• Krajské kolo stolného tenisu žiakov a žiačok

• 5. 12. 2023
          • Naša škola organizovala krajské kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok. Tešíme sa, že družstvo dievčat aj družstvo chlapcov získalo prvé miesto a postupuje do celoštátneho kola. Celoštátne kolo sa uskutoční v druhom školskom polroku v X-bionic sphere v Šamoríne. Družstvo žiakov reprezentovali: Jakub Minarovič, Filip Grznár, Andrej Breče, Adam Očovský. Družstvo žiačok reprezentovali: Murková Vivien, Janeková Anabela Aysun, Barbora Rusňáková a Simona Ďurišová. Veľké poďakovanie patrí pánovi Ivanovi Gašparíkovi a vedeniu stolnotenisového klubu v Bošanoch za odbornú garanciu priebehu súťaže. Držíme palce naším skvelým žiakom, aby sa im v celoštátnom kole darilo rovnako úspešne.

• Deň počítačovej bezpečnosti v 3.B

• 1. 12. 2023
          • 30. november bol v roku 1988 vyhlásený za Deň počítačovej bezpečnosti. Od tejto chvíle si pripomíname nevyhnutnosť ochrany pred hrozbami, ktoré na nás číhajú v počítačovom prostredí a na internete. Počítačová bezpečnosť v sebe zahŕňa nielen ochranu zariadenia, ochranu osobných údajov, ale aj ochranu pred osobnými útokmi. V  školskom prostredí to znamená hlavne vystríhať žiakov pred situáciami, ku ktorým môže dôjsť v online prostredí a vykonávať prevenciu voči takýmto javom. Žiaci 3.B sa zábavným a zaujímavým spôsobom dozvedeli o nástrahách v online priestore prostredníctvom kvízov, hier, videí a animovaných rozprávok. Vyhľadávali informácie na stránke – www.zodpovedne.sk, zapisovali ich, triedili v skupinách a oboznamovali s nimi svojich spolužiakov. Ako by sa cítili pri čítaní pozitívnej, alebo negatívnej správy, mohli zažiť v hre – SMS. Svoje zručnosti si vyskúšali prácou na tabletoch - vyhľadávali vybrané slová, robili online cvičenia, počítali príklady, tvorili slovné úlohy, hľadali video návody na zhotovenie papierového Mikuláša a podľa návodu tvorili.

Fotky sú TU.

• Vianočná pošta

• 30. 11. 2023
          • Už 7. rok spája Vianočná pošta dobrovoľníkov z celého sveta, aby mohli napísať na Vianoce pozdrav neznámym starkým do domova. Aby seniorom dopriali niečo, bez čoho Vianoce pre nich nemajú ten správny charakter. ŠKD sa do tejto aktivity zapojilo už po 6. krát. Veľmi sa tešíme, že môžeme našimi pozdravmi rozveseliť seniorov z rôznych zariadení a popriať im krásne Vianoce.

• Divadlo v anglickom jazyku

• 30. 11. 2023
          • Dňa 30.11.2023 sa žiaci 3. - 7. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia s názvom Laki's town v KD v Bošanoch. Divadlo odohrali profesionálni herci z Divadelného centra v Martine. Divadlo bolo zábavné, zapojení boli aj žiaci, angličtina veľmi zrozumiteľná. Žiaci boli vopred na divadlo pripravení, v škole sa oboznámili s použitou slovnou zásobou a urobili si rôzne úlohy týkajúce sa predstavenia. Ďakujeme divadelníkom z Martina za pekné a prínosné predstavenie.

• Uvítanie detí

• 29. 11. 2023
          • Obecný úrad so starostom obce nezabúda na najmenších obyvateľov Bošian, preto pripravili slávnosť uvítania detí. Uvítanie sa konalo na obecnom úrade.  Milá slávnosť začala pekným vystúpením detí z našej  školy. Potom sa všetkým prítomným prihovoril starosta obce a po príhovore nasledoval zápis rodičov do Pamätnej knihy obce a fotenie v kolíske.

Všetkým prajeme veľa zdravia, radosti a  šťastných chvíľ v kruhu svojich najbližších !

Za vystúpenie ďakujeme: S. Miklovi, M.Bátovskej, M.Maťovi zo D.Hallonovej zo 4.B a B. Rusňákovej, D.Peciarovej, A. Janekovej, S.Hanusovej zo 6.A a A.Slovákovi z 5.A

• 29. 11. 2023
          • V našej škole sa v mesiaci november uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v dvoch kategóriach, 1A (5.-7.ročník) a 1B (8.-9.ročník). V kategórii mladších žiakov sa na 1.mieste umiestnila Marisa S. zo 7.A triedy, na 2.mieste Max R. zo 7.A triedy, na 3.mieste Ema R. zo 7.B triedy. V kategórii starších žiakov sa na 1.mieste umiestnila Laura T. z 9.B triedy, na 2.mieste Adela B. z 8.A triedy, na 3.mieste Martin G. z 9.B triedy. Všetci žiaci dostali diplomy a my im aj touto cestou blahoželáme a tešíme sa z ich úspechu. Treba ale dodať, že ich výsledky boli veľmi vyrovnané, v písomnej časti dosiahli viacerí zhodný počet bodov. Nie všetci sa mohli umiestniť. K ďalším úspešným riešiteľom patril aj Alex K., Matej K., Mário H., Elias D., všetci z 9.B triedy. Do okresného kola postupuje Marisa S. a Laura T..

• Čo videla prvá vločka?

• 29. 11. 2023
          • Prichádza advent, a s ním všetky radosti, na ktoré sa každý rok tešíme. V ŠKD sme si s deťmi toto obdobie pripomenuli etapovou hrou o prvej vločke, ktorá je veľmi zvedavá, nazerá ľuďom do okienok a pozoruje, čo to ten advent vlastne je. Do hry sa zapojili deti z ŠKD1Z, ŠKD1H a ŠKD2J. Realizácia hry bola vonku na školskom dvore, kde pri 12 stromoch bolo 12 rôznych predmetov súvisiacich s obdobím adventu. Úlohou detí bolo prejsť trasou a splniť všetky úlohy na kartách, vylúštiť písmenkovú tajničku. V závere hry sme sa s deťmi porozprávali o advente, zaspievali koledy, rozdelili sladkosti a odovzdali diplomy.

• Jazykový lupienok 2024

• 29. 11. 2023
          • Po prvý raz sa dievčatá z ôsmeho ročníka zapájajú do súťaže Jazykový lupienok 2024 v druhom cudzom jazyku. V nemeckom jazyku súťažia Adelka Bočkayová, Veronika Duranziová a Janka Vlčková. V ruskom jazyku súťažia Emka Richtáriková, Lujzička Bíla, Tamarka Husárová a Emka Ferenčíková. Čo bolo ich úlohou pre zapojenie sa do súťaže? Vytvoriť jazykový herbár, ktorý obsahuje 3 vylisované rastliny, v zvolenom jazyku napísať tri botanické informácie a zložiť tri veršíky o rastlinke. Celý herbár treba pekne výtvarne dotvoriť a doplniť kresbami.
            Pekné hotové herbáre sme poslali do súťaže a budeme netrpezlivo čakať na ich vyhodnotenie. Všetkým dievčatám držíme palce.