• Zmena organizácie vyučovania

• 18. 3. 2024
          • V súvislosti so zabezpečením úloh Testovania 9 bude dňa 20.3.2024 zmena v organizácii vyučovania nasledovne: Žiaci 1.-6. ročníka sa učia podľa rozvrhu ako obyčajne, ŠKD je tiež v prevádzke ako obyčajne. Žiaci 7.-8. ročníka zostanú doma, budú mať samoštúdium a z obeda budú odhlásení školou.

• História a krásy Slovenska

• 18. 3. 2024
          • Dňa 18. 3. 2024 sa naši žiaci zúčastnili výchovného koncertu, ktorý viedol Boris Lettrich, spevák skupiny AYA. Pre 1. stupeň si pripravil program Cesta do neznáma, kde spolu so žiakmi objavoval zaujímavosti a krásy Slovenska. Jeho cieľom bolo prebudiť v žiakoch hrdosť na svoju krajinu.

Žiakom 2. stupňa bola venovaná téma Medzi nami. Žiaci zistili, prečo je dobré poznať naše dejiny a minulosť. Hovorené slovo sa striedalo s piesňami, ktoré si žiaci nacvičili na hodinách HUV. Súčasťou koncertu bol aj vedomostný kvíz, v ktorom sme obstáli veľmi dobre. Boris Lettrich so spoluúčinkujúcimi vyzvali žiakov, aby si vážili starých rodičov a získavali od nich informácie z dávnej minulosti.

• Beseda Policajného zboru

• 14. 3. 2024
          • Dňa 14. marca 2024 absolvovali žiaci 6., 7. a 8. ročníka besedu s príslušníčkou Policajného zboru SR z Trenčína, aby získali poznatky o trestno-právnej zodpovednosti občanov.

Ôsmaci sa dozvedeli dôležité informácie, ktoré by každý občan SR mal vedieť. Naučili sa rozdiel medzi priestupkom a trestným činom, ale aj to, aký trest môžu občania dostať za jednotlivé skutky. Boli oboznámení s novinkami v trestnom poriadku, ktoré platia po tohtoročnej novele Trestného zákona.

Žiaci 6. a 7. ročníka boli poučení o bezpečnosti na internete, ktorý je v súčasnom svete plný nástrah. Veríme, že žiaci, ktorí túto besedu absolvovali, si zobrali ponaučenie do budúcnosti. Neznalosť zákona ich totiž neospravedlňuje.

• Kreslili sme prácu hasičov

• 13. 3. 2024
          • Dobrovoľná požiarna ochrana SR a Republiková komisia mládeže DPO SR vyhlásili 21.ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom „Hasiči a Vianoce“. Naši žiaci sa aj v tomto roku do súťaže nadšene zapojili. Do regionálneho kola sme poslali 6 pekných výtvarných prác. Ich autormi sú žiaci: Lia Morgado, 5.A, Johana Michaela Kašičková, 5.A, Debora Magdolenová, 5.B, Adela Škvareninová, 5.B, Anabela Aysun Janeková, 6.A, Samuel Sebastián Krošlák, 6.A.
            Veríme, že sa niektorej z výtvarných prác podarí postúpiť do celoslovenského kola. Všetkým držíme palce!

• 11. 3. 2024
          • Základná škola Bošany oznamuje, že sa uskutoční zber papiera od pondelku 18. marca do piatku 22. marca 2024. Zbierajú sa noviny, časopisy, tlačoviny zviazané a odvážené. Kartóny, krabice a netriedený papier v škole neberieme. Kontajner na papier bude pristavený pri ZŠ a sprístupnený  v čase od 7.00 do 15.00. V stredu, 20. marca, je  predĺžený čas do 17.00 hodiny. Žiaci školy a triedne kolektívy súťažia o zaujímavé ceny. Za podporu školy v zbere papiera  ďakujeme.

• t a l e n t * u m e n i e * k u m š t

• 10. 3. 2024
          • Súkromná škola umeleckého priemyslu v Hodruši-Hámroch, pod záštitou MŠ SR vyhlásila 19. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže pod názvom  t a l e n t * u m e n i e * k u m š t.
            Do súťažnej kategórie „Výtvarný návrh úžitkového predmetu alebo dekoratívneho predmetu“ sme sa zapojili aj my a poslali sme štyri výtvarné návrhy žiačok 8. ročníka - Janky Vlčkovej, Lenky Vlčkovej, Olivky Dolnej a žiačky 9. ročníka Hanky Hatinovej. Súťažné práce bude posudzovať a vyhodnocovať odborná porota. Každá súťažná práca je zverejnená na internetovej stránke www.tuk.sk a má možnosť zúčastniť sa aj súťaže s internetovým hlasovaním o najkrajšiu prácu. Víťazná práca získa darček – tablet od hlavného partnera súťaže – www.kubikum.com. Hlasovanie prebieha od 01.03.2024 - 01.04.2024.
            Prosíme všetkých, ktorým sa výtvarné návrhy našich žiačok páčia, aby ich podporili svojim hlasovaním.

Kat.: 8. ročník: Janka Vlčková, Lenka Vlčková, Olivia Dolná
            Hlasovať môžete tu:

Kat.: 9. ročník: Hana Hatinová
            Hlasovať môžete tu:

V prípade problémov môžete hlasovať priamo na stránke www.tuk.sk , v karte HLASOVANIE nájdete kategórie Výtvarný návrh - žiaci 8. ročníka ZŠ a Výtvarný návrh - žiaci 9. ročníka ZŠ, kde vyhľadáte mená našich žiačok.

Ďakujeme veľmi pekne za všetky hlasy a našim dievčatám držíme palce!

• Sopečné erupcie na hodine geografie

• 10. 3. 2024
          • Posledné dve hodiny geografie v 5.B triede sa niesli v znamení sopečnej aktivity na Zemi. A to nielen teoreticky, ale aj prakticky. Žiaci pracovali v malých tímoch, v ktorých spoločne vymodelovali krásne plastelínové, papierové alebo sadrové modely sopiek. Niektorí si zvolili zložitejšie konštrukcie, takže si ich predpripravili už doma s pomocou rodičov. Nasledovala prezentácia výsledkov a získaných poznatkov. Všetci dokázali správne opísať postup a spôsob, ako dochádza k erupcii sopiek na Zemi. Väčšina skupín si pripravila aj praktickú ukážku, pri ktorej nám zo sopiek skutočne vytekala „láva“.  Finále projektu sa všetkým tímom vydarilo na 100%.