opakovaní tematického celku využili  na lepšie utvrdenie učiva aplikáciu Clay transformation, pomocou ktorej si vyskúšali výrobu keramiky virtuálne od nakopania vhodnej hliny, zmiesenia, cez vytočenie keramiky na hrnčiarskom kruhu až po ozdobenie a vypálenie. Priebežne si informácie zhomažďovali, postup fotili, získavali ďalšie informácie z internetu. Na záver všetko spacovali v Poznámke S  a odprezentovali pred spolužiakmi.
        • Outdoorové vyučovanie

• 24.11.2016 22:06
        • Učiteľ: Eva Kapustová
          Trieda: 2.A
          Predmet: Čítanie

Outdoorové vyučovanie je organizované učenie mimo priestorov školy. Žiaci druhého ročníka si tento spôsob zážitkového učenia vyskúšali v knižnici, kde sa oboznámili s prácou  knihovníčok, čítali rozprávky, pozreli si bábkové divadlo a pracovali na zábavných úlohách.