• Polročné vysvedčenia

• 31. 1. 2023
          • Pred chvíľou sme na edupage odoslali výpisy polročnej klasifikácie a hodnotenia za 1. polrok. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí ich už podpísali, je vás viac ako polovica. Zvyšných prosíme o podpísanie v najbližšom možnom termíne.

Prvý polrok sa nám podarilo ukončiť s veľmi dobrými výsledkami. Z celkového počtu 389 hodnotených žiakov prospelo s vyznamenaním 178, čo je takmer polovica všetkých žiakov. Prospelo veľmi dobre 76, prospelo 134, z toho 32 prvákov, ktorí nemajú známky ale slovné hodnotenie. Neprospel 1 žiak.

Vážení rodičia, ďakujeme za vašu spoluprácu a prosíme vás o ňu aj v novom polroku. Radi by sme ešte viac posunuli žiakov k lepším výsledkom a bez vás to nepôjde. Motivujte svoje deti, nenechajte ich uspokojiť sa s výsledkami. Podporujte ich pri domácom učení, vytvárajte im preň podmienky, kontrolujte ich, pomáhajte im a zároveň veďte k samostatnosti. Viac ako o známky ide o trvalé vedomosti, ktoré by sa mali s vekom rozvíjať. Rozprávajte sa s deťmi o tom, čo sa v škole naučili, či boli aktívni, či sa pýtali a či boli slušní. Spoločný postup s učiteľmi je pre napredovanie deti nevyhnutný. Urobme spoločne všetko preto, aby výsledky na konci roku boli ešte lepšie. Ďakujeme.

• Lyžiarsky výcvik- 2. deň

• 31. 1. 2023
          • Dnes ráno nás zobudil odhŕňač, pretože cez noc napadol nový sneh. Potom nás čakali úžasné raňajky, po ktorých sme šli na svah. Išlo nám to oveľa lepšie ako včera- sme na seba pyšní! Zajtra sa budeme snažiť urobiť ešte väčšie pokroky a opraviť drobné chyby, ktoré ešte občas robíme. Dáme vám vedieť, ako to dopadlo. ĽÚBIME VÁS! Nikolka J., Ester M., Lucka R. 9.A

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik- 2. deň.

• Lyziarsky výcvik- 1. deň

• 30. 1. 2023
          • Dnes začal náš lyžiarsky výcvik vo Vrátnej doline. Boli sme rozdelení do piatich družstiev. Niektorí stojíme na lyžiach po prvý krát. Raňajky sme mali presne o 8:00 a krátko po deviatej sme už stáli na zjazdovke. Po rozcvičke sme si pripli lyže a začali sme sa učiť. Vyšlapať na svah, spustiť sa pluhom a zastaviť, prvé oblúčiky a prvá jazda na "pome".  O dvanástej sme už boli späť na hoteli a dali sme si obed. Poobede sme pokračovali vo výcviku. Keď sme sa opäť vrátili do hotela, stihli sme iba rýchlu sprchu a o 17:00 nás už čakal horský záchranár, ktorý nám spravil prednášku o tom, čo všetko je ich náplňou, alo sa správať na svahu a čo robiť keď spadne lavína. Na večeru sme si dali špagety a teraz sa už pomaly chystáme do postelí, lebo šampióni potrebujú oddych. Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyziarsky výcvik- 1. deň.

• Modul Karate

• 26. 1. 2023
          • Výborne! Ďalší Modul máme za sebou! Čo to znamená? Žiaci našej školy mali možnosť zoznámiť sa s ďalším športom. Tentoraz to bolo karate. Pod vedením vynikajúceho reprezentačného trénera Tomáša Klemana sa naše deti oboznámili so základmi tohto športu. Taktiež si preverili svoje schopnosti v záverečnom teste, ktorý bol pre deti spestrením oproti klasickým hodinám telesnej výchovy. Ďakujeme pánovi trénerovi za prínos do hodín telesnej a športovej výchovy a tiež deťom za disciplínu, ktorá bola nevyhnutnosťou. Do fotogalérie bol pridaný nový album Modul Karate tretiaci a album Modul Karate štvrtáci.

• 13. 1. 2023
          • Vážení rodičia, blíži sa polročné vysvedčenie. Žiaci musia mať uzavreté známky do 25.1.2023. Dňa 16.1.2023 od 14,00 do 16,00 sa môžete informovať u jednotlivých učiteľov, asistentov, vychovávateľov o prospechu a správaní svojich detí. Informácie, kde ich nájdete a čo učia v triede vašich detí sú v nasledovnej tabuľke den_otvorenych_dveri_2023.pdf. Tešíme sa na vašu účasť.

• Ako sa správne učiť - prednáška pre rodičov

• 9. 1. 2023
          • Vážení rodičia, blíži sa termín polročných vysvedčení. Dlhodobo pozorujeme u žiakov zníženie zodpovedného prístupu k vzdelávaniu. Jednou z príčin slabej domácej prípravy môžu byť aj nesprávne návyky pri písaní domácich úloh a učení sa žiakov. Školská psychologička pripravila niekoľko dobrých rád pre žiakov Ako sa správne učiť. Tieto rady môžu byť aj dobrou pomôckou pre rodičov, aby sme s ich spoluprácou dokázali žiakov motivovať k lepším výkonom.

Nakoľko tému motivácie k vzdelávaniu a správnej techniky učenia sa považujeme za veľmi dôležitú, pripravili sme pre rodičov prednášku Ako sa správne učiť. Prednášať bude riaditeľka Mgr. et Mgr. Ivana Kováčiková a špeciálna pedagogička z CPPPaP Partizánske. V decembri sme zisťovali predbežný záujem a prihlásilo sa 50 rodičov. Tento záujem nás potešil a keďže termín sa blíži, dovoľujeme si pripomenúť, že prednáška sa uskutoční v plánovanom termíne 12.1.2023 o 15,30 v budove školy. Na prednášku pozývame všetkých prihlásených rodičov, zároveň je otvorené prihlasovanie na edupage v časti Prihlasovanie/Ankety pre rodičov, ktorí sa ešte nestihli prihlásiť. Prihlásiť sa môžete do 11.1.2023 do 10,00. Tešíme sa na vašu účasť.