• 27. 9. 2022
          • Máme za sebou prvý turnus plaveckého výcviku. Prváci, tretiaci a štvrtáci celý týždeň venovali získavaniu a zdokonaľovaniu plaveckých zručností. Za svoju snahu boli na záver odmenení pekným diplomom. Druhákov plavecký výcvik ešte len čaká. Absolvujú ho od 3. októbra. Teší nás, že deti  a rodičia prejavili veľký záujem o túto športovú aktivitu. FOTO

• Vedecký veľtrh 2022

• 27. 9. 2022
          • V piatok 23.9.2022 sa v Bratislave, na námestí Eurovea, konal piaty ročník podujatia s názvom „Vedecký veľtrh“. Pre našich žiakov deviateho a ôsmeho ročníka to bola príležitosť vidieť na vlastné oči a aj vyskúšať si rôzne stroje, prístroje, nástroje, elektroniku, s ktorými sa učia pracovať študenti stredných škôl s vedeckým, či technickým zameraním. Okrem stredných škôl sa prezentovali aj vysoké školy a rôzne inštitúcie, ktoré sú v oblasti vedy najvýznamnejšie na Slovensku. Podujatie bolo obohatené aj rozhovorom s prvým, a zatiaľ jediným, slovenským kozmonautom, pánom Ing. Ivanom Bellom. Po vyčerpávajúcom interview sa ochotne podpísal aj našim žiačkam /pozri fotogalériu/. Pre žiakov bolo lákavé aj vystúpenie kúzelníka. Z námestia Eurovea, pod sochou generála Štefánika, sme sa nábrežím Dunaja prešli na most SNP a z vyhliadky „UFO“ sme si vychutnali pohľad na celú Bratislavu.

• 23. 9. 2022
          • Od 26. do 30. septembra 2022 t. j. od pondelka do piatku sa uskutoční v základnej škole zber papiera. Zbierajú sa noviny, časopisy, tlačoviny zviazané a odvážené. Kartóny, krabice a netriedený papier v škole neberieme. Zber bude denne v čase od 7.00 hod. do 15.00 hod. a v stredu, 28. septembra 2022, do 17.00 hod. Žiaci školy a triedne kolektívy súťažia o zaujímavé ceny. Za podporu školy v zbere ĎAKUJEME!

• Krúžok stolného tenisu

• 9. 9. 2022
          • Vážení rodičia, aj v tomto školskom roku môžete prihlásiť svoje deti na krúžok stolného tenisu, ktorý vedie pán Ivan Gašparík. Ak sa pre krúžok rozhodnete, odovzdajte podpísaný vzdelávací poukaz, ktorý prinesie vaše dieťa v najbližších dňoch vedúcemu krúžku. V tomto školskom roku iné záujmové krúžky v našej škole nebudú.

• Rodičovské združenia

• 8. 9. 2022
          • Pozývame rodičov na triedne rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia 13.9.2022 o 15,30 v jednotlivých triedach. Pred rodičovským združením sa o 15,00 v školskej kuchynke uskutoční zasadnutie rodičovskej rady, na ktorej sa zúčastní 1 rodič (triedny dôverník) z každej triedy a výkonný výbor. Tešíme sa na vašu účasť.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• 5. 9. 2022
          • Po dvoch mesiacoch oddychu sa žiaci opäť vrátili do školy a zúčastnili sa na slávnostnom otvorení nového školského roka. Pred budovou školy ich privítala pani riaditeľka, pán starosta, predsedníčka rodičovského združenia, pán dekan a starostovia Nedanoviec a Krásna. Nasledovalo privítanie a predstavenie prvákov. Tých sprevádzali triedne pani učiteľky Ivana Honzová a Eva Neštinová. Pre nich je tento školský rok prvý, no pre deviatakov posledný. Budeme im teda držať palce, aby sa správne rozhodli a boli so svojím výberom v budúcnosti spokojní.

Milí žiaci!

Želáme Vám ešte raz veľa chuti do práce pri každej výzve, ktorá Vás čaká. Nestrácajte optimizmus ani v neľahkých situáciách. Urobte všetko pre to, aby tento školský rok bol pre Vás čo najúspešnejší. Buďte k sebe láskaví a vždy myslite na to, čo nám pripomína zameranie školského roka:

„Od poznania svojich práv a povinností k tolerancii a rešpektovaniu práv iných.“

• Školský rok začína

• 2. 9. 2022
          • Oznamujeme všetkým žiakom a rodičom, že školský rok slávnostne otvoríme dňa 5.9.2022 o 8,00 hod. pred budovou školy. Tešíme sa na všetkých žiakov a na pokojnú prácu v novom školskom roku 2022/2023. Pripravili sme pre vás niekoľko aktuálnych informácií:

• Vzhľadom ku Covid_19 opatreniam ministerstva školstva pre bezpečné otvorenie škôl prosíme rodičov, aby (po prihlásení sa rodičovským kontom) potvrdili elektronické vyhlásenie o bezpríznakovosti za každé dieťa.
            • Rodičia, ktorí majú záujem o obedy v školskej jedálni sa môžu už teraz prihlásiť elektronicky.
            • Dňa 6.9.2022 budú žiaci v triedach so svojimi triednymi učiteľmi. Spoločne sa naladia na nový školský rok, žiaci dostanú učebnice a ďalšie informácie k rozvrhu a novému školskému roku. Tento deň budú v škole kratšie: 1. ročník do 10,30; 2.-4. ročník do 11,25; 5.-7.ročník do 12,00; 8.-9. ročník do 12,20.
            • Od 7.9.2022 sa bude vyučovať podľa rozvrhu, s výnimkou prvákov. Tí budú v škole do 10,30 celý týždeň a ŠKD v oddelení prvákov začne už o 10,30.
            • Škola sa bude otvárať pre vstup žiakov o 7,20, od tohto momentu je zabezpečený dozor. Žiaci musia byť v škole do 7,35, 10 minút budú mať na prezutie, rozhovor so spolužiakmi a prípravu na vyučovanie, ktoré začne o 7,45.

Vážení rodičia, ktorí vozíte deti do a zo školy autom!

Dovoľujeme si vás poprosiť, aby ste nechodili autom až ku škole, ale zastavili na Školskej ulici a po vyložení (respt. naložení) detí pokračovali v smere jazdy. Pohybujúce a otáčajúce sa autá pred školou sú veľkým bezpečnostným rizikom pre deti a rodičov - chodcov. Prosím vás, rodičia - šoféri, pomôžte nám vytvoriť bezpečné prostredie pre všetky deti v okolí školy. Tiež vám navrhujeme zvážiť vozenie detí do a zo školy autom, ak to nie je nevyhnutné. Ranná chôdza do školy deťom len a len prospeje. Veľmi pekne vám ďakujeme za pochopenie.