• Vianočný výchovný koncert

• 19. 12. 2022
          • Vianoce, čas lásky, pokoja, spolupatričnosti, radosti... Žiaci našej školy si nastávajúce sviatky priblížili výchovným vianočným koncertom. Vypočuli si a s hudobníkmi si zaspievali krásne koledy a vianočné piesne. Spev sa striedal s hovoreným slovom, kde si žiaci pripomenuli vianočné zvyky a tradície. V kvízových otázkach s vianočnou tematikou si za správne odpovede odniesli malú pozornosť. Veríme, že všetci z koncertu odchádzali s tou  správnou vianočnou náladou!

• Lucie

• 13. 12. 2022
          • Sviatok sv. Lucie bol oddávna najtajomnejším sviatkom zo stridžích dní.  Mladé dievčatá, oblečené v bielych plachtách s pomúčenou tvárou a husím perom v ruke, chodievali od domu k domu a vymetali rohy a kúty v domácnostiach.  Tento rituál mal odohnať všetko zlo a choroby. Aj na našej škole si pravidelne pripomíname tento deň, kedy sa z niektorých našich žiačok stanú na chvíľu Lucie a povymetajú všetko zlo z našich tried. Najviac prekvapení boli naši najmenší, z ktorých mnohí zažili tento ľudový obyčaj po prvýkrát. Foto.

• Projekt MODULY

• 12. 12. 2022
          • Dnes za začal na našej škole realizovať projekt s názvom MODULY. Žiaci 2.A, 2.B a 3.A sa začali zoznamovať so športom, ktorý našu školu preslávil po celom Slovensku. Samozrejme, hovoríme o stolnom tenise. Niekoľko našich žiakov je dlhodobo na najvyšších priečkach rebríčka najlepších stolnotenistov v republike! Dnešní druháci a tretiaci sa začali učiť pod vedením skúseného tenéra, pána Gašparíka. Nevšedná hodina telesnej výchovy bola pre všetky deti zábavná a už po prvom dni môžeme konštatovať, že stolný tenis si našiel mnoho nových fanúšikov.

• Krajské kolo - stolný tenis družstiev ZŠ žiakov a žiačok

• 12. 12. 2022
          • Naša škola organizovala krajské kolo v stolnom tenise žiakov a žiačok. Súťaž sa uskutočnila v športovej hale v Bošanoch za účasti družstiev žiačok zo ZŠ Trenčianske Jastrabie, ZŠ E.Schreibera Schreiberova 372, Lednické Rovne a domáceho zastúpenia ZŠ Školská 14, Bošany. Družstvá chlapcov reprezentovali žiaci zo ZŠ s MŠ P. Demitru, Dub. n/VáhomZŠ s MŠ Dolná Poruba a v neposlednom rade nechýbali ani žiaci z domácej školy ZŠ Školská 14, Bošany. Tešíme sa, že družstvo dievčat aj družstvo chlapcov získalo prvé miesto a postupuje do celoštátneho kola. Celoštátne kolo sa uskutoční v druhom školskom polroku v X-bionic sphere v Šamoríne. Družstvo žiakov reprezentovali: Jakub Minarovič, Filip Grznár, Andrej Breče, Adam Očovský. Družstvo žiačok reprezentovali: Murková Vivien, Janeková Anabela Aysun a Simona Ďurišová. Veľké poďakovanie patrí pánovi Ivanovi Gašparíkovi a vedeniu stolnotenisového klubu v Bošanoch za odbornú garanciu priebehu súťaže. Držíme palce naším skvelým žiakom, aby sa im v celoštátnom kole darilo rovnako úspešne.

• Projekt Ministerstva školstva- MODULY

• 9. 12. 2022
          • Od pondelka 12. 12. 2022 sa bude na našej škole realizovať projekt s názvom MODULY. Jedná sa o prepojenie športových zväzov a klubov s deťmi na hodinách Telesnej a športovej výchovy. Podrobnejšie opisuje projekt ministerstvo školstva:

"Je to projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR ktorého cieľom je priniesť na hodiny telesnej a športovej výchovy inovatívny obsah, inšpirovať učiteľov a predstaviť žiakom rozmanité možnosti trávenia voľného času.

Projekt je zacielený na I.stupeň ZŠ a prepája prostredie športových zväzov, klubov a organizácií so školským prostredím. Projekt MODULY má za cieľ priniesť do vyučovacieho procesu zaujímavý, inovatívny a inšpiratívny obsah a predstaviť žiakom aktívne spôsoby trávenia voľného času.

V prvej fáze sa zameria na telesnú výchovu na I. stupni základných škôl. Ide o krok smerom ku koordinovanému prepájaniu sféry výchovnovzdelávacieho procesu na školách s aktivitami športových zväzov, športových klubov a iných športových organizácií, ktoré sa venujú práci s deťmi a mládežou."

Na našej škole predstaví svoj šport Slovenský stolnotenisový zväz v zastúpení akreditovaného trénera, pána Gašparíka. Ten už niekoľko rokov vedie stolnotenisový krúžok s vynikajúcimi výsledkymi na celoštátnej úrovni.

Tešíme sa na spoluprácu a ŠPORTU ZDAR!