• Najrýchlejší automechanik

• 8. 2. 2024
          • Sláva víťazom, česť porazeným. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Týmto by sme mohli označiť dnešný priebeh súťaže v Partizánskom. Dňa 8.2.2024 na SOŠ J.A.Baťu súťažili naši deviataci s ďalšími deviatimi základnými školami z Trenčianskeho kraja. Prvou disciplínou bola mechanická zručnosť - vymeniť predné a zadné koleso auta správne a za čo najkratší čas, v druhej disciplíne museli riadiť auto na ovládanie po náročnej trase s rôznymi prekážkami a v poslednej disciplíne mali vedomostný kvíz o autách. Súťažili ako prví v poradí a to nebolo jednoduché. Napriek tomu preukázali svoje zručnosti a vedomosti. Nepochybne získali touto súťažou novú skúsenosť. Okrem toho stihli aj Mestskej televízii v Partizánskom poskytnúť rozhovor. Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy.

• Deň periodickej tabuľky prvkov

• 8. 2. 2024
          • Periodická tabuľka chemických prvkov je tabulárna metóda, pomocou ktorej sa zobrazujú chemické prvky. Riadi sa periodickým zákonom, ktorý publikoval Dmitrij Ivanovič Mendelejev. Prvú periodickú tabuľku zverejnil vo februári roku 1869, niektoré prvky v nej však chýbali. Mendelejev správne usúdil, že chýbajúce prvky existujú, ale nie sú objavené. Vývoj mu dal neskôr za pravdu a postupne boli objavené všetky prvky a 7. februára 1863 bola publikovaná jedna z prvých periodických tabuliek a preto sa 7. február považuje za Deň periodickej tabuľky prvkov.

V rámci tohto dňa sa na našej škole uskutočnila chemická súťaž, do ktorej sa zapojilo 28 žiakov, ktorí súťažili v dvojiciach. Žiaci vypracovávali päť úloh, pri ktorých ukázali svoje výborné znalosti o chemických prvkoch. Na 1. mieste sa umiestnili Martin Grach a Mário Halmo z 9.B triedy, na 2. mieste skončili Janka a Lenka Vlčkové z 8.B triedy a 3. miesto získali Veronika Duranziová a Timea Kavečková z 8.B triedy. Deťom gratulujeme a prajeme im veľa ďalších úspechov.

Foto.

• Rodičia, šoféri, zvýšte ohľaduplnosť pred školou

• 8. 2. 2024
          • Vážení rodičia, ktorí vozíte deti do a zo školy autom!

Na základe požiadavky viacerých rodičov žiadame tých, ktorí svojim neohľaduplným spôsobom šoférovania, sťažujú a blokujú rannú premávku pred školou, aby to nerobili. Vystavujú chodcov aj ostatných šoférov riziku neželanej nehody.

Dovoľujeme si vás poprosiť, aby ste nechodili autom až ku škole, ale zastavili na Školskej ulici a po vyložení (respt. naložení) detí pokračovali v smere jazdy. Pohybujúce a otáčajúce sa autá pred školou sú veľkým bezpečnostným rizikom pre deti a rodičov - chodcov. Prosíme vás, rodičia - šoféri, pomôžte nám vytvoriť bezpečné prostredie pre všetky deti v okolí školy. Tiež vám navrhujeme zvážiť vozenie detí do a zo školy autom, ak to nie je nevyhnutné. Ranná chôdza do školy deťom len a len prospeje. Veľmi pekne vám ďakujeme za pochopenie.

• Bábkové divadlo u piatakov

• 6. 2. 2024
          • V 5. ročníku sme hodinu literatúry poňali netradične. Najprv sme sa naučili, aké druhy bábok existujú, a potom sme si vyrobili vlastné bábky. Vyskúšali sme si bábkoherectvo a vdýchli život našim bábkam. Rozprávali sme za ne a pohybovali sme nimi tak, ako to robia bábkoherci. Pani učiteľky s údivom sledovali, aké kreatívne bábkové divadlá sme si pripravili. Po každom predstavení sme si navzájom zatlieskali a pani učiteľky nám udelili pochvaly aj malé jednotky.

• Súťaž v časopise Maxík

• 5. 2. 2024
          • Žiaci 4.A sa zapojili do súťažných otázok v časopise Maxík. Prišla veľká obálka a v nej knižná odmena, časopisy,  diplom pre celú triedu, ale aj pre jednotlivcov. Veľmi sme sa potešili. V časopise č. 7 to bude aj uverejnené. Ďakujeme!

• Lyžiarsky výcvik 2024 - 3. a 4. deň

• 1. 2. 2024
          • V stredu sme na svah nastúpili ako pokročilí začiatočníci. Skoro nikto z nás počas celého dňa ani raz nespadol a niektorí sme sa dokonca posunuli o ,,vlek vyššie‘‘. Na LVK je tretí deň kritický a aj na nás sa podpísala únava. Poobedné lyžovanie sme teda vymenili za výlet lanovkou, aby sme si užili výhľady na okolité hory – Chleb, Malý a Veľký Rozsutec. Večer sme si zasúťažili v rôznych disciplínach, ktoré nás zabavili a preverili naše schopnosti. Vo štvrtok sme si od rána zdokonaľovali všetko, čo nás doteraz naši inštruktori naučili. Poobede sa nám však pokazilo počasie, čo nám neumožnilo sa vrátiť na svah. Čas sme vyplnili návštevou kostola v Terchovej, v ktorom sme si pozreli 2. najväčší vyrezávaný Betlehem na Slovensku. Na záver dňa si každé družstvo pripravilo program a spoločne sme sa zabávali. Tento týždeň bol pre nás náročný, ale zároveň krásny a obohacujúci. Vybudovali sme si vzťah k novému športu, utužili kolektív a odnášame si domov nezabudnuteľné zážitky a nové skúsenosti.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik 2024 - 3. a 4. deň.