• Testovanie 5

• 27. 4. 2022
          • Dňa 18.5.2022 sa uskutoční celonárodné testovanie žiakov 5. ročníka. Základné informácie tu.

• Slávik Slovenska - školské kolo

• 26. 4. 2022
          • Slávik Slovenska je celoslovenská spevácka súťaž detí a mládeže v interpretácii slovenských ľudových piesní. Naša škola sa rozhodla podporiť ľudovú hudbu a spev ľudových piesní vo svojich žiakoch prostredníctvom tejto súťaže. Dňa 26.04.2022 sa konalo školské kolo 1. kategórie Slávik Slovenska 2022. Súťažilo v ňom 16 žiakov 1. – 3. ročníka. Výkony žiakov boli veľmi pekné. Všetci žiaci boli odmenení sladkou odmenou a víťazi diplomami. Výsledky sú nasledovné:

1. miesto: Adam Slovák 3.A

2. miesto: Samuel Mikla 2.A, Ema Hodálová 3.A

3. miesto: Karolína Slováková 1.A, Zara Magdolenová 1.B

Víťaz súťaže bude reprezentovať našu školu v okresnom kole. Foto z tejto akcie nájdete tu.

• 25. 4. 2022
          • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

Veľmi sa tešíme, že nám počasie prialo a aj tento rok sme mohli osláviť medzinárodný Deň Zeme prácou v prírode. Opäť sme vyčistili okolie našej školy a miestneho cintorína- tak ako každý rok. No tento rok sme zašli ešte o kus ďalej. Okrem udržiavacích prác nášho areálu, sme vysadili mnoho krásnych kvetov a až šesť nových stromov. Keď stromy vyrastú, budeme sa tešiť z plodov jedlých gaštaov, alebo si pôjdeme natrhať lipové kvety, z ktorých si doma uvaríme výborný čaj. Ďakujeme vedeniu obce Bošany, za zakúpenie všetkých kvetov a stromov. Veľká vďaka patrí všetkým učiteľom, ktorí koordinovali práce v areáli, no a najväčšia pochvala patrí deťom, ktoré všetky práce vykonávali s odhodlaním, ochotne a s úsmevom na tvári.

• Regionálne kolo - stolný tenis družstiev ZŠ žiakov a žiačok

• 25. 4. 2022
          • Naša škola organizovala majstrovstvá okresu v stolnom tenise žiakov. Súťaž sa uskutočnila v športovej hale za účasti družstiev zo ZŠ Veľké Uherce a ZŠ R. Jašíka Partizánske. Tešíme sa, že aj družstvo dievčat aj družstvo chlapcov získalo prvé miesto a postupuje do krajského kola. Toto sa tiež uskutoční v športovej hale v Bošanoch. Družstvo žiakov reprezentovali: Jakub Minarovič, Filip Grznár, Andrej Breče, Adam Očovský. Družstvo žiačok reprezentovali: Ema Očovská, Sofia Janičková, Laura Dobiášová, Simona Ďurišová. Veľké poďakovanie patrí pánovi Ivanovi Gašparíkovi a vedeniu stolnotenisového klubu v Bošanoch za odbornú garanciu priebehu súťaže. Držíme palce naším skvelým žiakom, aby sa im v ďalších kolách darilo rovnako úspešne.

• OK ZŠ v malom futbale - žiakov - finále

• 25. 4. 2022
          • Naši žiaci sa zúčastnili finále okresného kola žiakov v malom futbale. Súťaž sa uskutočnila na ZŠ V. Okružná v PE za účasti družstiev zo ZŠ Veľké Uherce a ZŠ R. Jašíka Partizánske, ZŠ Bošany a ZŠ Veľká Okružná.  Celkovo sme umiestnili na 3. mieste. Priebeh turnaja bol napínavý do posledných minút. Postup si vybojovala škola ZŠ Velká Okružná PE. Gratulujeme víťazom a zároveň ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy.

• Interaktívne prednášky

• 25. 4. 2022
          • Na našej škole sa dňa 20.4.2022 uskutočnili interaktívne prednášky kvalifikovanej  lektorky. Pod názvom "Dospievam…"  určenej pre dievčatá, sa dievčatá dozvedeli niečo o dospievaní a anatómii svojho tela. Rozprávali sa aj o význame materstva a sebavedomí. Pre chlapcov  bola v tento deň určená prednáška "Na štarte k mužnosti". Prednáška "Som online..." bola určená pre žiakov 6. ročníka a venovala sa problematike kyberšikany. Všetky prednášky viedla lektorka Mgr. Viera Holecová z MP Education, s.r.o. Fotografie nájdete tu.

• Hvezdáreň Malé Bielice

• 21. 4. 2022
          • Dňa 21.4. žiaci štvrtého ročníka navštívili Hvezdáreň v Malých Bieliciach. Cieľom exkurzie bolo utvrdiť a rozšíriť si vedomosti o vesmíre, ktorý bol témou na hodinách prírodovedy. Zaujal nás nielen premietnutý film a pútavé rozprávanie pracovníka hvezdárne ale aj astronomický ďalekohľad, ktorým sme pozorovali Slnko a prostredníctvom Slnka aj rýchlosť pohybu našej Zeme.

• Programovať s fixkami?

• 20. 4. 2022
          • Áno, aj to je možné! Vďaka organizácii Aj Ty v IT sme sa spolu s dievčatami zo 6. ročníka opäť naučili niečo nové z programovania. Tentokrát sme si vyskúšali, aké to je programovať robota OZOBOTA pomocou fixiek. Výsledkom nášho úsilia bolo mesto budúcnosti plné robotov, ktoré sa pohybovali prostredníctvom našich farebných kódov.

Zábavný workshop programovania s OZOBOTMI.