• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

• 30. 6. 2023

• Posledný júnový deň v škole sa niesol v znamení slávnostného ukončenia školského roka 2022/2023. Je to deň, kedy sumarizujeme a hodnotíme uplynulých desať mesiacov tvrdej práce. Zároveň je to deň, keď zaznievajú slová vďaky, ocenenia a žiaľ aj slová lúčenia.

Čo najviac charakterizuje školský rok, ktorý sa dnes končí? Učili sme sa po celý rok, teda aspoň o učiteľoch sa to dá povedať s istotou. Nevyrušili nás nečakané uzatvárania školy. A to sa prejavilo aj na pekných výsledkoch, ktoré sú lepšie ako v minulom roku. S vyznamenaním prospelo 173 žiakov, čo je 44,3%. 100 žiakov má samé jednotky na vysvedčení, to je štvrtina všetkých žiakov školy. Prospelo veľmi dobre 79 žiakov, teda 20,2%, prospelo 137 čo je 35% a neprospeli 2, čo je 0,5%. Prospechovo najlepšie triedy podľa priemeru známok všetkých žiakov sú na prvom stupni 2.B, 2.A, 3.A. Na druhom stupni sú to 6.B, 5.B, 7.A. Za najlepšiu dochádzku chválime 3.A,1.A a 4.B triedu.

Pochvalu za výchovné a vzdelávacie výsledky sme udelili aj našim pedagogickým zamestnancom Andrejke Jakubíkovej, Laure Žiškovej a Martinovi Hallonovi, ktorí sú príkladom práce zodpovedného, nadšeného a aktívneho pedagóga.

Milí žiaci, na záver nám dovoľte zaželať Vám krásny prázdninový čas, veľa slnka a bezstarostného oddychu. Vám, milí učitelia, chceme poďakovať za to, že ste svoje povolanie počas tohoto školského roka vykonávali zodpovedne. Želáme Vám znovuobjavenie entuziazmu pre svoju prácu, načerpanie síl a energie do nového školského roka!

• Výlet na hrad Hrušov a k zubrej zvernici

• 29. 6. 2023
          • Veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo zorganizovať už druhý výlet v tomto mesiaci. Pýtate sa prečo? No, pretože na výlete do Piešťan nám z 26 detí až jedenásť pre chorobu chýbalo. Povedali sme si teda, že to musíme napraviť a tak sme sa dnes "na poslednú chvíľu" vybrali za históriou. Za obcou Skýcov nás autobus nechal v lese a my sme si vyšlapali kopec ku krásnej zrúcanine hradu Hrušov. Obdivovali sme výhľady i architektúru, no najviac jedného pána učiteľa z Nitry s ďalšími dobrovoľníkmi, ktorí už skoro dvadsať rokov vo svojom voľnom čase opravujú tento hrad. Po krátkom oddychu a vinšoch dnešným oslávencom, sme sa nechali odviesť do zubrej zvernice. Pokochali sme sa pohľadom na tieto majestátne zvieratá, vyšantili na ihrisku a ani sme sa nenazdali a nadišiel čas vrátiť sa k obedu domov. Ďakujeme pani vychovávateľke Laurike za pomoc a všetkým zúčasneným rodičom za spríjemnenie atmosféry. Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet na hrad Hrušov a k zubrej zvernici.

• Rozlúčka v 9.B

• 29. 6. 2023
          • Ani sme sa nenazdali a už uplynulo ďalších päť rokov. Nastal čas rozlúčiť sa so školou,  s pani učiteľkou a so spolužiakmi.  Počas rozlúčky sme spomínali na naše zážitky a spomienky, ktoré sme si za celý ten čas nazbierali. Vyrobili sme si časovú schránku, do ktorej sme si vložili veci, ktoré nás vystihujú a odkazy do budúcnosti. Tešíme sa keď ju po prvýkrát otvoríme na našej stretávke. V tejto škole sme strávili deväť rokov na ktoré nikdy nezabudneme. FOTO

• Vystúpenie muzikanta Viktora

•

Dňa 28.6.2023 sme mali vynikajúci koncert  s pánom Viktorom Guľvášom. Okrem zábavy a pekných melódií bol to koncert poučný a veľmi-veľmi blízky malým. Žiaci sa spontánne zapojili do programu, spievali, tlieskali, nálada bola super. Ďakujeme pánovi Viktorovi, a tešíme sa na ďalšie stretnutie s ním a jeho novými pesničkami.

• Lacove chrobáky 2023

• 28. 6. 2023
          • Po nádherných úspechoch v minulom ročníku sme sa aj tento rok rozhodli zapojiť do celoslovenskej výtvarnej súťaže "Lacove chrobáky". Do Nemšovej sme poslali 6 výtvarných prác, ktorých autormi sú Janka Vlčková, 7.B, Lenka Vlčková, 7.B, Nikolka Hučková, 5.A, Eugenko Kováč, 5.A, Samko Krošlák, 5.A a Kristiánko Jančovič, 5.A. Všetkým našim chrobákom držíme palce, aby sa porotcom opäť páčili!

• Exkurzia Krásno

• 28. 6. 2023
          • Do 2.B triedy chodia  žiaci nielen z Bošian, ale aj z Krásna a Nedanoviec. Tento rok sme boli pozvaní na exkurziu do obce Krásno. V prvej časti sme navštívili súkromné múzeum, kde sme mali možnosť vidieť, ako sa žilo v minulosti. Prehliadka starého gazdovského domu bola sprevádzaná pútavým rozprávaním, ozvláštnená zaujímavými autentickými artefaktmi a všetko to bolo popretkávané vkusnou výzdobou a drobnými dielami tvorivej pani majiteľky. V kvetinovej záhrade sme sa cítili príjemne, čakal nás tam voňavý bylinkový čaj, koláčiky a chlieb s masťou a cibuľou. Takto posilnení sme sa mohli vydať na výstup na Chríb, odkiaľ je krásny výhľad do širokého okolia. Aj tu na nás dýchla história v podobe  kamenných pozostatkov  cintorína a základov kostolíka z 11. storočia. Cestou dolu sme sa zastavili na detskom ihrisku. Odtiaľ sme už kráčali strmým kopcom k rybníku, kde bola pre nás pripravená opekačka. Odchádzali sme nasýtení nielen jedlom, ale aj krásnymi scenériami v okolí rybníka, o ktoré sa pán správca s láskou stará. Foto z tejto exkurzie môžete vidieť TU.