• 1. jún - MDD

• 31. 5. 2022
          •

Na oslavu medzinárodného dňa detí sme pripravili pre všetkých žiakov  našej školy zaujímavý zábavný program  a sladké odmeny za účasť v súťažiach. Žiaci 1. stupňa prídu do školy na prvú vyučovaciu hodinu a spoločne pôjdu do kina, po návrate sú pre nich pripravené rôzne súťaže v areáli školy do 11,30. ŠKD je v prevádzke ako obyčajne. Žiaci 2. stupňa prídu do školy o 9,00 (okrem žiakov, ktorí hrajú futbal). Futbalový turnaj sa začne o 7,45. Žiaci druhého stupňa odídu domov o 12,00. Prajeme všetkým pekný deň detí plný zážitkov.

• Krajské kolo - stolný tenis družstiev ZŠ žiakov a žiačok

• 29. 5. 2022
          • Naša škola organizovala krajské kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok. Súťaž sa uskutočnila v športovej hale za účasti družstiev chlapcov zo ZŠ s MŠ Dolná Poruba a ZŠ Mládežnícka 1434/16, Púchov a dievčat zo ZŠ Trenčianske Jastrabie a ZŠ s MŠ P. Demitru, Dub. n/Váhom. Tešíme sa, že aj družstvo dievčat aj družstvo chlapcov získalo prvé miesto a postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 13 a 14. júna v X-BIONIC® Sphere v Šamoríne. Družstvo žiakov reprezentovali: Jakub Minarovič, Filip Grznár, Andrej Breče, Adam Očovský. Družstvo žiačok reprezentovali: Ema Očovská, Sofia Janičková, Laura Dobiášová, Simona Ďurišová. Veľké poďakovanie patrí pánovi Ivanovi Gašparíkovi a vedeniu stolnotenisového klubu v Bošanoch za odbornú garanciu priebehu súťaže. Držíme palce naším skvelým žiakom, aby sa im v celoslovenskom kole darilo rovnako úspešne a získali tie najcenejšie úspechy.

• Jazda zručnosti

• 29. 5. 2022
          • V piatok bolo pred našou školičkou zaparkovaných viac bicyklov a kolobežiek než zvyčajne. To sa tretiaci chystali na svoje jazdy zručnosti. Pred samotnou jazdou sa zoznámili so základnými časťami bicykla. Rozprávali sa o jeho údržbe a bezpečnostných prvkoch, ktoré by nemali na bicykli chýbať. Zopakovali si dopravné značky a pravidlá správania sa na ceste.

Na školskom ihrisku mali deti možnosť overiť si svoje schopnosti pri jazde na bicykli. Ich úlohou bolo zdolať niekoľko prekážok: slalom okolo kuželiek, úzky prechod medzi dvomi švihadlami, jazda po doske, ostrá zákruta vľavo, pravotočivá zákruta, prejazd osmičkou, jazda v kruhu a cieľové brzdenie.

Niektoré deti túto trať zvládli na bicykloch aj kolobežkách. Musíme skonštatovať, že máme medzi tretiakmi veľmi zručných cyklistov. Všetky deti si zaslúžili diplom za zdolanie prekážok.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jazda zručnosti.

• Návšteva hasičskej stanice

• 26. 5. 2022
          • Dňa 26.5. 2022 žiaci 1.C, 4.A a 4.B triedy navštívili hasičskú stanicu v Partizánskom. Privítal nás usmievavý pán požiarnik, ktorý zaujímavo rozprával o hasičských autách, ich vybavení a používaní. Odpovedal deťom na zvedavé otázky a dovolil im aj posedieť v hasičskom aute. Ďalší ochotní hasiči natiahli hadice, pusti vodu  a deti sa hrali na požiarnikov. Zlatým klincom exkurzie bolo vozenie na hasičských štvorkolkách. Mohli sme nahliadnuť aj do vnútorných priestorov stanice. Pozreli sme si šatne, izby, posilňovňu, kuchyňu. Po dnešnom zážitku sa viacerí chlapci rozhodli stať sa hasičmi.

• Voľby do rady školy za rodičov

• 25. 5. 2022
          • Dňa 25.5.2022 o 15,30 sa v ZŠ Bošany uskutočnili voľby do rady školy za rodičov. Do rady školy boli zvolení:

1. Anna Kutláková
            2. Simona Čúz
            3. Mária Rusňáková
            4. Lenka Maťová

Ďakujeme všetkým rodičom za účasť vo voľbách.

• Pracovné ponuky

• 24. 5. 2022
          • 1. Príjmeme do pracovného pomeru na dobu určitú 1 rok učiteľa náboženskej výchovy. Žiadosti pošlite do 27.5.2022 emailom na zsbosany@zsbosany.sk. Bližšie informácie tu.

2. Príjmeme do pracovného pomeru na dobu určitú na zastupovanie materskej dovolenky vedúcu školskej jedálne. Žiadosti pošlite do 27.5.2022 emailom na zsbosany@zsbosany.sk. Bližšie informácie tu.

• 60. výročie školy

• 20. 5. 2022
          • Dňa 13.5.2022 sme si pripomenuli 60. výročie otvorenia novej budovy školy. Pri tejto príležitosti sme v škole privítali viac ako 200 hostí, medzi ktorými boli minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan, štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Sithová, ktorí si v príhovore zaspomínali na časy strávené v našej škole. Štátny tajomník pre šport Ivan Husár poprial škole veľa športových úspechov. Svetlana Sithová odovzdala riaditeľke školy ďakovný list ministra školstva za dlhoročnú obetavú pedagogickú činnosť, aktívny prístup k inováciám v oblasti výchovy a vzdelávania žiakov školy. Hlavná školská inšpektorka Alžbeta Štofková Dianovská ocenila atmosféru školy a popriala jej veľa spokojných žiakov. Ďalší hostia - zástupcovia ministerstva školstva, Indície, Edulabu, autori učebníc matematiky, riaditelia škôl okresu Partizánske, zástupcovia Školského inšpekčného centra Trenčín, Regionálneho úradu školskej správy Trenčín, Školského úradu Partizánske, partneri školy, poslanci obecného zastupiteľstva, predstavitelia obce, rodičia, súčasní a bývalí zamestnanci školy si po krátkom programe, v ktorom vystúpili žiaci a učitelia pozreli vynovené priestory školy a na záver si v rozhovoroch v príjemnom školskom prostredí porozprávali svoje dojmy a zaspomínali na roky strávene v škole. Tešíme sa, že sme dokázali aj s pomocou obce takto pekne prezentovať našu školu. Do fotogalérie bol pridaný nový album 60. výročie školy.