• Október, mesiac úcty k starším

• 31. 10. 2022
          • Mesiac október je tradične mesiacom oslavy jesene života a pripomienkou úcty k všetkým starším ľuďom. Ani  v tomto školskom roku deti z ŠKD nezabudli na starých rodičov a pripravili si pre nich krátky kultúrny program.

• Pracovná ponuka - školník

• 27. 10. 2022
          • Od 2.1.2023 príjmeme do pracovného pomeru na dobu určitú 1 rok so skúšobnou dobou 3 mesiace školníka. Plat 772,50€ v hrubom. Náplň práce:

Školnícka práca vrátane jednoduchej remeselnej údržby objektov (napr. oprava zámkov, rôznych uzáverov), bežná oprava a údržba elektrických, signalizačných, kúrenárskych, vodovodných a klimatizačných inštalácií a armatúr, stavebná oprava (napr. zasklievanie okien), drobná stolárska a murárska práca a ďalšie práce remeselného charakteru vrátane prípadnej obsluhy kúrenia.
            - Správa a drobné opravy v budove školy.
            - Správa areálu, kosenie, starostlivosť o zeleň vrátane strihania kríkov.
            - Obsluha plynovej kotolne.
            - Drobné nákupy spotrebného materiálu, pošta, objednávanie a dozor nad údržbárskymi prácami väčšieho rozsahu.

Prihlášky prijímame osobne v škole počas pracovných dní od 7,30 do 14,00, písomne na adresu Základná škola, Školská 14, 95618 Bošany alebo emailom na zsbosany@zsbosany,sk do 14.11.2022.

• Štvrtáci vo hvezdárni

• 26. 10. 2022
          • Žiaci 4. ročníka boli 26. októbra na exkurzii vo Hvezdárni Malé Bielice. Po príchode deti trávili čas v prednáškovej sále, ktorá je vybavená audio-vizuálnou technikou a inými názornými pomôckami vesmíru a slnečnej sústavy. Žiaci si dopĺňali vedomosti, ktoré práve získavajú na hodinách prírodovedy. Zaujímavý bol aj hlavný astronomický prístroj hvezdárne, šošovkový ďalekohľad, ktorý sa nachádza v päť a pol metrovej kupole. Počasie nám prialo, bolo pekné slnečné a dúfame, že si žiaci odniesli z exkurzie vedomosti, zážitok a dobrú náladu. Foto.

• Deň jablka

• 25. 10. 2022
          • Žiaci prvého a tretieho ročníka si 21. októbra pripomenuli Deň jablka. Oblečení prišli vo farbách jabĺčka, priniesli so sebou toto chutné ovocie a iné dobroty z neho vyrobené. Pani učiteľky pre nich pripravili zábavné úlohy. Strihali, lepili, spievali, pretekali sa v prenášaní jablka a tiež jeho konzumácii,  V triedach si pozreli prezentáciu, z ktorej sa dozvedeli veľa zaujímavých informácii o tomto ovocí. Dokonca aj hodiny matematiky, slovenčiny a čítania boli jabĺčkové. Všetci si na jablkách veľmi pochutili a my veríme, že odteraz bude súčasťou ich jedálnička každý deň.

• Exkurzia do NR SR a Aurelia v Bratislave

• 25. 10. 2022
          • Žiaci 8. ročníka preberajú tento rok na hodinách občianskej náuky dôležitú tému. Učia sa o štátnej moci a štátnych orgánoch. Keďže ich toto učivo veľmi zaujalo, chceli na vlastné oči vidieť Národnú radu Slovenskej republiky. Návšteva štátneho orgánu, kde sa prijímajú zákony, bola pre nich naozaj výnimočným zážitkom a žiaci boli počas výkladu pani sprievodkyne veľmi disciplinovaní. Videli štátne symboly uložené vo vestibule, dozvedeli sa, aký význam majú pre Národnú radu osobnosti ako Jozef Miloslav Hurban či Milan Rastislav Štefánik, obdivovali maliarske umenie Albína Brunovského a posedeli si v rokovacej miestnosti. Po 2-hodinovej exkurzii sa prešli po uliciach Bratislavy a navštívili zážitkové centrum vedy – Aurelium, kde si vyskúšali zaujímavé vynálezy. Deň plný zážitkov a nových informácií zakončili v nákupnom centre, aby si oddýchli a kúpili si niečo pekné.

• 25. 10. 2022
          • Môj literárny  príbeh čaká na Tvoje prečítanie – tak znie téma 13. ročníka projektu Záložka do knihy spája školy. Projekt je medzi žiakmi obľúbený a zapojili sa doň žiaci 2. – 9. ročníka našej ZŠ. Počas októbra vytvárali záložky pre čitateľov zo ZŠ v Bábe. Práve oni sa stali naším partnerom v tomto projekte. Na záložkách sa podarilo žiakom zobraziť množstvo literárnych hrdinov z obľúbených kníh. Veríme, že čitateľom v Bábe sa budú naše záložky páčiť.

• Zmena platieb za obedy

• 24. 10. 2022
          • V zmysle VZN Obce Bošany č. 5/2022 o poplatkoch v školských zariadeniach s účinnosťou od 1.11.2022 sa mení cena obedov v školskej jedálni nasledovne: 1. stupeň 1,36€, 2. stupeň 1,45€.