• Zber papiera - vyhodnotenie

• 25. 3. 2024
          • Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zberu papiera. Spolu sme nazbierali 12927,8 kg papiera. Teší nás, že sa do zberu zapojilo 55,42 % žiakov. Ďakujeme rodičom a triednym učiteľom za aktivitu v zbere. Súťaž jednotlivcov vyhrali Erik Habala z 8.B (1089 kg), Peter Vigoda z 2.A (821 kg)Matej Meluš z 5.A 807 kg. V súťaži tried sa na 1. mieste umiestnila 4.A (1649 kg), na 2. mieste 5.A (1398 kg) a na 3. mieste 2.A (1281,5 kg). Pochvala patrí aj triedam 1.A, 1.B a 2.A, kde sa do zberu zapojili všetci žiaci. Podrobné výsledky a zapojenosť sú v nasledovných tabuľkách:
            zber_papiera_jar_2024_vyhodnotenie.pdfzber_papiera_jar_2024_zapojenost.pdf

• Predstavy žiakov o vesmíre

• 25. 3. 2024
          • Vesmír očami detí je celoslovenská výtvarná súťaž, ktorá ponúka žiakom možnosť vyjadriť svoju kreativitu a záujem o vesmír. V 2. kategórii budú so svojimi prácami reprezentovať našu školu Mia Melušová, 3.A, Liana Šoltýsová, 3.A, Samuel Mikla, 4.A.

Veríme, že porote sa budú páčiť aj práce žiakov, ktorí sú zaradení do 3. kategórie: Alexander Benko, 5.B, Sofia Dolná, 5.B, Lea Kližanová, 5.B, Jakub Korec, 5.B, Liana Dolníková, 6.B, Nina Bálešová, 7.A, Ondrej Bilas, 7.A, Simona Ďurišová, 7.A, Nela Fekiačová, 7. A, Lea Hodálová, 7. B, Ema Rozenbergová, 7.B.

Všetkým súťažiacim želáme veľa úspechov!

• Môj sen o záhrade

• 25. 3. 2024
          • Slovenský zväz záhradkárov vyhlásil v tomto roku už 17. ročník výtvarnej súťaže Môj sen o záhrade. Do súťaže sa zapojili aj naši žiaci: Zuzana Blašková, 5.B, Adela Škvareninová, 5.B, Sofia Dolná, 5.B, Sára Hanusová, 6.A, Anabela Aysun Janeková, 6.A, Laura Dobiašová, 7.A, Andrea Martonková, 7.A, Leona Sviteková, 7.B. Veríme, že sa im v súťaži bude dariť.

• Škôlkari u prvákov

• 25. 3. 2024
          • 19. marca do 1.A a 1.B  zavítala veľká návšteva. Predškoláci zo škôlky prišli pozrieť prvákov. Všetky deti boli veľmi snaživé a usilovné. Ukázali ako vedia krásne spievať, počítať, recitovať, písali svoje mená, pozreli si zošity prvákov, pracovali na úlohách z interaktívnej tabule. Prváci ukázali ako sa už krásne naučili čítať aj počítať. Nálada v triedach bola veľmi príjemná a deti sa už tešia ako sa z nich za chvíľu stanú riadni školáci. Fotografie.

• Deň otvorených dverí u prvákov

• 25. 3. 2024
          • 14. marca si  rodičia budúcich prvákov mohli pozrieť ukážkové hodiny slovenského jazyka a matematiky v triedach 1.A a 1.B. Pani učiteľky  Eva Kapustová a Henrieta Korvasová spolu s prvákmi ukázali ako  čítajú, píšu, počítajú, pracujú s pracovnými listami, interaktívnou tabuľou a rôznymi pomôckami. Po skončení sa konalo  stretnutie s pani učiteľkami 1. ročníka a vedením školy, kde dostali rodičia priestor na svoje otázky.  Po stretnutí si rodičia pozreli priestory školy. Fotografie.

• Návšteva obecnej knižnice ŠKD

• 22. 3. 2024
          • Je Marec, mesiac kníh, a my sme túto peknú príležitosť využili pre návštevu obecnej knižnice. Pri príchode do knižnice nás privítala pani knihovníčka, oboznámila nás s prevádzkou a poslaním knižnice a dala nám možnosť zoznámiť sa s novým prostredím. Prezreli sme si, prelistovali sme veľa kníh. Najviac nás zaujala literatúra pre najmenších, no niektorých z nás zaujali aj odborné knihy z rôznych oblastí ako napríklad geografia, história, cudzie jazyky. Potom nasledovalo čítanie. Pani knihovníčka nám prečítala krátku rozprávku o Žuvačkovom kráľovstve. Na záver sme si mohli vyrobiť záložky do knihy, vylúštiť tajničku, prejsť bludisko a iné. Ďakujeme

• 21. 3. 2024
          • Vo štvrtok 21. 3. 2024 sa uskutočnilo dekanátne kolo Biblickej olympiády v Chynoranoch. Našu školu reprezentovali žiaci Peter Žaťko (8.B), Michaela Porubänová (8.A) a Veronika Duranziová (8.B). Svoje vedomosti si vyskúšali v piatich kolách, ktoré boli zamerané na biblické knihy Genezis, Daniel, Žalm 27 a Jánovo evanjelium. Našim žiakom sa podarilo obsadiť krásne 2. miesto, o ktoré sa podelili s druhou školou, pretože skončili s rovnakým počtom bodov.  Ďakujeme žiakom za peknú reprezentáciu našej školy.

• Zápis detí do 1. ročníka pre šk. rok 2024/2025

• 27. 2. 2024
          • Oznamujeme rodičom, že zápis detí do 1. ročníka sa uskutoční 9.4.2024 od 13,00 do 16,00 v 1.A a v 1.B triede. K zápisu si rodičia prinesú rodný list dieťaťa k nahliadnutiu.

Zápis bude prebiehať s osobnou účasťou detí a rodičov. Zapísané budú deti narodené od 1. septembra 2017 do 31. augusta 2018.

Prosíme rodičov, aby do 25.3.2024 vyplnili elektronickú prihlášku na stránke školy.

Elektronickú prihlášku rodičia vyplnia aj v prípade, ak majú záujem o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole (bývalý odklad školskej dochádzky), čo uvedú v prihláške. Osobného zápisu sa môžu ale nemusia zúčastniť.

Potrebné dokumenty, podpisy a rozhodnutia sa budú riešiť po zápise. Rodičia budú včas informovaní. Bližšie informácie o podpisovaní dokumentov k zápisu nájdete tu. Rozhodnutia o prijatí sa budú posielať rodičom aj cez eschránky, v prípade ak ju máte aktivovanú, vypíšte v prihláške jej číslo.

Pre rodičov budúcich prvákov pripravujeme otvorené ukážkové hodiny. Uskutočnia sa 14.3.2024 o 7,45 v 1.A a v 1.B triede. Po skončení sa bude konať stretnutie s predpokladanými učiteľkami 1. ročníka a vedením školy, kde bude priestor pre otázky rodičov. Po stretnutí si rodičia budú môcť pozrieť priestory školy. Srdečne vás už teraz pozývame.