• Úspechy školy na konferencii v Piešťanoch

• 31. 5. 2023
          • V kultúrno-vzdelávacom centre Elektrárňa Piešťany sa na konferencii Reštart učenia stretli učitelia z celého Slovenska. Medzi úspešnými školami, ktoré prezentovali výsledky dobrej praxe a nové metódy bola aj naša škola. Reprezentovala nás pani vychovávateľka Laura Žišková, ktorá predstavila projekt Voľná hra, ktorý spolu s Lindou Jamriškovou zrealizovali v školskom klube detí. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Úspechy našich žiakov na Majstrovstvách Slovenska

• 30. 5. 2023
          • V dňoch 27. až 28. mája 2023 sa konali Majstrovstvá Slovenska najmladších žiakov a žiačok v stolnom tenise. ŠKST Bošany reprezentovalo 5 dievčat a 1 chlapec. Najväčší úspech dosiahla V. Murková v zmiešanej štvorhre. So spoluhráčom s Pezinka sa stali majstrami Slovenska. Naša hráčka potom pridala striebro vo štvorhre spolu s B. Rusňákovou a striebro vo dvojhre. A Janeková zaznamenala svoj životný úspech. Po prvýkrát sa jej podarilo získať dve medaily: bronz vo dvojhre a bronz v zmiešanej štvorhre so spoluhráčom z Čadce. Naša, ešte o rok najmladšia žiačka, E. Hodálová získala bronz vo štvorhre so spoluhráčkou s Pezinka. Na turnaji nás ešte reprezentovali S. Hanusová a J. Hrčka. Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu stolnotenisového klubu, školy a obce Bošany. Foto.

• ČÍTAJME SI... 2023

• 28. 5. 2023
          •         V týždni od 22.5. do 26.5.2023 sa žiaci prvého stupňa zapojili do podujatia ,,Čítajme si...“2023 organizovaného Linkou detskej istoty. Cieľom tohto čitateľského maratónu je pritiahnuť ku knihám čo najviac čitateľov, rozvíjať fantáziu a obrazotvornosť, obohacovať slovnú zásobu, poznávať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo... 172 detí strávilo pri čítaní kníh príjemné chvíle, počas ktorých načerpali veľa inšpirácií, ale aj výborne zrelaxovali.

• Archeologický nález na pozemku našej školy

• 26. 5. 2023
          • Športový areál za našou školou je intenzívne využívaný na prípravu žiakov na atletické súťaže. Doskočisko na skok do diaľky si po mnohých rokoch tiež začalo pýtať rekonštrukciu. Rozhodli sme sa, že sa do toho pustíme svojpomocne- veď máme veľmi šikovných a hlavne pracovitých žiakov. V rámci hodín Techniky sme teda s deviatakmi začali vyberať staré obrubníky. To, čo sme našli, nás šokovalo. Nie kosti dinosaura, ale rovno CELÝ DINOSAURUS! Odpočíval hlboko pod pieskom doskočiska a boli to práve chlapci z 9.A, ktorí ho znovu vyniesli na svetlo sveta. Pokochajte sa pohľadom na zviera z dávnoveku v novom fotoalbume :) Do fotogalérie bol pridaný nový album Archeologický nález na pozemku našej školy.

• Atletika - okresné kolo

• 25. 5. 2023
          • Naši žiaci sa zúčastnili okresného kola v atletike starších žiakov a žiačok. Súťaž sa uskutočnila v areáli základnej školy Rudolfa Jašíka v Partizánskom za účasti 12 skôl. Chlapci i dievčatá absolvovali viaceré súťažné  disciplíny: beh na 60 m, beh na 1000/800m, S.D.D., S.D.V., hod vortexom, vrh guľou a štafetu 4x100 m. Najväčší úspech dosiahla Leonka Sviteková v behu na 800 m v ktorom dosiahla 1. miesto. Družstvo žiakov reprezentovali: Viktor Svitek, Ondrej Danko, Peter Žaťko, Nathan Turbek, Dávid Valach a Karol Čúz. Družstvo žiačok reprezentovali: Leonka Sviteková, Lea Hodálová, Viktória Bokorová, Ema Ferenčíková, Tamara Husárová a Nikol Kollárová.  Veľké poďakovanie patrí všetkým deťom za ich vzornú reprezentáciu školy a dosiahnuté výsledky v jednotlivých disciplínach.

• Oblastná školská liga 3. kolo

• 22. 5. 2023
          • V sobotu 20. 5. 2023 sa konalo v našej telocvični 3. kolo Oblastnej školskej ligy v stolnom tenise. Súťaže sa zúčastnili chlapci a dievčatá z ôsmich škôl okresov Partizánske a Topoľčany. Výsledky chlapci: 1. miesto J. Hrčka, 2. miesto M. Grach (obaja ZŠ Bošany), 3. miesto T. Tvrdík (ZŠ Krušovce), 4. miesto A. Klenovič (ZŠ sv. Ladislava Topoľčany). V cene útechy: 1. miesto J. Moravčík (ZŠ Bošany), 2. miesto M. Pristupník (ZŠ Solčany), 3. miesto E. Breče, O. Benko a D. Silaghi (všetci ZŠ Bošany). Výsledky dievčatá: 1. miesto S. Kösegyová, 2. miesto S. Hanusová, 3. miesto E. Hodálová (všetky ZŠ Bošany), 4. miesto M. Tvrdíková (ZŠ Krušovce). O cenu útechy: 1. miesto M. Hermann (ZŠ sv. Ladislava Topoľčany), 2. miesto R. Rusňáková (ZŠ Bošany) a 3. miesto O. Sevčuk (ZŠ sv. Ladislava Topoľčany). Odmenili sme medailami aj 5 detí za ochotu prísť si zašportovať. Ďakujeme všetkým za účasť. Foto.

• Náučno-zážitkové stretnutie so včelárom Michalom s Mimi farmy

• 21. 5. 2023
          • Žiaci 1. a 3.ročníka – zažili pútavé rozprávanie o živote a význame včielok, o včelích produktoch, o práci včelára, uzavretý pozorovací úľ, ukážku včelárskych pomôcok, tvorivú dielňu (výrobu voskových sviečok), ochutnávku pravého slovenského medu, predaj zdravých sviečok z včelieho vosku na pamiatku a iných produktov.

• Úspech vo výtvarnej súťaži Hasič - pretekár

• 18. 5. 2023
          • V okresnom kole výtvarnej súťaže pod názvom Hasič - pretekár sme v II. kategórii zaznamenali pekný úspech. Výtvarná práca žiačky Ely Fabianovej zo 7.B triedy sa umiestnila na 3. mieste a postúpila do celoslovenského kola. Elke srdečne gratulujeme a držíme palce aj naďalej!